ÇOCUKLARI SEVİNDİREN AÇILIŞ

18 Ocak 2018 15:57
ÇOCUKLARI SEVİNDİREN AÇILIŞ

Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği, ESOGÜ Onkoloji bölümünde tedavi gören çocuklar ve aileleri için kütüphane açılışı gerçekleştirdi. Tedavi süreci içindeki çocuk hastalar ve aileleri için yüzlerce kitap toplayan üyeler, çocukların mutluluğuna ortak oldu. Açılışa bir çok hasta ve hasta yakınları da katıldı.

Gece gündüz çalıştılar

Toplum ve Sanat Derneği olarak hedeflerinde olan bir etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Dernek Başkanı Nihal Bağcı, "Üyelerimiz kitap toplama işine büyük bir inanç ve istekle başladılar. Kitaplığı yavrularımızın ilgisini çekebilecek bir şekle getirmek için gece gündüz çalıştılar. Sadece yavrularımızı değil onlarla beraber ailelerini de düşünerek kitapları bir araya getirdiler. Yaklaşık 2 bin 200 kitap şu anda kitaplığımızın raflarında çocuklarımızı ve ailelerini bekliyor" dedi.

Örnek olsun

Onkoloji de tedavi olan çocuk hastalar için hazırlanan kütüphane açılışındaki konuşmasında çocukların okumasının her şeyden çok ihtiyacı olduğunu söyleyen Başhekim Başar Sarmagül, "Hastanemizin her köşesinde bize de örnek olsun bu. Birlikte tüm yaş grupları için hastanenin soğuk yüzünü unutturabilecek ve sıcak yüzlerinin olduğunu gösterebilecek köşeler yaratıp zenginleştirmemiz lazım" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.