ECELİYLE ÖLENLERE CUMHURİYET ALTINI

02 Kasım 2014 01:30
ECELİYLE ÖLENLERE CUMHURİYET ALTINI

Ülkemizde ardı ardına gelen faciaların önünü kesmek için hükümet harekete geçti. Soma'da 300'den fazla madencinin yaşamını yitirmesinin ardından Ermenek'te de 18 madencinin boğulması, Elma bahçesinde çalışan 17 işçinin de freni patlayan kamyonun kaza yapması sonucu hükümeti yeni bir yasa çıkarmaya zorladı.İsmi açıklanmayan bir hükümet yetkilisi, her şeyi hükümetten beklemenin yanlış olduğunu belirterek, "Her gün bir facia haberi alıp vatandaşlarımız ölüyor. Suç tek taraflı değil. Ölen vatandaşlarımızda da biraz olsun suç olduğunu düşünüyoruz. Bu gidişle memleketimizde eceliyle ölen insan kalmayacak. Bu nedenle hükümetimiz eceliyle ölen vatandaşlarımıza cumhuriyet altını verecek" dedi.Muhabirimizir, "iyi de efendim eceliyle ölen vatandaşımız cumhuriyet altınını ne yapacak? Öldükten sonra siz bu altını kendisine nasıl vereceksiniz?" şeklindeki sorusuna ise şu yanıt verildi:-Şişşşşşt, orasını karıştırma!

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.