DÜDÜĞÜ KADINLAR ÇALIYOR

Son Güncelleme : 08 Mart 2019 12:03
DÜDÜĞÜ KADINLAR ÇALIYOR

Küçük yaşlardan beri tutku duydukları futbolda kendilerine yer bulmak isteyen kadınlar, hakemlik mesleği ile hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. 

Çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu futbol camialarında kadınlar kendisini ispatlamaya devam ediyor. Son olarak hakemliğe ilgi oldukça artarken, özellikle yurtdışında birçok profesyonel mücadelelerde kadın hakemlere yer veriliyor. Türkiye’de de kadınların bu mesleğe olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Son olarak Eskişehir’de hakemlik eğitimi alan ve sayıları 20’yi bulan kadınlar iddialı bir şekilde yollarına devam ediyor.

Birçoğu öğrencilik ile birlikte mesleği yürütürken üst klasmanların hayallerini kuruyor. Hepsinin ortak özelliği küçük yaşlardan beri futbola olan sevgileri olurken, tutku duydukları spora katılımcı olmanın mutluluğu ise onlar için daha özel. Deneyimli kadın hakemlerden Arzu Görgün, zaman zaman kadın oldukları için hakemlikte zorluklar yaşadıklarını belirtirken, “Hepimizin problemi bize güvenilmiyor. Keşke böyle olmasa biz de yukarı profesyonel maçlara çıkıp maç yönetebilsek” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

08 Mart 2019 16:27
Futbol erkek işidir.siz evde hamur açın