DOKTORA İHMAL DAVASI

20 Haziran 2019 09:58
DOKTORA İHMAL DAVASI

Ersin ve Neriman Çınkıt çiftinin 2017’de dünyaya gelen bebekleri iddiaya göre doğum esnasında doktor ihmali yüzünden beyinde oluşan hasar nedeniyle engelli kaldı. Çınkıt çifti yüzde 98 engelli raporu verilen bebekleri için hukuk mücadelesini sürdürüyor.

Oksijensiz kaldı

Baba Ersin Çınkıt'ın iddiasına göre 24 Mart 2017'de dünyaya gelen Kıvanç bebek anne karnında gayet sağlıklı idi. Eskişehir Devlet Hastanesi'nde sezeryan doğum yapmak isteyen anne Neriman Çınkıt, yine iddiaya göre normal doğuma alındı. Saatler süren doğum sırasında kordon bağı Kıvanç bebeğin boynuna 2 kez dolandı. Talihsiz bebek bir süre oksijensiz kaldı. Beyninde ağır hasarlar oluşan Kıvanç bebeğe görme, işitme, zihinsel ve fiziksel engelli teşhisi koyuldu.

Hukuk mücadelesi

Hukuk mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini ifade eden baba Ersin Çınkıt, “Eşim sezeryanla doğum istedi. Kadın doğum doktoru ısrarla normal doğum yaptı. Doğum esnasında bebeğimizin boynuna 2 kez kordon dolanmış. Sağlıklı raporu verdiler. Annesi Kıvanç'ın yutkunamadığını anladı. Hastaneye götürdüğümüzde bebeğimize engelli teşhisi koyuldu. Genetik dediler. Anormal bir durum olsa anne karnında da belli olurdu.” ifadelerine yer verdi.

Mücadelemizi sürdüreceğiz

Doğumdan 2 gün önce de hastanede oldukları belirten Çınkıt, “Engelli olsa kaç aydır söylerdi doktorlar. Böyle bir teşhis hiç koyulmadı. Doğum sırasında oldu ne olduysa. Doktor ihmali yüzünden bu halde bebeğimiz. Doktora dava açtık ve hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. Doktor mahkemeye doğum konplikasyonu yaşandı diye rapor sundu. Mahkeme raporu geçersiz saydı ve adli tıp üst kurumundan rapor istedi. Ben çocuğumun tedavi sürecinde yanında olabilmek için çok sıkıntılar çektim işten çıkarıldım. Hala tedavi devam ediyor. Çok zor zamanlar yaşıyoruz” dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BZN

21 Haziran 2019 13:49
Hangi Doktor Paylasilsaydi Faydalı Olurdu...