Eczacılık Fakültesi'nde mezuniyet sevinci

19 Haziran 2018 10:58
Eczacılık Fakültesi'nde mezuniyet sevinci

Anadolu Üniversitesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri kapsamında mezunlarını coşkuyla uğurlamaya devam ediyor.

Öğrenci Merkezi Salon 2016’da düzenlenen mezuniyet programının ikinci oturumunda Eczacılık Fakültesi öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Törene; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Gültekin, Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı’nın yanı sıra öğretim elemanları, üniversite mensupları, mezunlar ve aileleri katılım gösterdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuklara Anadolu Üniversitesinin tanıtım filmi izletildi. 


Törenin açılışında konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, mezunlar ve aileleriyle birlikte olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek "Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi, birçok sorunla karşılaşacaksınız. Zaman zaman aşmakta zorlanacağınız bu sorunlar, sadece mesleki yaşantınızla ilgili olmayacak. Hepimizin geçtiği yollardan geçeceksiniz. Hepimizin çözmek için çaba sarf ettiğimiz sorunlarla yüzleşeceksiniz. Şundan kuşkum yok ki Anadolu Üniversitesi’nde geçirdiğiniz yıllar, aldığınız eğitim, katıldığınız ya da düzenlediğiniz kültürel ve sanatsal etkinlikler, kurduğunuz dostluklar ve çoğu zaman dört mevsimi ile hemhal olduğunuz kampüslerimizin size kattıkları sayesinde bu sorunları bizlerden çok daha kolay aşacaksınız" dedi. 

Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Öztürk ise her mezuniyetin hüzün ve coşkuyu bir arada barındırdığına değinerek sözlerini şu şekilde sürdürdü:  Üniversitemizin imkânlarıyla da siz güzide öğrencilerimize elimizden gelenin en iyisini paylaşmaya çalıştık ancak bu bile sizler için yeterli olmayacaktır. Eğitimin temel felsefesi insanları yaşama hazırlamak ve sonrasındaki süreçleri yönetebilmektir. Ünlü eğitimci John Dewey’in değimi ile ‘Eğitim hayatın ta kendisidir.’ Yine Alman yazar, aktör ve film yönetmeni Curt Goetz, ‘Zaman büyük bir öğretmendir, ne yazık ki bütün öğrencilerini öldürür’ der. Sizler de yaşamınızın geri kalan kısmında zamanınızı öldürmemek için çok çaba sarf etmelisiniz. Çünkü eczacılık ve sağlık sektörü çok çetin bir viraja girmiş vaziyette. Bu yüzden büyük uğraş vermeniz ve kendinizi sürekli yenilemeniz gerekecek. Zamanınızı öldürmeden ve olumlu kullanarak değerler üreteceksiniz, kendinize değerler katacaksınız. Bunu yaparken etik değerlerinizden ve ahlaki ilkelerinizden ödün vermemenizi rica ediyorum. Çıktıkça dikleşen bir hayat yokuşunuz olacak ve bu yolda hepinize başarılar diliyorum.

Eczacılık Fakültesi mezunlarını temsilen konuşan fakülte birincisi Tuba Buse Avcı ise, “Bugün burada hem bu mesleğin bir parçası olmanın hem de fakülte birincisi olmanın gururunu yaşıyorum. Biz bugün 5 yıl önce çıktığımız yolun sonuna geldik. Zorlu vize ve final haftalarımız, laboratuvar derslerimiz ve staj süreçlerimiz oldu ve bunların hepsi birer tatlı yorgunluk olarak geçmişte kaldı. Bundan sonrası içinse mesleğimize sahip çıkarak, hakkıyla bu mesleği icra etmek ve iyi birer eczacı olabilmek için çalışacağız. Bugünden itibaren artık Türkiye’nin dört bir yanına dağılacağız. Hepimiz bu kutsal görevi icra etmenin haklı gururu içerisindeyiz. Tüm arkadaşlarıma mutlu bir meslek yaşantısı diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

Açılış konuşmalarının ardından ise sırasıyla fakültede derece elde eden öğrencilerden; Tuğba Buse Avcı, Büşra Seher Öztoprak, Merve Topçu ve Gizem Baytekin ödüllerini ve diplomalarını Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan ve rektör yardımcılarının elinden aldılar. Tören; mezunların Eczacılık yeminlerinin ve kep atmalarının ardından son buldu. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.