Damakları Şenlendiren Keyifli İşletme : Müzeyyen Ocakbaşı

Son Güncelleme : 08 Ekim 2018 13:10
Damakları Şenlendiren Keyifli İşletme : Müzeyyen Ocakbaşı

SÖYLEŞİ FERİT OKTAŞ: Gastro yolculuğumuzda bu haftaki lezzet durağımız “Müzeyyen Ocakbaşı”.. Gastro gezginler olarak mekana girdiğimiz anda keyifli bahçesi ile Müzeyyen Ocakbaşı bizi etkisi altına almayı başardı. Samimi karşılamaları ile işletmeci Mustafa Bey ve ekibi eşliğinde mekana ziyaretimizi yaptık.

Öğlen 12:00’de günü karşılayan Müzeyyen Ocakbaşı’ nın ana yemekleri; Adana kebap, çöp şiş, ciğer, pirzola, beyti sarma, beğendili fıstıklı kaburga, kuzu külbastı, kuzu böbrek olarak lezzet düşkünlerini beklemektedir. Gece 01:00’e kadar da ana yemeklerin yanına eşlik eden; börülce, humus, fava, şakşuka, yoğurtlu patlıcan, yoğurtlu semizotu, barbunya, ezme mezeleri ile haftanın her günü hizmet vermektedir.

MÜZEYYEN OCAKBAŞI

Azimli, çalışkan işletmeci Mustafa Yılmaz’ın daha 17 yaşındayken başladığı çalışma hayatından, başarılı bir girişimci olmasına doğru uzanan bu yolculuğunu kendisinden dinledik. Aydın’dan yeme-içme sektöründe deneyim kazanmak için 17 yaşında ayrılan Mustafa Bey, dayısının işletmesinde çalışmaya başlar. 2002 yılına kadar edindiği tecrübelerle İstanbul’da devam etme kararı alan başarılı işletmeci, uzun yıllar burada da geniş müşteri kitlesine hitap eder. 2008’de İstanbul’da işletme müdürlüğünü yürüttüğü işinin Eskişehir şubesinde de aynı göreve devam etme isteği ile buralara gelir. 2012 yılında da uzun yıllar bu sektörde yer almanın verdiği birikim ile birlikte kendi işletmesi Müzeyyen Ocakbaşı’ nın açılışını yapar. Usta ellerden çıkan birbirinden lezzetli mezeleri, kebapları ve et yemekleri ile her geçen gün müdavimi olan müşteri sayısını arttırarak yoluna devam etmektedir.

GEZGİNİN YORUMU

Kuzu çöp şiş, zırh etten yapılmış özenle hazırlanan damaklarda lezzet şölenine dönüşen Adana Kebap ve olmazsa olmaz şalgam ile tadımımızı yaparak başlıyoruz. Adanalı ustalarının yöreye özgü hazırladığı bu enfes kebabı çok beğendiğimizi belirtmek isteriz. Aydın’dan özel olarak getirilen zeytinyağı ile özenle hazırlanmış lezzetli mezelerin her birinin tadı ayrı güzel. Özellikle fava ve humus biz gastro düşkünler için damaklarımızda birer şölene dönüştü. Bu enfes kebabı, et yemeklerini ve lezzetli mezelerini tatmak için yolunuzun mutlaka buraya düşmesini şiddetle öneririz.

FİYATLARI NASIL

Ana yemekler ortalama 28-40 TL

Mezeler 9-12 TL

NASIL GİDİLİR?

Akarbaşı Mahallesi, Atatürk Bulvarı No:141,26020 Odunpazarı

İletişim : 0222 230 85 56

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
EKONOMİDE SIKINTI BÜYÜK
Kristal İş Şube Başkanı Erdal Akyazı, sahte enflasyon rakamlarına karşı gerçek enflasyonu göstermek istediğini belirterek alışverişe çıktı. Alışverişi 102 lira tutan Akyazı “Aldığım ürünler 2 kişiye 2 gün zor yeter” dedi.
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
ESKİŞEHİR ANİMASYON MERKEZİ OLACAK
Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Genel Sekreteri İsmail Gerim, öncelikli amaçlarının Eskişehir'i animasyon merkezi yapmak olduğunu belirtti.
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
PERSONELE YANGIN EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, okullar başta olmak üzere resmi ve özel kuruluşlardaki yangın eğitimlerine devam ediyor.
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
ŞANS ODUNPAZARI'NA GÜLDÜ
On Numara oyununun bu haftaki çekilişinde Odunpazarı'ndab bir kişiye ikramiye çıktı. Şahıs 85 bin 659 lira 25'er kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
DAYANIŞMA VURGUSU
DAYANIŞMA VURGUSU
Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, enflasyonla mücadelede de oda ve borsaların dayanışma içinde hareket edeceğinin altını çizdi.
HALK MARKET 3 YAŞINDA
HALK MARKET 3 YAŞINDA
Odunpazarı Belediyesi'nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçmesini sağladığı sosyal yardım modeli olan Halk Market, 3 yılı geride bıraktı.
GASP ZANLISI YAKALANDI
GASP ZANLISI YAKALANDI
Eskişehir'de silahlı gasp ve hırsızlık suçundan aranan şüpheli, tren garında uygulama yapan polis ekipleri tarafından yakalandı.
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
PROJELERE HAYRAN KALDILAR
Tekirdağ’dan Eskişehir’i gezmek için gelen Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri ve CHP Kadın Kolları üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
ÇAKACAK'TAN FIRSATÇILIK UYARISI
 Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, esnaf, firma ve her türlü işletmeyi, sunulan mal ve hizmetlerin haklı bir neden olmaksızın fiyatlarının yükseltilmemesi, stokçuluk yapılmaması, üretim yeri Türkiye olan mallar için Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret şartlarına uyulması hususlarına riayet edilmesi konusunda uyardı.