DAĞ FARE DOĞURDU

08 Kasım 2017 17:07
DAĞ FARE DOĞURDU

Türk Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı, liselere girişte yeni getirilen sistemi değerlendirdi.

Urfalı sistemden kaynaklı kaos olacağını öne sürerek, şunları söyledi: “ Eğitim sistemimizde gün geçmiyor ki; yeni bir problem ve bir tartışma yaşanmasın, bir kaos çıkmasın. Bu haftaki tartışma ve kaos konumuz ne yazık ki; yine pek çok konuda olduğu gibi başta eğitim çalışanları, veliler ve öğrenciler olmak üzere tüm kamuoyunu tedirgin etmektedir. Yeni diye sunulanın eskiye dönüş olduğunu, ortaya konulan Eğitim Bölgesi ve Sınavsız Yerleştirme Sisteminin makul, mantıklı, bilimsel ve pedagojik olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Beklentilere karşılık veren bir sistem kurgulanmamıştır. Yani tabiri caizse 'Dağ fare doğurmuştur.'Kaygılarımız ülkemizde en doğru eğitim öğretim ortamı oluşması içindir. Dibi görünmeyen suya girmek kaygılarımızı artırmaktadır. 5 tercihe yerleşmede ortaöğretim başarı notu esas alınacağından evine en yakın Anadolu Lisesine yerleşme diye bir şey olamayacaktır."

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor. 
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı.