DERS ZİLİ ÇALDI

09 Eylül 2019 16:28
DERS ZİLİ ÇALDI

Eskişehir’de, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı açılış programı gerçekleştirildi. Eskişehir'de toplam 495 okulda 139 bin 123 öğrenci için ders zili çaldı.

Açılış programı

Eskişehir’deki 79 anaokulu, 139 ilkokul için ders zili çaldı. Bu öğretim yılında tüm eğitim kurumlarında 11 bin 581 öğretmen görev alacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Eskişehir Valiliği’nin katkılarıyla, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı açılış programı gerçekleşti.

Eğitim öğretim

Programda konuşan Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “Bugün Eskişehir ilimizde 495 okulumuzdaki 139 bin 123 öğrencimizle birlikte ders yılına başladık. Öncelikle öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve değerli velilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle sevgiler, saygılar sunuyor başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öncelik veriyoruz

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve eski Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, “Eğitimin temel belirleyeni öğretmenler. O yüzden strateji belgemizde de bulunmak üzere öğretmen eğitimine ayrı önem ve öncelik veriyoruz. Öğretmenlerimiz de bunun hakkını veriyor, vermeye de devam edecek inşallah. Bu eğitim-öğretim yılının da hayırlı, uğurlu geçmesini diliyorum” diye belirtti.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ATİLLA

10 Eylül 2019 11:53
kırtasiyeci velilere değil sistemi bu şekle getirenlere isyan edeceksin, yanlış pencereden bakıyorsun olaylara. eğitimi bitiren kişi eğitim ve öğretim yılı açılışında memleketin geldiği hala bak....

Daima eses

11 Eylül 2019 14:34
Nabi bakan ken egitimi bitirdin daha ne yuzle okula gidiyon

Kırtasiyecinin isyanı

10 Eylül 2019 09:44
Sayın veliler kırtasiyeye gelip sadece fiyat sorup çıkıyorsunuz ; bir de utanmadan sattığınız ürünler çocuk sağlığına zararlı mı , CE belgesi var mı , şusu var mı ? busu var mı ? diye kırtasiyeci esnafa durmadan soru soruyorsunuz...Ondan sonra sağlık müdürlüğü ekiplerinin , denetleme yapmadığı ismi lazım değil marketlere gidip poşet poşet kırtasiye almayı çok iyi biliyorsunuz ucuz diye... gelmeyin , gelmeyin artık kırtasiyecilere gidin onlarla alışveriş yapın....fotokopi çektirmeye gelmek için biraz utanın yüzünüz kızarsın...marketlere gidince cırt diye kredi kartını çekersiniz , kırtasiyede indirim yok mu diye pazarlığa kalkarsınız....yazıklar olsun....sizin gibi insanlara , yazıklar olsun gözünü para hırsı bürümüş marketlere....