DİLENCİ OPERASYONU

Son Güncelleme : 12 Kasım 2018 10:11
DİLENCİ OPERASYONU

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı öncülüğünde, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinin de katılımıyla oluşturulan dilenci denetim ekipleri kent genelinde dilenci operasyonu yaptı.

Zabıta ekipleri kent merkezinde trafik ışıklarında ve cami önlerinde vatandaşların duygularını istismar ederek haksız kazanç sağlayanlara yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Yapılan çalışmalar sonucu dilencilik yapan kişiler tespit edilerek yakalandılar. 

* Dilencilerin üzerlerinden çıkan paralar şaşkına çevirdi..

Yakalanan dilencilere, idari işlem cezası uygulandı ve dilencilik yaparak temin ettikleri paralara kamuya aktarılmak üzere el konuldu. Zabıta yetkilileri, vatandaşları dilencilik yapan şahıslara yardım etmemeleri için uyarırken, dilenciler konusunda 7 gün 24 saat ALO 153’ü arayarak bu konudaki şikayetlerini iletebileceklerini ifade ettiler.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

tatar

12 Kasım 2018 15:38
mal varlıklarıa bakım eğer varsa para pul mal mülk insanların dini duygularını istismar etmekden ve dolandırıcılıktan yargılansınlar arkadaş bu nedir ya

Pusat

12 Kasım 2018 21:22
Böyle çakallara acımayın. Sizin cebinizde olmayan para bu çakalların cebinde var

Hilal CcC

12 Kasım 2018 11:56
Türk mü Suriyeliler mi ama doğru Türk olsa ceza kesilir seyyar satıcı ise aracına mallarına elkonur Suriye liler için üste para verilir