EĞİTİMDE ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ

16 Ocak 2019 14:02
EĞİTİMDE ÖNEMLİ İŞBİRLİĞİ

Türkiye'deki üstün yetenekli öğrencilerin öğrenimine yönelik hizmetlerini başarıyla sürdüren ÜYEP, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan iş birliği çerçevesinde Ahmet Sezer Ortaokulu'ndaki üstün yetenekli öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunacak.

Protokol imzalandı

AÜ, yapılan iş birliği kapsamında geleceğin üstün yetenekli öğrencilerinin yetiştirilmesine önemli katkılar sağlayacak. Üniversite tarafından Ahmet Sezer Ortaokulunda devam eden üstün yetenekli öğrencileri tanılamak, bu öğrencilerin tanılanmasına yönelik araç ve yöntemleri belirlemek, geliştirmek ve uygulanacak araçlara karar vermek, onlara özgü eğitim modelleri geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmak ve uygulamasına katkı sağlamak, üstün yetenekli öğrencilere ders verecek öğretmenleri seçmek ve eğitmek, ders verecek öğretmenler için eğitim programı hazırlamak gibi çalışmalar gerçekleştirilecek.

ÜYEP yürütecek

ÜYEP tarafından yürütülecek bu çalışmalar kapsamında Eskişehir'de üstün yetenekli öğrencilerin, bilimsel dayanaklı araştırmalar doğrultusunda tanılanmasını sağlamak, onların eğitimi için çeşitli alanlarda zenginleştirilmiş, farklılaştırılmış ve bireyselleştirilmiş eğitim programlarının geliştirilmesini desteklemek, uygulanan eğitim programlarının etkililiğini değerlendirmek, üstün yetenekli öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerini sağlayacak çalışmaları desteklemek, üstün yeteneklilere yönelik bilimsel araştırmaların ve etkinliklerin yapılmasını desteklemek gibi amaçlar da yerine getirilecek.


Yorumlar (1) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

bekir yıldırım

17 Ocak 2019 12:41
Eskişehir'de üstün yetenekli öğrenciler sadece AhmetSezer okulunda mı varmış.Eskişehir genelinde bir tarama yaparsın durumu tespit edersin . Proje yaptık mı yaptık. Çalıştık mı çalıştık. Sonra neden bu okul?