Düşünce okulu çalışmalarını tamamladı

19 Aralık 2017 13:22
Düşünce okulu çalışmalarını tamamladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gençlerle ilgili sanatsal faaliyet, etkinlik ve projeler ile eserlere destek olmak üzere uygulanan GENÇDES programı kapsamında Eskişehir Düşünce Okulu Projesi gerçekleştirildi.


12 Ekim 2017 tarihinde Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımıyla açılışı yapılan proje ile sanat ve kültür alanında genç yeteneklerin erken yaşlarda keşfedilerek kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlanması amaçlandı. Eskişehir’de bulunan liselerin 10'uncu sınıf öğrencilerinden seçilen toplam 50 öğrenci 10 hafta süresince cumartesi günleri 13.30-16.30 saatleri arasında “Fotoğraf, Karikatür, Düşünce ve Edebiyat” dallarında uzman akademisyenlerin yönetiminde Eskişehir Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nde atölye çalışması yaptı. Atölyelerini başarıyla tamamlayan 50 öğrenci sertifikalarını atölye eğitmenlerinin ellerinden aldı.
Kapanışta öğrenciler, Eskişehir düşünce okulu ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettiler ve projenin devamı hakkında bilgi edindiler. Eskişehir Düşünce Okulu ile ilgili öğrencilerin ve proje koordinatörlerinin hazırladığı filmler izlendi. Karikatür ve fotoğraf atölyelerinin çıktılarından oluşan sergiler, katılımcılar ile buluşturuldu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

26asi

19 Aralık 2017 15:18
Düşünün ama..; düşündüklerinizi söylemeyin....
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.