Eczacılık Fakültesi'nde mezuniyet sevinci

19 Haziran 2018 10:58
Eczacılık Fakültesi'nde mezuniyet sevinci

Anadolu Üniversitesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri kapsamında mezunlarını coşkuyla uğurlamaya devam ediyor.

Öğrenci Merkezi Salon 2016’da düzenlenen mezuniyet programının ikinci oturumunda Eczacılık Fakültesi öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Törene; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Gültekin, Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı’nın yanı sıra öğretim elemanları, üniversite mensupları, mezunlar ve aileleri katılım gösterdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuklara Anadolu Üniversitesinin tanıtım filmi izletildi. 


Törenin açılışında konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, mezunlar ve aileleriyle birlikte olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek "Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi, birçok sorunla karşılaşacaksınız. Zaman zaman aşmakta zorlanacağınız bu sorunlar, sadece mesleki yaşantınızla ilgili olmayacak. Hepimizin geçtiği yollardan geçeceksiniz. Hepimizin çözmek için çaba sarf ettiğimiz sorunlarla yüzleşeceksiniz. Şundan kuşkum yok ki Anadolu Üniversitesi’nde geçirdiğiniz yıllar, aldığınız eğitim, katıldığınız ya da düzenlediğiniz kültürel ve sanatsal etkinlikler, kurduğunuz dostluklar ve çoğu zaman dört mevsimi ile hemhal olduğunuz kampüslerimizin size kattıkları sayesinde bu sorunları bizlerden çok daha kolay aşacaksınız" dedi. 

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Öztürk ise her mezuniyetin hüzün ve coşkuyu bir arada barındırdığına değinerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:  Üniversitemizin imkânlarıyla da siz güzide öğrencilerimize elimizden gelenin en iyisini paylaşmaya çalıştık ancak bu bile sizler için yeterli olmayacaktır. Eğitimin temel felsefesi insanları yaşama hazırlamak ve sonrasındaki süreçleri yönetebilmektir. Ünlü eğitimci John Dewey’in değimi ile ‘Eğitim hayatın ta kendisidir.’ Yine Alman yazar, aktör ve film yönetmeni Curt Goetz, ‘Zaman büyük bir öğretmendir, ne yazık ki bütün öğrencilerini öldürür’ der. Sizler de yaşamınızın geri kalan kısmında zamanınızı öldürmemek için çok çaba sarf etmelisiniz. Çünkü eczacılık ve sağlık sektörü çok çetin bir viraja girmiş vaziyette. Bu yüzden büyük uğraş vermeniz ve kendinizi sürekli yenilemeniz gerekecek. Zamanınızı öldürmeden ve olumlu kullanarak değerler üreteceksiniz, kendinize değerler katacaksınız. Bunu yaparken etik değerlerinizden ve ahlaki ilkelerinizden ödün vermemenizi rica ediyorum. Çıktıkça dikleşen bir hayat yokuşunuz olacak ve bu yolda hepinize başarılar diliyorum.

Eczacılık Fakültesi mezunlarını temsilen konuşan fakülte birincisi Tuba Buse Avcı ise, “Bugün burada hem bu mesleğin bir parçası olmanın hem de fakülte birincisi olmanın gururunu yaşıyorum. Biz bugün 5 yıl önce çıktığımız yolun sonuna geldik. Zorlu vize ve final haftalarımız, laboratuvar derslerimiz ve staj süreçlerimiz oldu ve bunların hepsi birer tatlı yorgunluk olarak geçmişte kaldı. Bundan sonrası içinse mesleğimize sahip çıkarak, hakkıyla bu mesleği icra etmek ve iyi birer eczacı olabilmek için çalışacağız. Bugünden itibaren artık Türkiye’nin dört bir yanına dağılacağız. Hepimiz bu kutsal görevi icra etmenin haklı gururu içerisindeyiz. Tüm arkadaşlarıma mutlu bir meslek yaşantısı diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

Açılış konuşmalarının ardından ise sırasıyla fakültede derece elde eden öğrencilerden; Tuğba Buse Avcı, Büşra Seher Öztoprak, Merve Topçu ve Gizem Baytekin ödüllerini ve diplomalarını Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan ve rektör yardımcılarının elinden aldılar. Tören; mezunların Eczacılık yeminlerinin ve kep atmalarının ardından son buldu. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BEYLİKOVA'DA MİDİBÜS ŞARAMPOLE DEVRİLDİ
BEYLİKOVA'DA MİDİBÜS ŞARAMPOLE DEVRİLDİ
Eskişehir'de yolcu midibüsünün şarampole devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.
BU ÇIĞLIĞA SES VERİN
BU ÇIĞLIĞA SES VERİN
Son zamanlarda sıkça gündeme gelen ve toplumun kanayan yarası olan çocuk istismarına dikkat çekildi. Mahsuni Ilgın “Yetkililer cinsel istismarın araştırılması önerilerine kulaklarını tıkıyor. Bu çığlıklara ses verin” dedi.
CEZAEVİ KAPANMASIN KAMPANYASI
CEZAEVİ KAPANMASIN KAMPANYASI
Çifteler esnafları, Çifteler Açık Kadın Ceza İnfaz Kurumu'nun kapanmaması için imza kampanyası başlattı.
BÜKREŞ'TE GURUR GÜNÜ
BÜKREŞ'TE GURUR GÜNÜ
Eskişehirli Akrobasi Pilotu Semin Öztürk, ilk yurtdışı gösteri uçuşunu Romanyanın başkenti Bükreş'te gerçekleştirdi. Bayrağımızı dalgalandıran Öztürk, gurulandırdı.
GÖKYÜZÜ İLE TANIŞTILAR
GÖKYÜZÜ İLE TANIŞTILAR
Sivrihisar'daki Uluslararası Sportif Havacılık Merkezinin yürüttüğü, 'Uçmayan Köy Kalmasın' projesiyle daha önce uçağa binmemiş vatandaşlar, ilk kez uçmanın heyecanını yaşadı.
FADİME ANA'YA YARDIM ELİ
FADİME ANA'YA YARDIM ELİ
Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Odunpazarı Belediyesi ile Evinizde (SOBE) birimi 84 yaşındaki Fadime Çekiç’e yardım eli uzattı.
HAKLARIMIZ TORBA  YASALARA SIĞMAZ
HAKLARIMIZ TORBA YASALARA SIĞMAZ
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Şube Yönetim Kurulu adına konuşan Birtürk Özkavak sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için çıkarılan torba yasasının, taleplerini karşılamadığını ifade etti.
EKONOMİ BORÇLA  YÜRÜTÜLÜYOR
EKONOMİ BORÇLA YÜRÜTÜLÜYOR
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün gerçekleştirildi. DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç ülkenin ekonomisine yönelik ve sağlık personellerine karşı uygulanan şiddet konusunu değerlendirdi.
Eskişehir'de Uyuşturucu Operasyonu
Eskişehir'de Uyuşturucu Operasyonu
Eskişehir'de düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 7 şüpheli gözaltına alındı.

EN SON HABERLER