DOĞALGAZA NÜFUS ENGELİ

10 Temmuz 2018 16:20
DOĞALGAZA NÜFUS ENGELİ

Nüfusun az olmasından dolayı şimdilik Han ilçesine doğalgaz hizmeti gitmeyeceği belirtildi.

Eskişehir 2018 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu'nda bir araya gelen il müdürleri, belediye başkanları ve kurum başkanları koordinasyonda yaşanan sıkıntıları dile getirdiler. Bu sırada söz alan Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, bütün müracaatlara rağmen ilçeye bir türlü doğalgazın getirilmediğini söyledi. Başkan Şanlı'nın açıklamalarına cevap veren ESGAZ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ceyhan, "Han'a doğalgazın gitmesi 20 milyon lira maliyetinde olacak. Bin civarı nüfuslu bir yere o maliyeti yapamıyoruz. 10 bin ila 20 bin nüfuslu yerlere doğalgazı götürebiliyoruz. Devlet buna müsaade ediyor" dedi. 

"Bizim gönderdiğimiz evraklar bürokrasinin tozlu yollarında gidip geliyor" 
Toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Şanlı ise, yaşanan durumu değerlendirerek, "Seçildiğimiz günden bu yana Han ilçesinde yaşayan vatandaşların sürekli doğalgaz talebi var. Biz de burada ESGAZ'a ve Ankara'da BOTAŞ ile Enerji Piyasası Kurulu'na gerekli müracaatlarımızı ettik. Bizim gönderdiğimiz evraklar bürokrasinin tozlu yollarında gidip geliyor. Bize de bir yanıt verilmiyor. Oysa ki şu andaki hükümet yetkilileri defalarca söz verdi. Seçim zamanında bütün ilçelerin doğalgaza kavuşacağını belirttiler. Bu sonuçla Türkiye'de insanların siyasetçilere inanırlığı kalmadı. Bizim Han'ın özelliği, nüfusun 5-6 kat fazlası İstanbul Kartal'da yaşamaktadır. Eskişehir'de de bu oran fazladır. Havalar soğuduğu sırada insanlarımız Han'ı terk ediyor. Bu nedenle insanların Han'ı terk etmemesi için buna çözüm bulmamız gerekiyor. Doğalgaz ve diğer sosyal imkanların Han'a da sunulması gerekiyor. Ben yetkilileri duyarlı olmaya ve Han ilçemize sahip çıkmaya çağırıyorum" diye konuştu. 

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

hakan

10 Temmuz 2018 17:14
Sayın başkan başka hizmetlerle uğraşsın. Ve topu hükümete atmasın. 900 nüfuslu yere doğalgaz mı gider. Eskişehirde en son gidecek ilçedir.

mustafa

10 Temmuz 2018 17:42
Bu Hanın ilçe olması bile hata. Yazık oradaki memuralara. Çiftelere bağlasınlar daha iyi. Devletin Kaymakamı, Emniyet müdürü, milli eğitim müdürü gibi üst düzey yöneticileri ihtiyaç olan yerlerde görev yapar. Bide doğalgaz istemişler kim alıp yakacaksa doğalgazı

yakup

10 Temmuz 2018 20:59
Han ilçesine tramvay ne zaman giderse o zaman doğalgaz da gider. Şaka bir yana bu iş siyaset işi değil . 900 nüfuslu bir ilçeye doğal gaz yatırımı yapılırmı. Kimse doğalgaz engelleniyor diye siyaset yapmasın.

Halit

10 Temmuz 2018 19:08
Han bu bölgenin en eski yerleşim merkezi,hanın sınırları içine onlarca köy yerleşmiştir,4milyon Suriyeli asalaklara 40,milyar dolar harcayacaksın,bölgenin en tarihi ilçesine hizmeti çok göreceksin,bilinmeliki çanakkalede onlarca hanlı yatmaktadır,tarihi han ilçesine asalak Suriyeliler kadar değer vermeyen anlayışı anlamak da zorlanıyor insan.

Eşref ERYILMAZ

11 Temmuz 2018 09:46
Yorumları şöyle bir okudum da halkımızın ne kadar cahil olduğunu ve bu zihniyetle cahil kalmaya da devam edeceğini anladım. İnsan bir yorum yapmadan azıcık da olsa bilgi sahibi olmalı. Ama ben bu cahil cühela takımına kızmıyorum. Ben yıllardır makarna, un kömür alıp oy veren gruptan sıyrılarak doğruları bilen ve bu yönde demokratik haklarını kullanan insanların cezalandırılması olarak bakıyorum. Bu güruha zaten bir sözüm yok ama burada sayın hocaya da (Yılmaz BÜYÜKERŞEN) bir sözüm olacak. Hocam seninle aynı görüşü yıllardır paylaşan bu HAN ' lı kardeşlerimize neden sahip çıkmazsın. Han' da doğal gaz yok tamam anladık. Ama durun bir dakika HAN' da hala KANALİZASYON da yok. Erzincan' ın bırakın ilçelerini köylerine kanalizasyon gideli otuz sene oluyor.!!! Vermeyin kardeşim kanalizasyon da vermeyin doğalgaz da vermeyin. Alın sizin olsun. Bizim zaten sizin gibilerle işimiz olmaz.

erk

10 Temmuz 2018 23:09
bu adam nere bakar az kaldı seçimlere az sıkı otur koltukta oylar hak edene

Birisi

10 Temmuz 2018 18:10
AKP li olsaydınız doğalgaz gelirdi başkan, ülkeyi kendilerinin sanan yorum yapan arkadaşlar zihniyetiniz batsın bölücülük yapmayın oy bir tercihdir saygı duyun bu vatan hepimizin

ali baba

10 Temmuz 2018 16:48
sen değilmisin sayın cumhurbaşkanımıza hakaret eden,bide çıkmış konuşuyor.olacak işi bozarsın sen.