EĞİTİMCİLERİN TALEBİ KARŞILANMALI

Son Güncelleme : 13 Ocak 2020 11:01
EĞİTİMCİLERİN TALEBİ KARŞILANMALI

Özür grubu tayinleri ile ilgili açıklama yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Fail Alkan, “Eğitimcilerin talebi karşılanmalı ve mağduriyetleri giderilmelidir” dedi.

Uzayıp gidiyor

Özür tayinleri ile ilgili birçok şikayet geldiğini aktaran Alkan, “Eskişehir de tercih başvurularının açılmasıyla birlikte özürleri nedeniyle gitmek istedikleri ilçelerde hiç bir eğitim kurumunun kendilerine açılmadığına dair sendikamıza çok sayıda eğitim çalışanı şikayette bulunmuştur. Bize ulaşan arkadaslarımız her birinin ayrı bir hikayesi var. 15 yıldır Seyitgazi' ye giden, Sivrihisar da ayrı e v tutan, Mihalcık ta 5 gün kalıp da hafta sonu hasta çocuğunu ancak görebilen liste uzayıp gitmekte.” dedi.

Eğitim emekçisi

Alkan, “Görüştüğümüz il milli eğitim müdürülüğü yetkilileri Eskişehir de norm fazlalığını ileri sürmektedirler.İlimizde norm fazlalığının gerçek nedeni eğitim emekçilerinden kaynaklanmadığı bilinen bir gerçektir.Acil olarak talabimiz: En kısa zamanda hizmet puanı üzerinden sıra uygulamasına geçilmelidir. İlçelerde vefakarca çalışan arkadaşların önü açılmalıdır. Ayrıca İl- ilçe emri uygulamasına geçilmelidir. İl içinde ve iş dışında özrü nedeniyle tayin talebinde bulunan tüm eğitimcilerin talebi karşılanmalıdır.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

13 Ocak 2020 12:44
iyi herkes il merkezinde çalışmak istiyor. İlçelerdeki çocukları acık öğretim ile eğitin madem. Öğretmenlerin çalıştığı yerde ikamet etme zorunluluğu olmalı. Eskişehir den Sivrihisar'a Çiftelere git gel yapıyorlar. Akşam olsa eve gitsem mantığındalar. Öğretmenler artık devlet memurundan farksız. ilgi alaka yok. Saygınlıkları da yok artık.

mustafa

14 Ocak 2020 08:43
Murat isimli yorumcu haberi biz çok iyi anladık. Senin dediğin türde tayin isteyenlerin sayısı çok az. Tamamı Sivrihisar'da değilde Eskişehir de çalışmak istemesinden kaynaklı. Yani ben merkeze gideyim ilçelerin ne hali varsa görsün. Kusura bakma o zaman öğretmen olmayacak. Bıraksın istifa etsin evinde otursun o zaman. Atama bekleyen milyonlarca öğretmen var. Seve seve vatanın her yerinde görev yapacak gerçek eğitimciler var.

şimşek

13 Ocak 2020 15:38
öğretmenlik mesleğini sözleşmeli yapacaksın ve çalışmayan öğretmenin sözleşmesini yenilemeyeceksin. Zaten bir sürü öğretmenlik mezunu insan var. İlçe begenmezler , okul beğenmezler, maaş almaya gelince iyi ama. Eskiden bu işin maaşı az ama saygınlığı fazlaydı. Şimdi parası iyi ama öğretmenler kotla t-shirt ile derse giriyor. Eskiden birinin öğretmen olduğunu giyiminden konuşmasından anlardık. Şimdi çoğu sokaktaki serseri dediğimizi kişiler ile aynı giyiniyor.

Nazmi

13 Ocak 2020 13:09
sayın sendika başkanına sormak gerek ilçelerde öğretmenler merkeze gelince ne olacak sonra her köye okul isterler

yirmialtı

14 Ocak 2020 09:15
Fail sizler ilk önce adam gibi insan gibi giyinin ondan sonra fikir beyan edin şu anda eğitim sen elemanlarının sendika ağalarından aldıkları direktifle pejmürde bir kıyafetle bir karış kirli sakalla görüldüğü anda tanınmayan çöpçü mü kaloriferci mi amele mi olduğu belli olmayan eğitimciye hiç ama hiç yakışmayan kıyafetleri bırakın bizim öğrenciliğimizde beyaz gömlek kravat ve takım elbise giyen öğretmenler gibi adama benzeyin sendika ağalarını dinlemeyin EĞİTİM ÖNCE KILIK VE KIYAFETTEN BAŞLAR

ercan

13 Ocak 2020 19:25
en güzel iş öğretmenlik maaşlar olsun on numara daha ne olsun

Istisnalar kaideyi bozmaz

21 Ocak 2020 01:00
Atama bekleyen milyonlarca öğretmen adayı var. Onların günahı ne! Herkes en iyi yerde öğretmenlik yapsın. Istediği yerdeki okul olsun ne güzel O ilçelerdekiler üvey evlat mı? Ya da her öğretmen olan kişi şehirde mi yaşadı da ilçeyi köyü beğenmez oldu? Lafa gelince her köye okul olsun lafları, taşımalı eğitim olmasın diyenler. Bu kutsal mesleği de mahvettiniz! Sonra bu çocuklar neden böyle oldu diyoruz. Işte bu yüzden. Ama alnından öpülesi öğretmen kardeşlerimiz de var. Onlar baş tacı benim için. Atamın kemikleri sızlıyor eminim!

Murat

13 Ocak 2020 15:20
Burada bahsedilen özür tayinleridir. Örneğin bakıma muhtaç çocuğu olduğu için tam teşekküllü hastaneye yakın olmak zorunda olan çalışanlardan bahsediliyor. Haberi anlamadan yorum yapmayın lütfen.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama