DOĞAYI PROTESTO ETTİLER

03 Mayıs 2015 01:47
DOĞAYI PROTESTO ETTİLER

Müzikli tepkiMayıs ayı itibariyle zor bir dönemden geçiyoruz. Havaların istenilen sıcaklık seviyesine ulaşmaması ve bir gün güzel bir gün kötü gitmesi kafaların karışmasına neden oldu. Eskişehir'de caddelerde tişörtle gezen de var, hırka giyen de, pardesü giyen de var, çıplak gezende. Bazı vatandaşlar ise yaşanan hava değişimlerine tepki olarak sokaklarda müzik yapmaya başladıDik duruş gösteriyoruzGece geç saatlere kadar şarkı söyleyerek, doğaya tepkilerini dile getiren eylemciler, havaların ısınması yönündeki umutlarını ise kaybetmediklerini söyledi. Bir grup eylemci vatandaş ise, “ Şu anda biz tam olarak kafayı çizdik, beyni yaktık. Ne yapacağımızı, ne giyeceğimizi şaşırdık. Hayat bizi bu şartlara getirdi. Kimseyi protesto edemez hale geldik. Artık bizde doğanın bu tutumu karşısında dik duruş gösteriyoruz. Havalar düzelmezse, eylemlerimizi artıracağız. Gerekirse Porsuk Çayı'na atlayıp yüzeceğiz” diyerek yaşadıkları psikolojik tramvanın ne boyutlarda olduğunu gösterdiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.