DÖVİZ ARTIŞI ESNAFI VURDU

31 Ağustos 2018 17:21
DÖVİZ ARTIŞI ESNAFI VURDU

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Birsen esnafların yaşadığı sıkıntılarla ilgili basın açıklaması yaptı. Birsen "Esnaf sanatkarların yükselen döviz kurları nedeniyle yaşadıkları en büyük sorun, sattıkları malı raflarına geri koyamamalarıdır" dedi.

Dolar yükselişini Türkiye'ye ekonomik saldırı yapılmasına bağladığını söyleyen Birsen açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Esnaf ve sanatkarlarımız açısından yaz aylarında üniversite öğrencilerinin memleketlerine dönmeleri ile yaşanan ekonomik durgunluk, gurbetçi vatandaşlarımızın şehrimize gelmeleri ile bir miktar hareket kazanmıştır. Ancak dövizlerde meydana gelen yükseliş, esnaf sanatkarlarımızı bu dönemde en çok olumsuz etkileyen olay olmuştur. Esnaf sanatkarların yükselen döviz kurları nedeniyle yaşadıkları en büyük sorun, sattıkları malı raflarına geri koyamamaları olmaktadır. Bazı fırsatçı mal tedarikçisi şahıs ve firmalar sattıkları veya ürettikleri malın dövizle ilgisi olmamasına rağmen, döviz kurlarında yaşanan artışı bahane göstererek yersiz fiyat artışlarına gitmektedirler" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.