DEPOLAMA PROJESİ HİBE BEKLİYOR

10 Nisan 2018 16:48
DEPOLAMA PROJESİ HİBE BEKLİYOR

Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan Eskişehir Ticaret Borsası'nda gerçekleşen lisanslı depolama alanı ile ilgili sunumda konuştu. Zeydan 120 bin tonluk lisanslı depoculuk projesi hazırladıklarını belirterek hibe beklediklerini söyledi.

Sağlıklı ve modern

Eskişehir Ticaret Borsası Konferans Salanu'nda Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından lisanslı depoculuk sistemi ile ilgili sunum yapıldı. Toplantıya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. TMO Lisanslı Depoculuk Müdürü Gökhan Gürbüz sistem hakkında bilgi verdi. Lisanslı depoculuğun uygun nitelikte tarım ürünlerinin sınıf ve kalitesini belirlediğini söyleyen Gürbüz, lisanslı depoculuk tesisi kurmak için gereken şartları anlattı. Gürbüz, bu depoların sağlıklı ve modern altyapıya sahip olması gerektiğini vurguladı.

Proje müjdesi

Programda konuşan Ömer Zeydan çiftçilere lisanslı depoculuk projesi hazırladıklarının müjdesini verdi. Zeydan "Eskişehir Ticaret Borsası tarafından Organize Sanayi Bölgemizdeki arsamızda 120 bin tonluk bir lisanslı depoculuk projesi hazırladık. Preojemiz hazır, yerimiz hazır ancak sanırım biz ölçeği biraz büyük tuttuk ciddi bir finansmana ihtiyacımız var. Bununla ilgili devletimizden hibe arayışına başladık. Sanırım olumlu neticeler elde edeceğiz. Umarım ileriki yıllarda Eskişehir Ticaret Borsası bir lisanslı depolama tesisi kurup kamu eliyle işletmek istiyoruz" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

HİBESİZ YAPIN

11 Nisan 2018 08:10
HER İŞİ DEVLETMİ FİNANSE EDECEK ?
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.