ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK ÇAĞRISI

21 Ekim 2019 16:12
ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK ÇAĞRISI

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü Eskişehir Çölyakla Yaşam Derneği ve Eskişehir'in ilk glutensiz kafesinin düzenlediği “Glutensiz Tulumba Tatlısı” etkinliğinde Çölyaklı hastalar ve aileleri ile bir araya geldi.

Yeterli değil

Çeşitli şehirlerden Çölyakla Yaşam Derneği üyelerinin de destek verdiği etkinlikte Süllü dernek üyeleri ve aileler ile çölyak hastalarının sorunları ve çözümleri üzerine fikir alışverişi yaptı. Ülkemizde yaklaşık 700 bin çölyak hastası olduğunu belirten CHP Eskişehir Milletvekili, Çölyak hastalarına devlet tarafından yapılan desteklerin yetersiz kaldığını belirtti.

Takipçi olacağım

Süllü "Çölyak hastaları sosyal hayatlarını sekteye uğratan birçok sorunla karşı karşıya kalıyor. Dışarıda yemek yiyebilecekleri mekânların kısıtlı olması, uygun gıdaların pahalılığı, özel üretim gıdaların büyük kısmının ithal olması, Çölyak hastalarının kullandığı ilaç, kıyafet ve temizlik ürünlerinin fiyatlarının yüksek olması hastaların karşılaştığı başlıca sorunlar. Bu sorunların çözmü için TBMM'de konu ile ilgili süreçlerin takipçisi olacağım" dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İCRA

22 Ekim 2019 10:06
gösterişten önce, Odunpazarı Belediyesinin önce yer gösterip kira talep etmediği sonrasında ise 1 yıllık kirayı icraya verdiği meseleyi anlat Süllü.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama