DOĞADA YÜRÜYORLAR

Son Güncelleme : 29 Temmuz 2018 13:07
DOĞADA YÜRÜYORLAR

Eskişehir’in Yenikent Mahallesi sakinleri, sosyal medyada sözleşerek başlattıkları yürüyüş etkinliğinde 23. haftayı geride bıraktı.

Sosyal medya üzerinden sözleşen Yenikent Mahallesi sakinleri, her hafta Kent Ormanı'nda yürüyüşe çıkıyor. Yenikent Mahalle Muhtarı Nezahat Nazik'in öncülük ettiği vatandaşlar, doğa ile iç içe spor yapmanın ve sağlıklı kalmanın keyfini yaşıyor. Yürüyüş etkinliğinin 23 haftadır düzenlendiğine dikkat çeken Nazik, "Yenikent Mahallesi sakinleri olarak 23 haftadır yürüyüş etkinliğimizi sürdürüyoruz. Her Cumartesi günü saat 07.00'den 10.00'a kadar birlikte yürüyoruz. Kent Ormanı'nın bize yakın olması büyük bir şans. Daha sonra termos içerisindeki çayımızı yudumluyoruz ve aynı zamanda Eskişehir'i tepeden izleyebiliyoruz. Bu sayede vücut sağlımız ile birlikte ruh sağlımız da düzene girmiş oluyor. İsterim ki daha fazla Yenikent Mahallesi sakini bu doğa yürüyüşümüze katılsın" dedi. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.