DEPOLAMA PROJESİ HİBE BEKLİYOR

10 Nisan 2018 16:48
DEPOLAMA PROJESİ HİBE BEKLİYOR

Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan Eskişehir Ticaret Borsası'nda gerçekleşen lisanslı depolama alanı ile ilgili sunumda konuştu. Zeydan 120 bin tonluk lisanslı depoculuk projesi hazırladıklarını belirterek hibe beklediklerini söyledi.

Sağlıklı ve modern

Eskişehir Ticaret Borsası Konferans Salanu'nda Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından lisanslı depoculuk sistemi ile ilgili sunum yapıldı. Toplantıya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da katıldı. TMO Lisanslı Depoculuk Müdürü Gökhan Gürbüz sistem hakkında bilgi verdi. Lisanslı depoculuğun uygun nitelikte tarım ürünlerinin sınıf ve kalitesini belirlediğini söyleyen Gürbüz, lisanslı depoculuk tesisi kurmak için gereken şartları anlattı. Gürbüz, bu depoların sağlıklı ve modern altyapıya sahip olması gerektiğini vurguladı.

Proje müjdesi

Programda konuşan Ömer Zeydan çiftçilere lisanslı depoculuk projesi hazırladıklarının müjdesini verdi. Zeydan "Eskişehir Ticaret Borsası tarafından Organize Sanayi Bölgemizdeki arsamızda 120 bin tonluk bir lisanslı depoculuk projesi hazırladık. Preojemiz hazır, yerimiz hazır ancak sanırım biz ölçeği biraz büyük tuttuk ciddi bir finansmana ihtiyacımız var. Bununla ilgili devletimizden hibe arayışına başladık. Sanırım olumlu neticeler elde edeceğiz. Umarım ileriki yıllarda Eskişehir Ticaret Borsası bir lisanslı depolama tesisi kurup kamu eliyle işletmek istiyoruz" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

HİBESİZ YAPIN

11 Nisan 2018 08:10
HER İŞİ DEVLETMİ FİNANSE EDECEK ?
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.