DOĞRU BESLENME BAŞARIYI GETİRİYOR

12 Şubat 2017 17:32
DOĞRU BESLENME BAŞARIYI GETİRİYOR

Ülkü İlkokulu Sağlıklı Nesiller Yetiştirme projesi kapsamında başarı sağlayarak "Beslenme Dostu Okul" sertifikasını aldı.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan anlaşma ile hayata geçirilen Sağlıklı Nesiller Yetiştirme projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Eskişehir'de hizmet veren Ülkü İlkokulu Beslenme Dostu Okul sertifikasını almaya hak kazandı. Ülkü İlkokulu Müdürü Hüseyin Çevik, "İlkokul döneminde öğrencilerin okul başarısının yanında, bedensel ve zihinsel gelişimleriyle sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinimi çok önemli. Projeye bu zamana kadar gerekli hassasiyeti gösterdik" dedi.

Öğretmenler ve aile işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında öğrencileri sağlıklı bir hayata hazırladıklarını söyleyen Hüseyin Çevik, "Çocuklara sağlıklı ve hareketli yaşam becerilerinin kazandırılması, obeziteye yönelik erken önlemlerin alınması ve beslenme becerilerinin en iyi şekilde desteklenmesi için çaba sarf ediyoruz" dedi. Öğretmen, aile birliği ekibi ve öğrencilere teşekkür eden Çevik, "Beslenme Dostu Okul" sertifikasını aldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle