DESTEĞİ HAK EDİYORLAR

07 Mart 2015 12:47
DESTEĞİ HAK EDİYORLAR

Pek çoğumuz hayvanları severiz. Kimimiz uzaktan kimilerimiz içlerine girerek, daha yakın ilişkiler kurarak severiz. İşte köşemizin bu haftaki konukları hayvanlarla o yakın iletişimi sağlayan kişiler. Onlar aslında pek çok insanın yapmadığını yapıyor. Kendilerine Eskişehir Besleme Grubu adını vermişler. Zaman zaman kentin belli bölgelerinde yaşayan sokak köpeklerine mama götürerek onları besliyorlar. 15 kadar gönüllü insandan oluşan bu grup tüm zorlu şartlara rağmen, kendileri için çok önemli gördükleri bu görevi asla aksatmıyor.Sayıları artıyor Özellikle şehir dışında sayıları oldukça artan sokak köpekleri maalesef kontrol altına alınamıyor. Bu konuda yerel yönetimlerin sanıyorum biraz daha çaba sarf etmesi gerekiyor. Bu köpeklerin özellikle de çetin kış şartlarında tek dostları da işte bu gönüllü insanlar oluyor. Kar kış dinlemeden gerek kendi imkanları ile gerekse buldukları sponsorlar desteği ile mama alıp o muhtaç hayvanları besliyorlar. Destek bekliyorlar Haçiko Derneği vasıtasıyla Ömür Gedik, Eskişehir'deki gönüllülere en büyük desteği veren isimlerin başında geliyor. Geçtiğimiz ay içerisinde İstanbul Doğa Koleji sponsorluğunda yine mamalarına ulaşan bu gönüllüler, kendilerine yerel yönetimlerin de destek vermesini istiyor. Özellikle belediyelere çağrıda bulunan bu gönüllü insanlar, tüm hayvanların yaşam hakkı olduğuna dikkat çekerek, 'Lütfen Bize Destek Verin' çağrısında bulunuyorlar. Örnek olmalılarTüm şartları zorlayarak böylesine anlamlı bir iş yapan bu kişiler özellikle diğer insanlara da örnek olmalı. Onların yaptığı kadar olmasa bile, herkes apartmanının, evinin ya da iş yerinin önüne bir kap su bir kap yiyecek koyarak, hayavnların aç ve susuz kalmamasını sağlamak konusunda üzerine düşeni yapmalı...

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.