Corona virüs yokmuş gibi...

23 Mayıs 2020 12:09
Corona virüs yokmuş gibi...

Dünya genelinde 5 milyon 200 binden fazla kişiye bulaşan ve neredeyse 340 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olan corona virüs, etkisini sürdürmeye devam ediyor. Ülkelerdeki vaka sayıları azalmaya başladıkça, normalleşme adımları atılıyor. Ancak bu adımları yanlış anlayıp "corona virüs yokmuş yokmuş gibi" hayatına devam edenler de var. Reuters, AP ve PA ajanslarının servis ettiği fotoğraflar, havaların ısınmasıyla kendilerini plajlara atan ve hiçbir sosyal mesafe kuralına uymayan insanları

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs krizi nedeniyle bir süredir karantinada olan binlerce İngiliz, havaların ısınmasıyla güneşlenmek için plajlara akın etti.

Ülkenin dört bir yanından gelen arabalara doluşan güneş ve deniz severler, henüz salgın sone ermeden bu kadar rahatladıkları ve sosyal mesafeye önem vermedikleri için tepki aldı.

Devon ve Cornwall Polisi, trafiğin 'son derece yoğun' olduğunu ve memurların, iki kilometre uzunluğundaki sahil boyunca otomobillerdeki corona virüs önlemlerini denetlemeye çalıştığını ve kalabalığa yetişmekte zorlandığını bildirdi. Bazı trafik görevlilerinin ceza yazacak biletlerinin bittiği bile bildirildi.

Devon'daki Braunton yakınlarındaki Saunton Sands plaj otoparkının yoğunluğu için 'Ağustos kalabalığı gibi görünüyor' yorumu yapıldı. Plajın yakınındaki Woolacombe'de ise uzun ve şok edici trafik kuyruklarının bulunduğu aktarıldı.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yusuf

23 Mayıs 2020 14:19
Turizm sezonu acildiginda Turkiye de manzara farkli olmayacak.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama