CUMHURİYET PARKI AÇILDI

28 Ekim 2018 17:13
CUMHURİYET PARKI AÇILDI

Odunpazarı Belediyesi tarafından Gökmeydan Mahallesine yapılan Cumhuriyet Parkı görkemli bir şekilde açıldı. Açılışta sahne alan ünlü sanatçı Volkan Konak Eskişehir halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Coşku hakimdi

Gökmeydan Mahallesi'ne kavuşturulan Cumhuriyet Bulvarı üzerindeki Cumhuriyet Parkı, 16 bin metre karelik alana sahip. Yetişkinler ve çocuklar için düzenlenip her türlü ayrıntının düşünüldüğü park, yüzlerce vatandaşın katılımıyla açıldı. Cumhuriyetin temel değerlerine dikkat çekmek amacıyla açılışın Cumhuriyetin kuruluşun yıl dönümünde yapılıp parkın adına da Cumhuriyet Parkı adı verildi. Mahalleliyi sevindiren modern parkın içerinde yer alan Cumhuriyet Anıtı ise Metin Yurdanur tarafından yapıldı. Açılıştan sonra da parkta Volkan Konak rüzgarı esti. Coşkuyla açılan park ve Cumhuriyet kutlaması, ünlü sanatçının şarkılarıyla da coşkulu bir şekilde devam etti.

Gururunu yaşıyoruz

Açılış hakkında günün önemine de dikkat çeken bir konuşma yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, "Öncelikle bayramımızı içimize sindire sindire kutlamalıyız. Dünyada görülmemiş bir ulusal kurtuluş savaşından sonra kurulan Cumhuriyete sonsuza kadar sahip çıkmalıyız. Cumhuriyetimizi yıkmak isteyenler şunu bilsin ki Eskişehirliler, Odunpazarlılar olduğu sürece biz buna asla izin vermeyiz. Onun nişanesi olarak Cumhuriyetin hatırına Cumhuriyet Parkı

Gökmeydanın ve Yenidoğan'ın sakinlerine hizmet edecek parkımızı açtık. Eskişehir'e bir Cumhuriyet Anıtı yakışırdı. Bunu burada gerçekleştirmenin onurunu, gururunu yaşıyoruz" dedi.

Yorumlar (13) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

irfan

28 Ekim 2018 19:38
yıllardır yolun kıyısında atıl duran arazi nihayet yeşillendi. çocuğumuzu götürebileceğimiz güzel bir yer oldu. kenardan akan derenin de bakımı yapılırsa çok hoş olur.

Murat

28 Ekim 2018 20:41
Harika olmuş

Mehmet

29 Ekim 2018 00:23
Bu memleket için kim ne yaptıysa helal olsun.Bunun oy için yapıldığını düşünmek bile akıl dışı.

Mehmet

29 Ekim 2018 12:54
Çok güzel olmuş. Allah razı olsun. Keşke Hamamyoluna triyonları harcamak yerine mahallelerimize böyle güzel hizmetler sunabilseydiniz.

Ali

29 Ekim 2018 09:13
Kazım başkan odunpazarı beled park bahceler karsisindaki gültepe mh millet cad sonu beled ait olan o boş yere böyle bir park yürüyüş yolu istiyoruz beton yığını istemiyoruz

Vatandaş

30 Ekim 2018 12:22
Açılışta yüzbinlerce vatandaş vardı..Sayamadığımız 2-3 milyonda olabilir.Heykel açılışında 100-150 kişi toplam parkta 1000-1500 kişi vardı. Daha çok olması gerekirdi. Konser alanında park açılışından daha fazla kişi vardı. Demek ki neymiş parkın önemi yok, konser daha önemli imiş.

Mustafa

29 Ekim 2018 11:20
Seçimlerde sadece muhtar seçicez belli oldu...

Eskişehirli

30 Ekim 2018 12:26
Eskişehir nefes alacaktı. Ne yazık ki bacalardan siyah dumanlar çıktığı sürece bırakın bu parkı binlerce park yapsanız nafile. Kirlenen havayı temizlemek değildir marifet, marifet havayı kirletmemektir.

