Edirne'de sel can aldı

28 Kasım 2018 15:51
Edirne'de sel can aldı

Edirne'de selde kaybolan Veysel Evren'in cesedine ulaşıldı. Yaşlı adamın cansız bedeninin evinin etrafında suyun içinde bulunduğu öğrenildi. Ayrıca kentin 11 Ekim 1953'ten bu yana bu düzeyde yoğun bir yağış almadığı bildirildi.

Edirne'de aşırı yağış sonucu oluşan sel suları nedeniyle evinde mahsur kalan kişi kurtarıldı, kayıp olduğu belirlenen bir kişinin de bulunması için arama çalışması başlatıldı. Selde kaybolan Veysel Evren'in cesedi vinin etrafında suyun içinde bulundu.

Dün geceden bu yana devam eden aşırı yağış nedeniyle bazı bölgelerde su baskınları yaşandı. Köşen Çiftliği köyünde yaşayan Mesut Özçelik (52), yağış sularının oluşturduğu sel baskını nedeniyle evinde mahsur kaldı.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine UMKE ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından Özçelik, paletli iş makinesi yardımıyla bulunduğu kurtarıldı.

Yaşlı adamın cesedi bulundu

Oğulpaşa köyünde ise kayıp olduğu belirlenen 80 yaşındaki Veysel Evren'in evinin çevresinde AFAD ekipleri botlarla arama çalışması başlattı.

Yaşlı adamın cansız bedeninin evinin etrafında suyun içinde bulunduğu öğrenildi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp de olay yerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Edirne 1953'ten bu yana en yoğun yağışı aldı

Edirne Meteoroloji İstasyonu Müdürü Osman Şentürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin 11 Ekim 1953'ten bu yana bu düzeyde yoğun bir yağış almadığını söyledi.

İstasyonun kurulduğu 1930'lardan bugüne kadar tutulan kayıtlarda rekor yağışın 1953'te gerçekleşen 110 kilogramlık seviye olduğunu aktaran Şentürk, "Öngörüsü zor olan bir durum, kuvvetli bir yağış bekliyorduk ama çok kuvvetli bir yağış geldi. Ancak yeni bir taşkın riski oluşturacak boyutta yağış beklemiyoruz." dedi.

Soğuk hava dalgasının beraberinde kar getireceğini ifade eden Şentürk, kar yağışının akşam saatlerinde başlayacağını ve orta kuvvette olacağını belirtti.

Şentürk, hava sıcaklıklarının da hafta sonunda sıfırın altında 4 derecelere kadar ineceğini kaydetti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle