DUBA KOYANLAR ŞİMDİ YANDI

Son Güncelleme : 09 Ekim 2018 15:10
DUBA KOYANLAR ŞİMDİ YANDI

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü iş yerleri önüne dube vb eşya koyanlarla ilgili çalışma başlattı.

Emniyet'ten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; "İl merkezinde bulunan işyerlerinin yoğunlukla bulunduğu ana caddeler üzerinde bazı işyeri sahipleri tarafından işyerlerinin önüne araç park edilmesinin önlenmesi amacıyla çeşitli büyüklüklerde duba, eşya vb. konulduğu görülmekte olup, bu durum cadde ve sokaklarda trafik akışını engellemektedir. 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu’nun 14.Maddesi gereğince karayolu yapısı üzerine trafiği güçleştirecek, tehlikeye sokacak veya engel yaratacak şekilde bir şey bırakmak yasaklandığından, bu kurala uymayanlara trafik ekiplerimiz tarafından cezai işlem yapılarak yol üzerindeki duba vb. eşyalar kaldırılmaktadır. Trafik yoğunluğu fazla olan cadde ve sokaklar üzerindeki işyeri ve meskenler önüne konulan duba ve eşyaların konulmasının önlenmesi amacıyla; görevli ekiplerimiz tarafından denetimler artırılarak, cadde ve sokaklarda yol üzerine duba veya eşya konmasına müsaade edilmeyecek, bu tür kural ihlali yapanlara Karayolları Trafik Kanunu’nun 14.Maddesi gereğince cezai işlem uygulanarak, yol üzerindeki engeller kaldırılacaktır" 

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

güzel bir uygulama

09 Ekim 2018 15:37
bunu eskişehirin heryerinde kaldırıma ve yola yayaların geçtiği yerlere duba ve esnafın eşyalarını sergilemek için çıkaranlara ve kahve önünde saygısızca bayan lar geçerken yol vermeyen sikara içenlerede uygulansa ne güzel olur

meçhul

09 Ekim 2018 15:57
çok yerinde bir karar emniyete teşekkürler herkes dükkanının önünü kendi malı gibi sahipleniyordu şimdi sıra belediyelerde iş yerlerinin kaldırım işğalinin önüne geçmesi lazım bu alanlar hepimizin ortak kullanım alanı kişiye özel ticaret hane değil

ali

09 Ekim 2018 20:58
birde adaların sokaklarını görün kaldırımlar tamamen işgal altında sokalardan araba geçiyor yürümeye yer yok belediye zabıtaları görmüyormu

park

09 Ekim 2018 18:18
dubadan önce çift sıra araç parkını engellerseler daha iyi olacak

alirza

09 Ekim 2018 23:49
emniyete buradan açık ağrıdır. devlet hastanesi önünde bulunan taksi durağı dubaları.taksi dediğin çağrılnca gelir orada işgalci olmaz.

Ali

10 Ekim 2018 08:18
Şimdiye kadar aklınız nerdeydi.....

tatar

10 Ekim 2018 08:58
kaldırım parasını benden alan ama esnafa da kiralayan ve yürünmez hale getiren belediyelere en büyük cezayı yazın lütfen birde zabıtalarda oraya oturup bedava çay içiyorlar aymazlar...

OTO PARKI ENGELLESİN O ZAMAN

10 Ekim 2018 08:06
EMNİYETE GÖREV DÜŞÜYOR O ZAMAN CADDEYE GÜNLERCE ARAÇ KOYUP İŞYERLERİNİN ÖNÜNÜ TIKAYANLARA ÇÖZÜM GETİRMEK .

Eskişehirli

09 Ekim 2018 16:30
Bu uygulama, aynı zamanda işgaliye adı altında esnafa peşkeş çekilen kaldırımlar için de uygulanmalıdır. Kaldırımları esnafa kiralayan belediyelere de cezalar kesilmeli dükkanların önüne kaldırımlara yapılan işgale son verilmelidir. Yaya kaldırımları yayaların yürüme alanlarıdır, işyeri değidir.

Ak

10 Ekim 2018 19:56
Kurtuluş kapalı pazaryerini bir görün. Bir sıra pazarcıların arabaları ikinci sıra esnafın arabaları. Karşı sırada kaldırım ve yolda esnafın malları. Yayalara ve araçlara geçecek yer yok. Trafik anonsla uyarıyor gidiyor. Cezasız olmaz. Herkes kurala uyacak.

NEREDE EŞİTLİK .

09 Ekim 2018 16:14
EN ÇOK DUBAYI HER YERE " BÜYÜKERŞEN KOYUYOR , İŞİN KOLAYINI BULDU - TRAFİK GEÇİŞİNİ ENGELLEMEKTEN 14 . MADDE ONA DA UYGULANCAKMI ..
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki yangın eğitimlerine devam ediyor.
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde Odunpazarı'ndab bir kişiye ikramiye çıktı. Şahıs 85 bin 659 lira 25'er kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
DAYANIŞMA VURGUSU
DAYANIŞMA VURGUSU
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, enflasyonla mücadelede de oda ve borsaların dayanışma içinde hareket edeceğinin altını çizdi.
HALK MARKET 3 YAŞINDA
HALK MARKET 3 YAŞINDA
Odunpazarı Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağladığı sosyal yardım modeli olan Halk Market, 3 yılı geride bıraktı.
GASP ZANLISI YAKALANDI
GASP ZANLISI YAKALANDI
Eskişehir'de silahlı gasp ve hırsızlık suçundan aranan şüpheli, tren garında uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı.
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
Tekirdağ’dan Eskişehir’i gezmek için gelen Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri ve CHP Kadın Kolları üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
 Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, esnaf, firma ve her türlü işletmeyi, sunulan mal ve hizmetlerin haklı bir neden olmaksızın fiyatlarının yükseltilmemesi, stokçuluk yapılmaması, üretim yeri Türkiye olan mallar için Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret şartlarına uyulması hususlarına riayet edilmesi konusunda uyardı.