DÖVİZ ARTIŞI ESNAFI VURDU

31 Ağustos 2018 17:21
DÖVİZ ARTIŞI ESNAFI VURDU

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Birsen esnafların yaşadığı sıkıntılarla ilgili basın açıklaması yaptı. Birsen "Esnaf sanatkarların yükselen döviz kurları nedeniyle yaşadıkları en büyük sorun, sattıkları malı raflarına geri koyamamalarıdır" dedi.

Dolar yükselişini Türkiye'ye ekonomik saldırı yapılmasına bağladığını söyleyen Birsen açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Esnaf ve sanatkarlarımız açısından yaz aylarında üniversite öğrencilerinin memleketlerine dönmeleri ile yaşanan ekonomik durgunluk, gurbetçi vatandaşlarımızın şehrimize gelmeleri ile bir miktar hareket kazanmıştır. Ancak dövizlerde meydana gelen yükseliş, esnaf sanatkarlarımızı bu dönemde en çok olumsuz etkileyen olay olmuştur. Esnaf sanatkarların yükselen döviz kurları nedeniyle yaşadıkları en büyük sorun, sattıkları malı raflarına geri koyamamaları olmaktadır. Bazı fırsatçı mal tedarikçisi şahıs ve firmalar sattıkları veya ürettikleri malın dövizle ilgisi olmamasına rağmen, döviz kurlarında yaşanan artışı bahane göstererek yersiz fiyat artışlarına gitmektedirler" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BIÇAKLI CİNAYETE 18 YIL HAPİS
BIÇAKLI CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.
MHP'DE DEVİR-TESLİM
MHP'DE DEVİR-TESLİM
Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, görevini İlçe Başkanı Sekreteri Mustafa Komar ’a teslim etti.