DAĞ BAŞI DEĞİL 71 EVLER!

10 Aralık 2018 08:08
DAĞ BAŞI DEĞİL  71 EVLER!

Eskişehir'in merkeze yakın mahallelerinden 71 Evler'de büyük mağduriyet yaşanıyor. Yaklaşık 23 bin kişinin yaşadığı mahallenin bazı sokaklarında ne internet çekiyor ne de telefon.

Köyler bile yaşamıyor

Eskişehir'in en büyük mahallelerinden olan 71 Evler Mahallesinde yaşanan iletişim problemi vatandaşı isyan ettirdi. 2 yıldır sokaklarında telefon ve internet çekmeyen mahalleli seslerinin duyulmasını bekliyor.

 Vatandaşlar "Başvurmadığımız kurum kalmadı. Çare bulamadık. Telefonla konuşmak en büyük lüksümüz oldu. Bilgi çağı, internet çağı diyorlar ama bizi gören yok. Bu sıkıntıyı artık köyler bile yaşamıyor. Sorunumuzun çözülmesi için daha ne yapmamız lazım" dedi.

2 yıldır devam ediyor

Mahallenin en büyük sorunun internet ve telefon olduğunu belirten vatandaşlar, "Hangi operatöre geçsek olmadı. Hiçbiri çekmiyor. Bazen telefonun çektiği bir yer bulmak için sokak sokak geziyoruz. Acil bir durum olduğunda ne polisi ne de ambulansı arayamıyoruz. Çocuklarımız var, yaşlılarımız var, bu çok önemli bir konu ama nedense sesimizi kimse duymuyor. 2 yıldır bu sorunu yaşıyoruz. Şehride yaşıyoruz ama dağbaşındaki insanların bile çekmediği sıkıntıyı çekiyoruz. Mahallede komşuluk arttı, herkes birbirinin özelini biliyor. Çünkü sokaklarda bağıra bağıra telefonla konuşuyoruz" ifadelerini kullandı.

7'den 70'e herkesin sorunu iletişim kuramamak.

Vatandaşlar "Mahallemizde komşuluk arttı, biririmizin özelini biliyoruz. Çünkü hepimiz sokaklarda bağıra bağıra telefonla konuşuyoruz" dedi.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yakup

10 Aralık 2018 10:11
baz istasyonu takılsa bu seferde istemiyoruz diye ayaklanırsınız.

Erdal

10 Aralık 2018 10:32
Müstakil evlerinizi verin mütteahitlere tamamen betonermeye çevirin mahalleyi, katlı katlı apartmanların arasında nefes alamayacağınız günler gelecek, eee sonra telefon çekmiyor... Oldu paşam....

VATANDAŞ

10 Aralık 2018 11:26
İNANIR GİBİ DEĞİL MAHALLEYE BAZ İSTASYONU KURULUR İSTENMEZ. TELEFON ÇEKMEZ ŞİKAYET OLUR NE OLMASI LAZIM. BİZİM MAHALLE AAAA 71 EVLER GELİŞTİ GÜZELLEŞTİ Bİ FEVZİÇAKMAK GELİŞMEDİ DİYE ŞİKAYETŞİ. OTURUN KALKIN DUA EDİN ŞİMDİKİ HALİNE . Bİ KAT SORUNUMUZ VAR ODA OLACAK İNŞALLAH

ahmet

11 Aralık 2018 23:36
arkadaslar ben sasiyorum su hele hele belediyeler ve büyüksehire eskisehirin güzellikrini yok eden bilhakis chp belediyecilere hele büyük sehir belediye baskani eskisehin problemleriyle ugrasacagina sadece yurt dsisinda saltanatli sehatten geldigi yok tepe basi belediyeside yalakalikla oy pesinde yasak yapilardadan tutun akliniza ne gelirsese bunlardan ne köy olur nede kasaba olur daha ne kadar sürer bbilmiyorum allah bu vatandaslarima sabirlar dilerim

Mağdur 71 evler

11 Aralık 2018 17:23
Umarım bir hırsızla yada acil ambulans kalp krizi durumunda telefona ihtiyaç olduğunu ozaman anlarsınız

Sayko

11 Aralık 2018 17:20
Bu olumsuz yorum yapan gerizekalılara sesleniyorum ben 4 katlı evin 3/ katında oturuyom gine cekmiyo madur olmadan anlıyamazsınız

emirdaglı

11 Aralık 2018 16:21
ben 71 evlerde oturuyorum telefonumda internetimde çekiyor.

Kul,un değil, sadece ALLAH(C.C),un Kul,u

10 Aralık 2018 21:58
El insaf vatandaş rumuzlu vatandaş,ulaşım yok diyorsun,bol bol çamur at,istersen bir merkeple aile boyu ulaşımını sağlayabilirsiniz,hem çift taraflı bagajda mevcut.

Hakan

10 Aralık 2018 10:09
Sadece telefonla değil tramvay ve otobüs ile de ulaşamıyoruz.