EĞİTİMDE SURİYE'DEN BİLE GERİYİZ

05 Eylül 2018 16:51
EĞİTİMDE SURİYE'DEN BİLE GERİYİZ

Eğitim- Sen Şube Başkanı Faik Alkan, eğitim sistemi ile ilgili konuştu. Alkan "Okullaşma oranında savaş halinde olan Suriye'den bile geriyiz" dedi.

Durum içler acısı

CHP Eskişehir Milletvekili Nabi avcı ve CHP İl Başkanı Rabia Akman Eğitim- Sen şubesini ziyaret etti. Eğitimdeki sorunların konuşulduğu ziyarette ortak mesaj eğitimin Türkiye'de değişmeyen sorun olduğuydu. Faik Alkan "Eğitim-Sen olarak demokratik, laik kamusal eğitimi içeren bir politika fakat şu anki süreç bu üç şeyden uzak olduğumuzu gösteriyor. Milli eğitim bakanının özel okulu sahibi olması da bizim açımızdan manidar. Bu sistemin en büyük kurbanı öğrenciler. Durum içler acısı, savaş halindeki Suriye’nin bile gerisinde bir okullaşma ile karşı karşıyayız" diye konuştu.

Fatura velilere

Utku Çakırözer ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 günlük eylem planına değinerek "Burada ne vardı yoktu diye baktığınızda eğitim emekçilerine 3600 ek göstergesi yoktu. Öğretmenlere ilişkin meseleler yoktu. Yüz binlerce aileyi ilgilendiren liseye geçiş sınavında yaşanan rezaletin önlenmesi yok. İstedikleri okullara gidemeyen öğrencilerin sıkıntılarının nasıl giderileceği eylem planında yok. Ne var diye baktığımızda, zam var, enflasyon var" dedi. Eğitim ödeneklerinden yapılan kesiniye de değinen Çakırözer "Bunun faturasını veliler ödeyecek. Milli eğitim şuanda sadece personel giderlerini karşılayacak durumda. Okuldaki temizlik gibi ihtiyaçlar ise ailelerin sırtlarına yüklenecek" dedi.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

goll

06 Eylül 2018 10:36
oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz tam gün eğitime geçiliyor dünya dan haberiniz yok ne diyeyim bez bağlasınlar

TÜZÜN

05 Eylül 2018 19:50
Sayın hocam temizlik giderleri ailenin sırtında yüklenecek demiş ama . Öğretmen sınıfın tertip düzeninden sorumlu değilmi acaba bunu sormak gerek. Yiyip içtiği yiyeceklerin ambalajını sınıfa aratan öğrencileri görmüyorlar mı acaba.

Ali

06 Eylül 2018 10:40
Siz kendiniz gibi gençlik istiyorsunuz o genclik bitti sizde bittiği söyle bakın şu ana kadar yetistirdiginler gencliksiniz bu ülke. Ne fayda gördü tabiki iyi nesil öğretmenler yetişiyor bu da sizin zorunuzami gidiyor 1970 lerde evde oturup posta pile sınav sorusu çözen mi öğretmen istiyorsunuz sizin kendinize ve bu devlete hiç bir faydaniz olmax konuşun durun elin oğlu is yapiyor

Düzeltme

06 Eylül 2018 08:09
Nabi AVCI CHP milletvekilimi oldu?

Yasin

06 Eylül 2018 04:45
Biz ileriyiz

YİRMİALTI

06 Eylül 2018 13:30
RABİA VE UTKU SİZLER NE ANLARSINIZ EĞİTİMDEN HİÇ BİR ŞEY SİZLER ANCAK VE ANCAK CAAPE İKTİDARININ MİLLETE VERECEĞİ EZİYETTEN ANLARSINIZ VE BU MİLLET SİZLERİ HİÇ BİR ZAMAN İKTİDARA GETİRMEZ HAYDİ BAŞKA KAPIYA

es es li

05 Eylül 2018 17:13
ciddimi söylüyon hocam. vah bizim çocukların haline. vah ki vah

güçsüz karınca

06 Eylül 2018 11:20
birşeylerden de memnun kalın be birde memnun kalın bu arada eskişehirspora kapalı kapılar ardında 15 milyon dolar verilecek diyen rabia akman onda yalancı çıktınız.Şimdi size nasıl inanalım.Sırf muhalefet olmak için muhalefet oluyorsunuz buda size oy kaybetiriyor.CHP olarak size soruyorum bu ülkeye nasıl bir faydanız oldu.Aklınız fikriniz fesatlıkla.Artık anlayın sizler zihniyetiniz yüzünden kaybediyorsunuz. bu ülkede kuran-ı kerim bayramlarda açılışlarda okunamasa alkoller kokteyller verilse hoşunuza gidecek.

Halil Tok söz

06 Eylül 2018 01:32
Ne zaman bu hale gelik acaba , merak ettimde, o kadar da imam hatip acıp , imanı genclik yetiştirdik...Vah bize vah vah.
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.