Dünyanın en zengin erkekleri ve eşleri

12 Temmuz 2018 12:53
Dünyanın en zengin erkekleri ve eşleri

Servetleri dudak uçuklatan milyarder iş adamları kimlerle evli?

Guy Laliberte-Claudia Barilla: Dünyanın en ünlü canlı gösteri topluluğu Cirque du Soleil'in sahibi Guy Laliberte 1.3 milyar dolarlık bir servete sahip.

5 çocuk babası 58 yaşındaki Kanadalı işadamı, 10 yıl evli kaldığı Rizia Moreira'dan boşandıktan sonra manken Claudia Barilla'yla (aşağıda) evlendi.

Ernesto Bertarelli-Kirsty Roper: 8.9 milyar dolar servetiyle İsviçre'nin en zengin insanı olan Ernesto Bertarelli, biyoteknoloji alanında dünyanın en gelişmiş şirketi olarak kabul edilen Alinghi'nin sahibi. 

Eski İngiltere güzeli ve şarkıcı Kirsty Bertarelli'yle evli olan İtalyan asıllı İsviçreli işadamının üç çocuğu var. 

Eike Batista-Flavia Sampaio: 37 milyar dolar servete sahip olan Eike Batista, ülkesi Brezilya'da gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonlarında tutuklanarak cezaevine kondu.  

1991-2004 yılları arasında Luma de Oliveira'yla evli kalan Batista, boşandıktan sonra gönlünü moda tasarımcısı Flavia Sampaio'yla (aşağıda) kaptırdı.

Roman Abramoviç-Dasha Zhukova: 7.6 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 149. kişisi olan Roman Abramoviç şimdiye kadar üç kez evlendi.

Abramoviç'in üçüncü kez nikah masasına otuduğu Dasha Zhukova, Rus milyarderden 14 yaş küçük.

Jim Clark-Kristy Hinze: Silikon Vadisi'nin efsanelerinden Netscape'nin kurucusu Jim Clark, Avustralyalı model Kristy Hinze'yle 2009 yılında evlendi.

Hinze'den 35 yaş büyük olan 73 yaşındaki Clark'ın serveti 1 milyar doların üzerinde...

Andrey Melnichenko-Aleksandra Nikoliç Melnichenko: Serveti 12 milyar doları bulan Andrey Melnichenko, eski mankenlerden Aleksandra Nikoliç'le 2005 yılında evlendi.

15 yaşında modelliğe başlayan Aleksandra Nikoliç Melnichenko, Rus milyarderle evlendiğinde 28 yaşındaydı.

Harvey Weinstein-Georgina Chapman: 26 yaşındayken Miramax Films şirketini kuran Harvey Weinstein, 200 milyon dolarlık bir serveti yönetiyor.

65 yaşındaki Weinstein ikinci evliliğini moda tasarımcısı Georgina Chapman'la yaptı.

Phil Ruffin-Oleksandra Nikolayenko: ABD'li casino milyarderi Phil Ruffin, 3 milyar dolarlık bir servetin sahibi. 

Eski Ukrayna güzeli manken Oleksandra Nikolayenko ile kocası 82 yaşındaki Ruffin arasında 46 yaş fark var. 

Francois-Henri Pinault-Salma Hayek: Gucci, Puma, Yves-Saint Laurent gibi markalara sahip Francois-Henri Pinault, 21.4 milyarlık servetiyle Forbes'un listesinde 63'üncü sırada.

Fransız milyarder, 2009 yılında Altın Küre ödüllü Meksikalı aktris Salma Hayek'le evlendi.

Sumner Redstone-Malia Andelin: Viacom ve CBS'in ortaklarından Sumner Redstone'un serveti 5 milyar dolar. 94 yaşındaki Redstone ile eşi Malia Andelin arasında 60 yaş fark var.  

Prens Al-Waleed Bin Talal-Prenses Ameera Al-Taweel: "Arapların Warren Buffet'ı" olarak anılan Suudi Kraliyet Ailesi mensubu Prens Talal, Prenses Ameera Al-Taweel'le evli. Prens'in serveti 17.5 milyar dolar. 

Jeff Bezos-Mackenzie Bezos: 85 milyar dolarlık bir servete sahip olan Amazon.com'un kurucusu Jeff Bezos, 1993 yılından beri Mackenzie Bezos'la evli.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle