Ekmek Teknesi"Dönercisi

22 Temmuz 2018 06:00
Ekmek Teknesi"Dönercisi

Gastro gezginleri olarak bu haftaki lezzet turumuzun adresi mütevazi bir aile işletmesi olan "Ekmek Teknesi"... Çevresindeki esnafın da rağbet ettiği bu minik lokantanın işletmecisi Dilek Ve Tevfik çiftinin samimi karşılamaları eşliğinde " Ekmek Teknesi"'ne ziyaretimizi yaptık.

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ

Bu minik ama şirin dükkanda ise ;kendilerine has et dönerleri ve sade bir menüsüyle yemek,çorba çeşitleri servise sunuluyor. Sabahları kemik suyunda "kelle paça,işkembe ve mercimek ile güne başlangıç yaptıran Ekmek Teknesi, öğlenleri mevsimine göre dört çeşit yemek sunuyor.Döner olarak et-tavuk döner,lokma döner,kiremitte İskender kebap ile günü kapatıyor.

Kemik suyu ile hazırlanan kelle paça Ve işkembe çorbası sabah en geç 7'de müşterilerini karşılıyor.

Sonrasın da ise süt danasından hazırlanan dönerleri ile saat 21oo'e kadar servisleri devam ediyor.

Çevre esnafı ile çarşıya alışverişe çıkan müşterilerine hizmet veren bu aile lokantası 2003 yılından günümüze mütevazi fiyatları ile işlerini sürdürüyor.

-----------------------------------

Bir aşçı kızı olarak...Dilek hanım'ın lokantacılık girişimi. Bir kadın girişimci olarak Dilek hanımın lokantacılık hikayesini kendisinden dinledik. Dilek hanım,Teknik liseyi bitirir bitirmez o dönemde Eskişehirliler'in yakından bildiği " Gençler unlu mamüller fırınında kasiyer olarak hizmet sektörünün içinde bulur kendini.Sonrasında Hasır Et Restorant olarak hizmet veren bu işletmede 6 yıl çalışarak lokantacılık mesleğinin deneyimini kazanır.

Babasının da aşçı olmasının bu mesleğe eğilimli bir girişimci olduğunun kanıtı olsa gerek tecrübelerini de yanına alarak 2003 yılında bugünkü adreste kendi işyerini açar Dilek hanım...

Mütevazi tipik bir aile işletmesi olan bu lokantacılık işinde eşi Tevfik bey ile birlikte esnaflık yolunda ilerlemeye karar verirler.Eşi Tevfik beyin emekli olması sonrası birlikte özveriyle çalışarak bu sempatik lokantalarında o gün bu gündür aynı kalite standarttıyla özenle lokantacılık işini sürdürüyorlar.

NASIL GİDİLİR ?

Deliklitaş mah.İ.Karaoğlanoğlu cad. No:13/A Eskişehir

Tel: 222 233 9899 /0544 4892636

Çalışma saatler:

7.oo/ 21.oo

Yakın yerlere paket servisi mevcut.

FİYATLARI NASIL?

Yoğurtlu et döner :12 TL.

Yoğurtlu Tavuk döner :10 TL.

Yoğurtlu kiremitte İskender:12 TL

Mercimek Çorbası: 4 TL.

Paça çorba :5TL.

Mantı : 10 TL.

Öğlen menüsü 4 çeşit yemek: 10 TL.

GEZGİNİN YORUMU:

Gastro gezginleri olarak ben ve meslekdaşım Sevcan Demircan Kardeşimle buranın kiremitte İskender dönerinin tadını çok beğendik.Etin kendine has lezzeti ile birlikte yoğurt ve tereyağlı sosuyla damakta hoş bir tat bırakıyor. Buranın kemik suyundan yapılan çorbalarını hem başarılı hemde tam damak zevkimize hitap etti. Ekmek Teknesi,mütevazi mekanıyla makul fiyatlarla hoş lezzetler sunuyor.Yolunuz düşerse uğramanızı öneririz.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI  SUÇÜSTÜ YAKALANDI
KÜÇÜKBAŞ HIRSIZI SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Eskişehir'de bir ahıra küçükbaş hayvanları çalmak için giren İ.G. isimli şahıs, jandarma ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
MUHTARLARA ÖNEM VERİLMİYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer muhtarların bulundukları mahalle ve köylerde devletin tüm kurumların en önemli temsilcisi olduklarını belirtti.
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
GÜNDÜZLER SUYA KAVUŞTU
ESKİ’ye bağlı ekipler son olarak Gündüzler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmalar ile mahallenin su sorununu ortadan kaldırdı.
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ
Eskişehir Barosu'nda stajlarını tamamlayan 36 avukat için yemin töreni düzenlendi. Yeminlerini eden genç avukatlar, cübbelerini giyip ruhsatlarını aldı.
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI:1ÖLÜ
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
VEKİLLERDEN DESTEK İSTEDİLER
Eskişehir Kırım Türkleri Derneği yöneticileri, Ankara’da Eskişehir milletvekillerini ziyaret ederek her birine Kırım Tatarlarının milli bayrağı, ''Taraklı Tamga'' hediye edip sesleri olması temennisinde bulundular. 
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
JANDARMADAN KAÇAMADILAR
Eskişehir'de, jandarma ekiplerinin durdurduğu araçlarda yaklaşık 3 kilo esrar, af tüfeği ve sahte banknot ele geçirilirken, olaylarla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de bir evin kömürlük bölümünde çıkan yangında eşyalar kullanılmaz hale geldi. 
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
ESKİŞEHİR'DE FIRINDA PATLAMA
Eskişehir'de bir ekmek fırınında tüpten sızan gaz sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı.