ÇOCUKLARDAN RENKLİ HAYALLER

Son Güncelleme : 01 Ekim 2017 00:10
ÇOCUKLARDAN RENKLİ HAYALLER

1954 yılından itibaren ekim ayının ilk haftası Dünya Çocuk Günü olarak kutlanıyor. Bugün 1 Ekim Dünya Çocuk Günü. Bu nedenle Mustafa Kemal İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencileri Sakarya Gazetesi için hayallerini çizdi.

Sevgiyi çizdiler

Çocuklar arasında ortak duyguların oluşmasını, ulusların barış içinde yaşamasını amaçlayan bu anlamlı günde çocuklardan hayallerini çizmesini istedik. Birbirinden anlamlı ve birbirinden güzel resimler çizen çocukların ortak duygusu ise sevgi üzerineydi. Aileye, arkadaşa, hayvana, doğaya karşı duyulan sevgiyi minik elleriyle resmeden çocukların resimleri büyük anlamlar taşıyor.

1-A Bekir Berk Vardar: Doğayı, ağaçları, hayvanları çok sevdiğini söyleyen Bekir Berk, resminde kendisini bir atın üzerine binerken çizdi. Sırtına sınt çantası takarak atıyla birlikte öğretmenine doğru koştuğunu söyleyen Bekir Berk, öğretmeninin büyük bir heyecanla kendisini beklediğini resmetti.

1-A Eymen Kayra Aydın: Henüz okul hayatına başlayalı iki hafta olan Eymen Kayra, daha şimdiden okulu ve sınıf arkadaşlarını çok sevmiş. Bu yüzden çizdiği resimde sınıfta en iyi anlaştığı arkadaşları ve çok sevdiği sınıf öğretmeni yer aldı.

1-A Miray Doğu: Resminde iki kız kardeşi çizen Miray, yanlarına da abilerini çizdi. Kız kardeşlerin birbirine sarılarak abilerine kalp yolladığını anlatan Miray, "Kardeşlerin sevgisi abilerini ayakta tutuyor. Bu kalpler kardeşlerin kalbi, kardeşlerin yolladığı kalpler abiyi ayakta tutuyor" dedi.

1-B Efe Gebeloğlu: Husky köpek cinsini çok sevdiğini belirten Efe, köpeği ile birlikte kayalarda yaşayan 'kaya kartallarını' incelemeye gittiklerini anlattı. Fotoğraf makinesini yanına almayı ihmal etmeyen Efe, kartalları uçarken ve yumurtaların başında beklerken fotoğraf çektiğini çizdi.

1-B Egemen Çelebi: Polisleri çok sevdiğini söyleyen Egemen, bir polisin polis arabasında suçluyu yakalamaya çalışmasını çizdi.

1-B Elif Arda Çoban: Elif, sınıf öğretmenini ve arkadaşlarını çok sevdiği için onları çizdi.

1-B Eylül Gürakan: İlerde doktor olmak isteyen Eylül, kendisini bir hastayı muaeyene ederken hayal etti.

1-B Hüseyin Arda Gültekin: Zaman zaman insanların vücuduna mikrop girdiğini ve bu mikroplar nedeniyle hastalandıklarını söyleyen Hüseyin Arda, iyi beslendikleri taktirde mikropların bir daha gelmeyeceğini söyledi. Çizdiği resimde de mikroplar yer aldı.

1-C Ceren Kerimoğlu: Ceren ise, bir bebeği çizerek etrafında pek çok oyuncağın olmasını hayal etti. Oyuncakların yanı sıra bebeğin beslenmesi içinde meyveler koymayı ihmal etmedi.

1-C Deniz Göçmen: Dünyada ki en renkli hayvanın papağanlar olduğunu söyleyen Deniz, bu nedenle rengarenk bir papağan çizdi.

1-C Erdem Eren: Arabaları, hatta en çok yarış arabalarını beğendiğini belirten Erdem, modifiyeli üç arabayı resminde yarıştırdı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.