Osman

28 Ekim 2018 21:23
Halk icraatlere bakmiyor artık ciddiyette bakiyor. Elbette icraatler de önemli ama ciddi olan icraatler.

KİLİTLENDİLER

28 Ekim 2018 21:35
PARKIN AÇILIŞINA ARAÇ LARI İLE GİDENLER ,,,,,,,,,,, GİDEMEDİLER . YOLLAR KİLİTLENDİ ANA BABA GÜNÜNE DÖNDÜ , TRANVAY İÇİN KAZDIKLARI ÇUKURA DÜŞTÜLER .

Can

29 Ekim 2018 09:02
Işte fark bu biri 20 yapılmayan boş yeri park yapıyor birileride dünyanın en büyük hava limanını kısa bir surede ba,i ülkelerin başkanımda yapamadığını yapıyor hatta bazı kesimlerin engellemesine rağmen farkı görün cumhuriyet bayramında açılması tesadüf değil kim atatürkçü kim cumhuriyetini görün sözle değil icraatla yapılanları görün

Hayalci

28 Ekim 2018 19:58
50 yıldır duran boş tarla 20 yıl sonra akla geldi satacak hiç bir icraat olmayınca 4 dönüm parka sarılanlar biraz utansalar ne olur ?

Bektaşi

28 Ekim 2018 18:28
Tamam iyi güzel ama oy oranı en yüksek aldığınız gültepeye niye böyle park yapmıyorsunuz..garanti olarak bildiğiniz oyları kaptırmaya devam edin..
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
GÜNAY: HAN'I ALACAĞIZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, ilçe ziyaretlerine ve buralarda gerçekleştirdiği istişare toplantılarına Han ile devam etti.
GELECEĞİMİZ İÇİN  ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
GELECEĞİMİZ İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ
EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Geleceğimiz için üretmek zorundayız. Üretimi de siz gençler yapacak, geleceğimiz siz gençlerin elinde” dedi.
MAHMUDİYELİLER  ATA'NIN HUZURUNDA
MAHMUDİYELİLER ATA'NIN HUZURUNDA
Mahmudiye Belediyesi tarafından Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla, Anıtkabir özel ziyareti düzenlendi.
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
BAKAN'DAN YÜKSEK HIZLI TREN CEVABI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Tren hattı projesinin hangi aşamada olduğunu ve projenin ne zaman hayata geçeceğine dair sorduğu soruya yanıt verdi.
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
MİNİKLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Özel Çağdaş Okulları 3. sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Berrin Kalyoncuoğlu ve Sınıf Öğretmeni Olyar Kaya ile birlikte Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında Eskişehir LÖSEV’i ziyaret ettiler.
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
AVUKAT KIZINI KURYE YAPMIŞ
Eskişehir'de FETÖ üyeliği suçundan hükümlü iş adamı Yalçın E.'nin koğuş arkadaşının, aynı suçtan tutuklu eşine yargıyı yanıltmak için kaleme aldığı mektubu avukat kızı Büşra Nur Ç. aracılığıyla ulaştırdığı belirlenince haklarında dava açıldı.
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
SEYİTGAZİ'DE GİZEMLİ TEPE
Seyitgazi ilçesine bağlı Doğançayır Mahallesi’nde yaşayan köylüler, Osmanlı döneminde meydana gelen bir savaşta düşman askerleri tarafından öldürülen 40 erkek ve 40 kızın mezarlarının bulunduğu köyün en yüksek tepesine 40 Oğlan 40 Kız verildiğini anlattılar. 
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
ERENKÖY'DE KORKUTAN YANGIN
Eskişehir’de 3 katlı bir binanın çatı katında meydana gelen yangın minareden görüntülendi. Eskişehir İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği olayda, yanan çatı neredeyse kül oldu.
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRLERİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir’de düzenlenen ve 26 kişinin gözaltına alındığı uyuşturucu operasyonda, 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.