DEVLET OKULLARININ YÜKÜ VELİLERE YÜKLENDİ

08 Kasım 2017 16:41
DEVLET OKULLARININ YÜKÜ VELİLERE YÜKLENDİ

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu CHP sözcüsü olan Prof. Dr. Gaye Usluer, MEB’in bütçesinin geçen yıla oranla düştüğünü ve devlet okullarının yükünün yine velilerin sırtına yüklendiğini ifade etti.

Usluer, “2017 MEB bütçesi yüzde 13.18 iken 2018 bütçesi yüzde 12.13’e düşmüş. Bu bütçe ile ihtiyaçları karşılayabilecek miyiz? Mevcut ihtiyaçları bile karşılanamayacağız! Devlet okulları yine velilere muhtaç, yine okul aile birliklerine muhtaç, taşeron ile okulları temizletmeye devam edecekler” dedi.

Verilen sözler tutulmadı

CHP sözcüsü Gaye Usluer, MEB Bakanı İsmet Yılmaz’a öğretmenlerin, atanamadıkları için, güvencesiz çalıştırıldıkları için, geçim sıkıntısı çektikleri için ve son olarak da performans sistemine kurban edilecekleri için mutsuz olduklarını söyledi. Usluer, “Böyle dertli öğretmen iyi öğretemez. Öncelikle öğretmeni huzura kavuşturmalıyız ki verim alabilelim. Bana atanamayan öğretmenler sürekli mesaj yolluyor, verilen sözler neden tutulmadı sesimizi duyun diyorlar” diyerek öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BÜYÜKERŞEN'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.