Düşünce okulu çalışmalarını tamamladı

19 Aralık 2017 13:22
Düşünce okulu çalışmalarını tamamladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gençlerle ilgili sanatsal faaliyet, etkinlik ve projeler ile eserlere destek olmak üzere uygulanan GENÇDES programı kapsamında Eskişehir Düşünce Okulu Projesi gerçekleştirildi.


12 Ekim 2017 tarihinde Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımıyla açılışı yapılan proje ile sanat ve kültür alanında genç yeteneklerin erken yaşlarda keşfedilerek kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sağlanması amaçlandı. Eskişehir’de bulunan liselerin 10'uncu sınıf öğrencilerinden seçilen toplam 50 öğrenci 10 hafta süresince cumartesi günleri 13.30-16.30 saatleri arasında “Fotoğraf, Karikatür, Düşünce ve Edebiyat” dallarında uzman akademisyenlerin yönetiminde Eskişehir Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nde atölye çalışması yaptı. Atölyelerini başarıyla tamamlayan 50 öğrenci sertifikalarını atölye eğitmenlerinin ellerinden aldı.
Kapanışta öğrenciler, Eskişehir düşünce okulu ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ettiler ve projenin devamı hakkında bilgi edindiler. Eskişehir Düşünce Okulu ile ilgili öğrencilerin ve proje koordinatörlerinin hazırladığı filmler izlendi. Karikatür ve fotoğraf atölyelerinin çıktılarından oluşan sergiler, katılımcılar ile buluşturuldu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

26asi

19 Aralık 2017 15:18
Düşünün ama..; düşündüklerinizi söylemeyin....
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.