DOKTORLAR UĞRAŞMA DEDİ AMA...

Son Güncelleme : 08 Ocak 2019 11:01
DOKTORLAR UĞRAŞMA DEDİ AMA...

Eskişehir’de yıllar önce geçirdiği trafik kazasında annesini ve yürüme yetisini kaybeden Gamze Gül, yaşadığı sıkıntılara ve doktorların "uğraşma, yürüyemezsin" demesine rağmen yılmayıp bir başarı hikâyesine imza attı.

 Tedavi gören Gül, ilk adımlarını atabilmenin heyecanını yaşıyor. Ailesiyle birlikte 2014 senesinde yaptığı bir yolculuk esnasında elim bir trafik kazası geçiren 19 yaşındaki Gamze Gül, kazada sinir hasarına bağlı olarak yürüme yetisini kaybetti.

İlk başlarda vücudundaki hasar dolayısıyla hareket etmekte zorlanan Gamze Gül, ameliyatlarını gerçekleştiren doktorların ‘Boşuna uğraşma, yürüyemezsin’ demelerine de aldırış etmedi. Vakit kaybetmeden Fizyomer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezinde fizik tedaviye başlayan genç kız, yaklaşık 6 ay içerisinde tedavinin olumlu etkilerini görerek adeta hayata yeniden tutundu.

Bu süreçte bazı sıkıntılar da yaşayan Gül, okuluna ara vermek zorunda kaldı. Çocukluğundan beri okuma aşkıyla yanıp tutuşan Gül, azmederek bir yıl sonra okuluna geri döndü ve eğitim gördüğü liseyi birincilikle bitirdi. Liseden mezun olduktan sonra üniversite sınavına giren Gül, hayali olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanarak lisans eğitimine başladı. Gamze Gül, tamamen yürümeye başladıktan sonra farklı bölümlerde de eğitim almak istiyor. 

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali

08 Ocak 2019 10:09
Gerçekten tebrikler. Destek yerine köstek olan insanları dinlemeyip azmetmek ve başarmak çok güzel birşey. Başarılar

YANLIŞ SEÇİM

08 Ocak 2019 12:30
EDİTÖR HAYIRDIR İŞİNİZE GELEN YORUMLARIMI KABUL EDİYORSUNUZ SİZ BASINSINIZ HERKESİN YORUMLARINI PAYLAŞMANIZ GEREKMEZ Mİ????