DOĞAYI PROTESTO ETTİLER

03 Mayıs 2015 01:47
DOĞAYI PROTESTO ETTİLER

Müzikli tepkiMayıs ayı itibariyle zor bir dönemden geçiyoruz. Havaların istenilen sıcaklık seviyesine ulaşmaması ve bir gün güzel bir gün kötü gitmesi kafaların karışmasına neden oldu. Eskişehir'de caddelerde tişörtle gezen de var, hırka giyen de, pardesü giyen de var, çıplak gezende. Bazı vatandaşlar ise yaşanan hava değişimlerine tepki olarak sokaklarda müzik yapmaya başladıDik duruş gösteriyoruzGece geç saatlere kadar şarkı söyleyerek, doğaya tepkilerini dile getiren eylemciler, havaların ısınması yönündeki umutlarını ise kaybetmediklerini söyledi. Bir grup eylemci vatandaş ise, “ Şu anda biz tam olarak kafayı çizdik, beyni yaktık. Ne yapacağımızı, ne giyeceğimizi şaşırdık. Hayat bizi bu şartlara getirdi. Kimseyi protesto edemez hale geldik. Artık bizde doğanın bu tutumu karşısında dik duruş gösteriyoruz. Havalar düzelmezse, eylemlerimizi artıracağız. Gerekirse Porsuk Çayı'na atlayıp yüzeceğiz” diyerek yaşadıkları psikolojik tramvanın ne boyutlarda olduğunu gösterdiler.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
Türkiye Kamu-Sen üyeleri Yediler Parkı'nda bir araya gelerek ek zam talebinde bulundu. 
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
Afrika ülkelerinin ateşe ve büyükelçileri, Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) bir araya geldi. 
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapılan Kaymakamlar Toplantısında il genelindeki asayişi değerlendirdi.