ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ SERGİ AÇTI

16 Ekim 2017 11:31
ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ SERGİ AÇTI

Anadolu Üniversitesi Çocuk Üniversitesi öğrencilerinin yaz boyunca edindikleri deneyimleri paylaştıkları serginin açılışı ve sertifika töreni gerçekleştirildi.

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim- Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törende Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan öğrencilere sertifikalarını dağıttı. Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, "Böylesine anlamlı bir törene katılmaktan dolayı çok mutlu olduğumu sizlere ifade etmek istiyorum. Elbette bu mutlulukta törenimizi böyle güzel bir mekanda gerçekleştirmenin payının büyük olduğunu düşünüyorum. Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi geçtiğimiz yıl Anadolu Üniversitesi bünyesine tahsis edildi. Bundan sonraki etkinliklerimizin birçoğunun da burada gerçekleştirilmesini planlıyoruz" dedi.

"Burada yaz boyu gerçekleştirilen etkinliklerin meyvesini toplama zamanındayız"


"Çocuk Üniversitesi eski adıyla Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi 6 yıldır sadece üniversitemizin ve mezunlarının çocuklarına değil şehir halkımıza da hitap eden bir merkezdir" diyen Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan konuşmasının devamında, "Dilerim bundan sonra daha fazla çocuk bu merkezin bilimsel, sanatsal ve sportif olanaklarından yararlanacaktır. Burada yaz boyu gerçekleştirilen etkinliklerin meyvesini toplama zamanındayız. Belki de birçok çocuğumuz hayatında ilk defa sertifika törenine katılıyor. Elbette böyle bir mekanda sergi yapmak herkese nasip olmaz. Belki de çocuklarımızın içerisinden geleceğin sanatçıları çıkacak. Ben bütün çocuklarımızı katkı ve çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da Çocuk Üniversitesi bünyesindeki etkinliklerimiz artarak devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Anadolu Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sedef Dikmen ''Bu serginin yapılış amacı 2017 yaz döneminde fen bilimleri, sanat ve kültür alanlarında açılan 13 programımızın içerisindeki ürünleri sergilemektir. Bununla birlikte 15 gün boyunca devam edecek olan sergimizi Eskişehir halkı ile de buluşturmak istiyoruz. Yapılan törenler de çocuklar için ayrı bir motive kaynağı, birer ödül" şeklinde konuştu.

"Öğrencilerin yeteneklerini geliştirmelerini istedik"


Program Yöneticisi Prof. Dr. Güldane Araz Ay şunları dile getirdi: "Bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz sergimizin başlangıcından itibaren gayemiz öğrencilerin yeteneklerini geliştirmelerini, kendilerini ortaya koymalarını, özgüvenlerinin artmasını, sanata olan yatkınlıklarını keşfederek geliştirmelerini istedik. Tüm bunların Anadolu Üniversitesinin Çocuk Üniversitesi'nde bu program sürecinde hayat bulmasını sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Naci Gündoğan'a çok teşekkür ediyoruz. Akademisyenlerin bilgilerinin meraklı öğrenciler ile paylaştığı bu platform sayesinde çocuklara ilgi duydukları alanda farkındalıklar oluşturularak gelişmelerinin sağlanması hedefleniyor."

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.