EĞİTİME ENGEL YOK

24 Kasım 2017 14:59
EĞİTİME ENGEL YOK

İşaret dili öğretti

Eskişehir'de, doğuştan işitme engelli resim öğretmeni Pelin Hazal Aktaş, öğrencileriyle iletişim kurabilmek için uyguladığı farklı yöntemlerin yanı sıra onlara işaret dili bile öğretti. Doğuştan işitme engelli Pelin Hazal Aktaş, 3 yaşından itibaren Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesi'ndeki İşitme Engelli Çocuklar Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde (İÇEM) uzun ve zorlu bir eğitim sürecinden geçti. Aldığı eğitimin ardından resim yeteneğini keşfeden Aktaş, AÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nü kazanarak eğitimini tamamladı.

Sergi açıldı

Üniversite eğitiminde çocuklara resim çalıştırırken keyif aldığını ve rahat iletişim kurduğunu fark eden Aktaş, pedagojik formasyon eğitiminin ardından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nı (EKPSS) kazanarak 2,5 yıl önce Şehit Halil Durmaz Ortaokulu'na resim öğretmeni olarak atandı.Aktaş, öğrencileri ve mesai arkadaşlarının sevgisi ve ilgisiyle işitme sorununun engel olmayacağını anladı. Öğrencilerine resmin dışında işaret dilini de öğreten Aktaş, geçen yıl öğrencilerinin yaptığı resimleri de bir alışveriş merkezinde açtığı sergiyle kent halkının beğenisine sundu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.