DİL ÖĞRENİMİ ANNE KARNINDA BAŞLIYOR

27 Şubat 2020 16:15
DİL ÖĞRENİMİ ANNE KARNINDA BAŞLIYOR

Tepebaşı Belediyesi’nin Boğaziçi Üniversitesi ve Tekfen Holding iş birliğinde düzenlediği “Her Yönüyle Çocuk” temalı “Açık Ders” etkinlikleri, Prof. Dr. Belma Haznedar tarafından “Çocuk ve Dil: Erken Çocukluk Döneminde İkinci/Yabancı Dil Öğrenimi” konusunun ele alındığı ders ile devam etti.

Halka açık

“Açık Ders” etkinliklerinin ilkinde “Her Yönüyle Çocuk” konusu ele alınıyor. Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Çocuk ve Dil: Erken Çocukluk Döneminde İkinci/Yabancı Dil Öğrenimi” konulu ikinci derse, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş’ın yanı sıra çok sayıda anne ve baba katıldı. Haznedar,“Kaç dilli olursa olsun her çocuk söyleneni anlamaya konuşma sürecinden önce başlıyor. Örneğin 13 aylık bir çocuk ortalama 10-15 kelime kullanabilir ama 100 civarında kelimeyi anlar” dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Taymi Biybolat

28 Şubat 2020 02:36
DABISTAY Bsk.ni YOK Bsk'nina ziyaret'e gitmis," Onumuzdeki sene HUKUK fakultelerini 5 yila cikaralim ve ilk seen SADECE ve SADECE TURKCE dersi ogretelim ,cunku AVUKAT'lar ve Yargi Mensuplarinin TURKCE'leri yetersiz ve bu yetersizlikte HUKU'ku yeterince hakim kilmakta sikintilar dogurmaktadir" diye !!. Sen ulkende HUKUKCU'larina TURKCE ogretememissin ,kalkmista ANA kARNIDA cocuga YABANCI dilden bahsediyorlar !!.

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma