ÇOCUKLAR HAYATTA KALMALI

20 Kasım 2019 16:08
ÇOCUKLAR HAYATTA KALMALI

Eskişehir Barosu tarafından 'Dünya Çocuk Hakları Günü' dolayısıyla çocukların hak ve hürriyetlerinin korunması gerektiğinin altını çizen bir bir açıklama yapıldı.

En önemli görevimiz

Eskişehir Barosu adına konuşan Avukat İdil Burcu Polat, " Ülkemize bakıldığında sözleşmenin yürürlüğe girmesinin üstünden geçen 30 yıla rağmen hala tarımda çalışan iki milyona yakın çocuk işçi, çocuk yaşta evlendirilen kız çocukları ve çatışma ortamında kaybedilen, Suriye savaşından kaçarak Türkiye'ye sığınan ailelerin çocukları, mülteci çocuklar bulunmaktadır. Bu çocuklara yardım en önemli görevlerimizden olmalıdır." dedi.

Devletlerin görevi

Avukat İdil Burcu Polat açıklamasının devamında şunları kaydetti: "Çocuklar hayatta kalmalı, özgürce yaşamalı, gelişmelidir. Bunu sağlamak ise tüm devletlerin görevidir. Çocukların gelişiminde öncelikle sorumluları aileleri ya da vasileridir ancak devletler ailelere yardımcı olmak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Tüm çocukların eşit, özgür ve mutlu olabilmeleri için mücadelemiz tüm gücümüzle devam edecektir."

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama