ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ SERGİ AÇTI

16 Ekim 2017 11:31
ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ SERGİ AÇTI

Anadolu Üniversitesi Çocuk Üniversitesi öğrencilerinin yaz boyunca edindikleri deneyimleri paylaştıkları serginin açılışı ve sertifika töreni gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim- Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törende Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan öğrencilere sertifikalarını dağıttı. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, "Böylesine anlamlı bir törene katılmaktan dolayı çok mutlu olduğumu sizlere ifade etmek istiyorum. Elbette bu mutlulukta törenimizi böyle güzel bir mekanda gerçekleştirmenin payının büyük olduğunu düşünüyorum. Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi geçtiğimiz yıl Anadolu Üniversitesi bünyesine tahsis edildi. Bundan sonraki etkinliklerimizin birçoğunun da burada gerçekleştirilmesini planlıyoruz" dedi.

"Burada yaz boyu gerçekleştirilen etkinliklerin meyvesini toplama zamanındayız"


"Çocuk Üniversitesi eski adıyla Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi 6 yıldır sadece üniversitemizin ve mezunlarının çocuklarına değil şehir halkımıza da hitap eden bir merkezdir" diyen Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan konuşmasının devamında, "Dilerim bundan sonra daha fazla çocuk bu merkezin bilimsel, sanatsal ve sportif olanaklarından yararlanacaktır. Burada yaz boyu gerçekleştirilen etkinliklerin meyvesini toplama zamanındayız. Belki de birçok çocuğumuz hayatında ilk defa sertifika törenine katılıyor. Elbette böyle bir mekanda sergi yapmak herkese nasip olmaz. Belki de çocuklarımızın içerisinden geleceğin sanatçıları çıkacak. Ben bütün çocuklarımızı katkı ve çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da Çocuk Üniversitesi bünyesindeki etkinliklerimiz artarak devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Anadolu Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sedef Dikmen ''Bu serginin yapılış amacı 2017 yaz döneminde fen bilimleri, sanat ve kültür alanlarında açılan 13 programımızın içerisindeki ürünleri sergilemektir. Bununla birlikte 15 gün boyunca devam edecek olan sergimizi Eskişehir halkı ile de buluşturmak istiyoruz. Yapılan törenler de çocuklar için ayrı bir motive kaynağı, birer ödül" şeklinde konuştu.

"Öğrencilerin yeteneklerini geliştirmelerini istedik"


Program Yöneticisi Prof. Dr. Güldane Araz Ay şunları dile getirdi: "Bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz sergimizin başlangıcından itibaren gayemiz öğrencilerin yeteneklerini geliştirmelerini, kendilerini ortaya koymalarını, özgüvenlerinin artmasını, sanata olan yatkınlıklarını keşfederek geliştirmelerini istedik. Tüm bunların Anadolu Üniversitesinin Çocuk Üniversitesi'nde bu program sürecinde hayat bulmasını sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Naci Gündoğan'a çok teşekkür ediyoruz. Akademisyenlerin bilgilerinin meraklı öğrenciler ile paylaştığı bu platform sayesinde çocuklara ilgi duydukları alanda farkındalıklar oluşturularak gelişmelerinin sağlanması hedefleniyor."

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.