Düşünce okulu çalışmalarını tamamladı

19 Aralık 2017 13:22
Düşünce okulu çalışmalarını tamamladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gençlerle ilgili sanatsal faaliyet, etkinlik ve projeler ile eserlere destek olmak üzere uygulanan GENÇDES programı kapsamında Eskişehir Düşünce Okulu Projesi gerçekleştirildi.


12 Ekim 2017 tarihinde Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımıyla açılışı yapılan proje ile sanat ve kültür alanında genç yeteneklerin erken yaşlarda keşfedilerek kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlanması amaçlandı. Eskişehir’de bulunan liselerin 10'uncu sınıf öğrencilerinden seçilen toplam 50 öğrenci 10 hafta süresince cumartesi günleri 13.30-16.30 saatleri arasında “Fotoğraf, Karikatür, Düşünce ve Edebiyat” dallarında uzman akademisyenlerin yönetiminde Eskişehir Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nde atölye çalışması yaptı. Atölyelerini başarıyla tamamlayan 50 öğrenci sertifikalarını atölye eğitmenlerinin ellerinden aldı.
Kapanışta öğrenciler, Eskişehir düşünce okulu ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettiler ve projenin devamı hakkında bilgi edindiler. Eskişehir Düşünce Okulu ile ilgili öğrencilerin ve proje koordinatörlerinin hazırladığı filmler izlendi. Karikatür ve fotoğraf atölyelerinin çıktılarından oluşan sergiler, katılımcılar ile buluşturuldu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

26asi

19 Aralık 2017 15:18
Düşünün ama..; düşündüklerinizi söylemeyin....