DESTEĞİ HAK EDİYORLAR

07 Mart 2015 12:47
DESTEĞİ HAK EDİYORLAR

Pek çoğumuz hayvanları severiz. Kimimiz uzaktan kimilerimiz içlerine girerek, daha yakın ilişkiler kurarak severiz. İşte köşemizin bu haftaki konukları hayvanlarla o yakın iletişimi sağlayan kişiler. Onlar aslında pek çok insanın yapmadığını yapıyor. Kendilerine Eskişehir Besleme Grubu adını vermişler. Zaman zaman kentin belli bölgelerinde yaşayan sokak köpeklerine mama götürerek onları besliyorlar. 15 kadar gönüllü insandan oluşan bu grup tüm zorlu şartlara rağmen, kendileri için çok önemli gördükleri bu görevi asla aksatmıyor.Sayıları artıyor Özellikle şehir dışında sayıları oldukça artan sokak köpekleri maalesef kontrol altına alınamıyor. Bu konuda yerel yönetimlerin sanıyorum biraz daha çaba sarf etmesi gerekiyor. Bu köpeklerin özellikle de çetin kış şartlarında tek dostları da işte bu gönüllü insanlar oluyor. Kar kış dinlemeden gerek kendi imkanları ile gerekse buldukları sponsorlar desteği ile mama alıp o muhtaç hayvanları besliyorlar. Destek bekliyorlar Haçiko Derneği vasıtasıyla Ömür Gedik, Eskişehir'deki gönüllülere en büyük desteği veren isimlerin başında geliyor. Geçtiğimiz ay içerisinde İstanbul Doğa Koleji sponsorluğunda yine mamalarına ulaşan bu gönüllüler, kendilerine yerel yönetimlerin de destek vermesini istiyor. Özellikle belediyelere çağrıda bulunan bu gönüllü insanlar, tüm hayvanların yaşam hakkı olduğuna dikkat çekerek, 'Lütfen Bize Destek Verin' çağrısında bulunuyorlar. Örnek olmalılarTüm şartları zorlayarak böylesine anlamlı bir iş yapan bu kişiler özellikle diğer insanlara da örnek olmalı. Onların yaptığı kadar olmasa bile, herkes apartmanının, evinin ya da iş yerinin önüne bir kap su bir kap yiyecek koyarak, hayavnların aç ve susuz kalmamasını sağlamak konusunda üzerine düşeni yapmalı...

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.