ÇOCUKLARDAN RENKLİ HAYALLER

Son Güncelleme : 01 Ekim 2017 00:10
ÇOCUKLARDAN RENKLİ HAYALLER

1954 yılından itibaren ekim ayının ilk haftası Dünya Çocuk Günü olarak kutlanıyor. Bugün 1 Ekim Dünya Çocuk Günü. Bu nedenle Mustafa Kemal İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri Sakarya Gazetesi için hayallerini çizdi.

Sevgiyi çizdiler

Çocuklar arasında ortak duyguların oluşmasını, ulusların barış içinde yaşamasını amaçlayan bu anlamlı günde çocuklardan hayallerini çizmesini istedik. Birbirinden anlamlı ve birbirinden güzel resimler çizen çocukların ortak duygusu ise sevgi üzerineydi. Aileye, arkadaşa, hayvana, doğaya karşı duyulan sevgiyi minik elleriyle resmeden çocukların resimleri büyük anlamlar taşıyor.

1-A Bekir Berk Vardar: Doğayı, ağaçları, hayvanları çok sevdiğini söyleyen Bekir Berk, resminde kendisini bir atın üzerine binerken çizdi. Sırtına sınt çantası takarak atıyla birlikte öğretmenine doğru koştuğunu söyleyen Bekir Berk, öğretmeninin büyük bir heyecanla kendisini beklediğini resmetti.

1-A Eymen Kayra Aydın: Henüz okul hayatına başlayalı iki hafta olan Eymen Kayra, daha şimdiden okulu ve sınıf arkadaşlarını çok sevmiş. Bu yüzden çizdiği resimde sınıfta en iyi anlaştığı arkadaşları ve çok sevdiği sınıf öğretmeni yer aldı.

1-A Miray Doğu: Resminde iki kız kardeşi çizen Miray, yanlarına da abilerini çizdi. Kız kardeşlerin birbirine sarılarak abilerine kalp yolladığını anlatan Miray, "Kardeşlerin sevgisi abilerini ayakta tutuyor. Bu kalpler kardeşlerin kalbi, kardeşlerin yolladığı kalpler abiyi ayakta tutuyor" dedi.

1-B Efe Gebeloğlu: Husky köpek cinsini çok sevdiğini belirten Efe, köpeği ile birlikte kayalarda yaşayan 'kaya kartallarını' incelemeye gittiklerini anlattı. Fotoğraf makinesini yanına almayı ihmal etmeyen Efe, kartalları uçarken ve yumurtaların başında beklerken fotoğraf çektiğini çizdi.

1-B Egemen Çelebi: Polisleri çok sevdiğini söyleyen Egemen, bir polisin polis arabasında suçluyu yakalamaya çalışmasını çizdi.

1-B Elif Arda Çoban: Elif, sınıf öğretmenini ve arkadaşlarını çok sevdiği için onları çizdi.

1-B Eylül Gürakan: İlerde doktor olmak isteyen Eylül, kendisini bir hastayı muaeyene ederken hayal etti.

1-B Hüseyin Arda Gültekin: Zaman zaman insanların vücuduna mikrop girdiğini ve bu mikroplar nedeniyle hastalandıklarını söyleyen Hüseyin Arda, iyi beslendikleri taktirde mikropların bir daha gelmeyeceğini söyledi. Çizdiği resimde de mikroplar yer aldı.

1-C Ceren Kerimoğlu: Ceren ise, bir bebeği çizerek etrafında pek çok oyuncağın olmasını hayal etti. Oyuncakların yanı sıra bebeğin beslenmesi içinde meyveler koymayı ihmal etmedi.

1-C Deniz Göçmen: Dünyada ki en renkli hayvanın papağanlar olduğunu söyleyen Deniz, bu nedenle rengarenk bir papağan çizdi.

1-C Erdem Eren: Arabaları, hatta en çok yarış arabalarını beğendiğini belirten Erdem, modifiyeli üç arabayı resminde yarıştırdı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.