DOSTLUĞUMUZ GÜÇLENECEK

20 Ağustos 2019 16:26
DOSTLUĞUMUZ GÜÇLENECEK

Almanya’da düzenlenen ve Eskişehir ile Tel Aviv’in katıldığı Kardeş Şehirler Futbol Turnuvası’nın ardından Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann, Belediye Sarayı’nın İmparatorlar Salonu’nda Eskişehir ve İsrail’den gelen heyetleri ağırladı.

Frankfurt'un yeri ayrı

Ziyarette konuşan Başkan Büyükerşen “Bu dostlukların sürmesi ve hatta güçlenmesi için her türlü işbirliğine açık olduğumuzu bilmenizi isterim. Kardeş şehir ilişkilerimizin tamamına büyük önem veriyoruz. Ancak şunu ifade etmeliyim ki Frankfurt’un yeri bizde her zaman ayrı olacaktır” dedi.

Temeli çok sağlam

Kurulan dostluk köprüsünün temelinin çok sağlam olduğunu belirten Feldmann ise gelecek nesillerin de bu dostluğa katkı vereceğine inandığını belirtti. Başkan Büyükerşen’i belediye başkanından öte bir abi olarak gördüğünü belirten Feldmann, Eskişehir ile olan ilişkilerin daha ileriye taşınması için elinden geleni yapacağını yeniledi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Veli

21 Ağustos 2019 08:52
Frankfurt’a dostluk köprüsü yerine şehir içi yollara köprü yapsınlar tramvay için köprü yapsınlar.

Halil

21 Ağustos 2019 08:31
uzatma hatlarında tramvay seferleri başlamış hayırlı olsun. sultandereden batıkente tek 1 tramvayla ulaşabiliyorsunuz.

Aynası İştir

20 Ağustos 2019 18:21
OSB ye küresel sanayi yatırımı getirmek için çaba var mı? Ödül almak vermekle bu işler olmaz..

Taylan

22 Ağustos 2019 11:53
Aynı kişinin yazdığı mesajlar gibi. Hep yılmaz hocayı kötülemeye yönelik, iftira dolu, yapıcı değil yıkıcı yazılar. Eskişehir halkı başkana 5 seçimdir açık ara farkla desteğini sürdürüyor. Kendinizi çok yormayın aktroller. Sizlerde birşeyler üretin hayatınızda.

Kadir güngör

21 Ağustos 2019 12:51
Siz onun gülen yüzüne bakmayın Yeşiltepe mahallesi sakinlerine karşı suratsız imar sorununu çözmek için neyi bekliyor bir bilsek.