paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

DUBA KOYANLAR ŞİMDİ YANDI

Son Güncelleme : 09 Ekim 2018 15:10
DUBA KOYANLAR ŞİMDİ YANDI

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü iş yerleri önüne dube vb eşya koyanlarla ilgili çalışma başlattı.

Emniyet'ten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; "İl merkezinde bulunan işyerlerinin yoğunlukla bulunduğu ana caddeler üzerinde bazı işyeri sahipleri tarafından işyerlerinin önüne araç park edilmesinin önlenmesi amacıyla çeşitli büyüklüklerde duba, eşya vb. konulduğu görülmekte olup, bu durum cadde ve sokaklarda trafik akışını engellemektedir. 2918 sayılı Karayolu Trafik Kanunu’nun 14.Maddesi gereğince karayolu yapısı üzerine trafiği güçleştirecek, tehlikeye sokacak veya engel yaratacak şekilde bir şey bırakmak yasaklandığından, bu kurala uymayanlara trafik ekiplerimiz tarafından cezai işlem yapılarak yol üzerindeki duba vb. eşyalar kaldırılmaktadır. Trafik yoğunluğu fazla olan cadde ve sokaklar üzerindeki işyeri ve meskenler önüne konulan duba ve eşyaların konulmasının önlenmesi amacıyla; görevli ekiplerimiz tarafından denetimler artırılarak, cadde ve sokaklarda yol üzerine duba veya eşya konmasına müsaade edilmeyecek, bu tür kural ihlali yapanlara Karayolları Trafik Kanunu’nun 14.Maddesi gereğince cezai işlem uygulanarak, yol üzerindeki engeller kaldırılacaktır" 

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

güzel bir uygulama

09 Ekim 2018 15:37
bunu eskişehirin heryerinde kaldırıma ve yola yayaların geçtiği yerlere duba ve esnafın eşyalarını sergilemek için çıkaranlara ve kahve önünde saygısızca bayan lar geçerken yol vermeyen sikara içenlerede uygulansa ne güzel olur

meçhul

09 Ekim 2018 15:57
çok yerinde bir karar emniyete teşekkürler herkes dükkanının önünü kendi malı gibi sahipleniyordu şimdi sıra belediyelerde iş yerlerinin kaldırım işğalinin önüne geçmesi lazım bu alanlar hepimizin ortak kullanım alanı kişiye özel ticaret hane değil

ali

09 Ekim 2018 20:58
birde adaların sokaklarını görün kaldırımlar tamamen işgal altında sokalardan araba geçiyor yürümeye yer yok belediye zabıtaları görmüyormu

park

09 Ekim 2018 18:18
dubadan önce çift sıra araç parkını engellerseler daha iyi olacak

alirza

09 Ekim 2018 23:49
emniyete buradan açık ağrıdır. devlet hastanesi önünde bulunan taksi durağı dubaları.taksi dediğin çağrılnca gelir orada işgalci olmaz.

Ali

10 Ekim 2018 08:18
Şimdiye kadar aklınız nerdeydi.....

tatar

10 Ekim 2018 08:58
kaldırım parasını benden alan ama esnafa da kiralayan ve yürünmez hale getiren belediyelere en büyük cezayı yazın lütfen birde zabıtalarda oraya oturup bedava çay içiyorlar aymazlar...

Eskişehirli

09 Ekim 2018 16:30
Bu uygulama, aynı zamanda işgaliye adı altında esnafa peşkeş çekilen kaldırımlar için de uygulanmalıdır. Kaldırımları esnafa kiralayan belediyelere de cezalar kesilmeli dükkanların önüne kaldırımlara yapılan işgale son verilmelidir. Yaya kaldırımları yayaların yürüme alanlarıdır, işyeri değidir.

OTO PARKI ENGELLESİN O ZAMAN

10 Ekim 2018 08:06
EMNİYETE GÖREV DÜŞÜYOR O ZAMAN CADDEYE GÜNLERCE ARAÇ KOYUP İŞYERLERİNİN ÖNÜNÜ TIKAYANLARA ÇÖZÜM GETİRMEK .

Ak

10 Ekim 2018 19:56
Kurtuluş kapalı pazaryerini bir görün. Bir sıra pazarcıların arabaları ikinci sıra esnafın arabaları. Karşı sırada kaldırım ve yolda esnafın malları. Yayalara ve araçlara geçecek yer yok. Trafik anonsla uyarıyor gidiyor. Cezasız olmaz. Herkes kurala uyacak.

NEREDE EŞİTLİK .

09 Ekim 2018 16:14
EN ÇOK DUBAYI HER YERE " BÜYÜKERŞEN KOYUYOR , İŞİN KOLAYINI BULDU - TRAFİK GEÇİŞİNİ ENGELLEMEKTEN 14 . MADDE ONA DA UYGULANCAKMI ..
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.