DİKKAT! BÖYLE DOLANDIRIYORLAR

18 Ocak 2020 12:17
DİKKAT! BÖYLE DOLANDIRIYORLAR

Son zamanlarda artan, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' denilerek para toplayan şahıslara dikkat edilmesi gerektiği belirtiliyor. İnsanların milli duygularını sömürerek tepsi, Türk bayrağı ve kolonya ile park ve kafeleri dolaşan bu şahıslara vatandaşların itibar etmemesi, durumu güvenlik birimlerine iletmesi gerekiyor.

Eskişehir'de, özellikle askerlik celp dönemlerinde kafe, park ve alışveriş merkezleri kimliği belirsiz şahıslar tarafından mesken tutulmuş durumda. Bir tepsi içinde, Türk bayrağı ve kolonya bırakılarak vatandaşları tek tek dolaşan bu şahıslar, 'Arkadaşımız askere gidecek, maddi durumu yok' diyerek para topluyor. Özellikle kentin yoğun bölgelerine gidip, insanların milli duygularını sömürerek para koparmaya çalışan şahıslar, karşılık bulamadığı takdirde de ısrarlarına devam ediyor. Bu esnada bazı vatandaşlar ‘tepki görme’ korkusuyla para verse de, bazı vatandaşlar ise şahısları polis ekiplerine bildiriliyor.
Öte yandan Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ise, vatandaşların bu tarz kişilere itibar etmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Va0726

19 Ocak 2020 09:01
Bu şekilde milleti dolandıranları ilk kez Antalyada gördüm adam markete daldı, market sahibi arkadaşın elini sıktı biraz sohbetten sonra askerlik masalıyla tepsiyi uzattı, önce mekan sahibinin bir yakınıyım vüvenilirim intibası yaratmak istedi sanırım, sonra sorduğumuzda arkadaşı olmadığını anladık, garip turuncu renkli bir gömlek, pembe bir kravat takmış şirin gözüküp yaptığının sadece iyilik amaçlı olduğunu söyleyen bu adamın dolandırıcı olduğunu anlamıştım, ama ülkede ne zaman çoğalacaklarını merak ediyordum, prim vermeyin, bunlar gibi asalaklar yok olup gitsinler, kolay para kolay değil öyle

Karakaya

18 Ocak 2020 20:43
Küçük bayraklardan satıp milletin milli duygularını istismar edenler var

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma