DEVLET OKULLARININ YÜKÜ VELİLERE YÜKLENDİ

08 Kasım 2017 16:41
DEVLET OKULLARININ YÜKÜ VELİLERE YÜKLENDİ

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu CHP sözcüsü olan Prof. Dr. Gaye Usluer, MEB’in bütçesinin geçen yıla oranla düştüğünü ve devlet okullarının yükünün yine velilerin sırtına yüklendiğini ifade etti.

Usluer, “2017 MEB bütçesi yüzde 13.18 iken 2018 bütçesi yüzde 12.13’e düşmüş. Bu bütçe ile ihtiyaçları karşılayabilecek miyiz? Mevcut ihtiyaçları bile karşılanamayacağız! Devlet okulları yine velilere muhtaç, yine okul aile birliklerine muhtaç, taşeron ile okulları temizletmeye devam edecekler” dedi.

Verilen sözler tutulmadı

CHP sözcüsü Gaye Usluer, MEB Bakanı İsmet Yılmaz’a öğretmenlerin, atanamadıkları için, güvencesiz çalıştırıldıkları için, geçim sıkıntısı çektikleri için ve son olarak da performans sistemine kurban edilecekleri için mutsuz olduklarını söyledi. Usluer, “Böyle dertli öğretmen iyi öğretemez. Öncelikle öğretmeni huzura kavuşturmalıyız ki verim alabilelim. Bana atanamayan öğretmenler sürekli mesaj yolluyor, verilen sözler neden tutulmadı sesimizi duyun diyorlar” diyerek öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN
15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla Abacı Grup çalışanları şehir genelinde çevre temizliği yaptı.