ÇİRKİN SALDIRIYA BÜYÜK TEPKİ

16 Kasım 2019 08:00
ÇİRKİN SALDIRIYA BÜYÜK TEPKİ

ÇİRKİN SALDIRIYA BÜYÜK TEPKİ Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Hakkı Sağlam'a, yapılan çirkin saldırı tüm kesimlerden büyük tepki topladı. Yapılan açıklamalarda bu saldırının basın özgürlüğüne ve tüm gazetecilere yönelik olduğu vurgulandı.

Vali Özdemir Çakacak:Olayın ardından Yazı İşleri Müdürümüz Hakkı Sağlam'ı arayan Vali Özdemir Çakacak, bu saldırının asla kabul edilemeyeceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: Bu menfur saldırı Sağlam’ın şahsına değil, tüm gazetecilerimize yapılmıştır. Saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyorum.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: Gazeteci dostumuza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç: Tetikçi olduğu anlaşılan saldırganın güvenlik güçlerince yakalanıp, adli makamlara teslim edilmesi memnuniyet vericidir. Ancak asıl olan, olayda kullanılan tetikçilerin arkasındaki “güçlerin” ortaya çıkartılması ve adalete teslim edilmesidir. Halkın doğru habere en fazla ihtiyaç duyduğu şu günlerde Sakarya Gazetesinin habere sahip çıkmasının çok değerli olduğunu belirtmek istiyorum.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu: Bu sadece bir gazetecinin uğradığı bir saldırı olarak kabul edilemez. Muhakkak suretle Eskişehir Başsavcılığı gerekli ilgiyi gösteriyordur. Yine aynı şekilde Eskişehir Baromuz da katkıda bulunacaktır. Saldırganlar yakalanmıştır. Onların tutuklanıp ardından en ağır cezaya çarptırılması lazımdır. Basın özgürlüğü bunu gerektirir.

ESKİŞEHİR GAZETECİLER CEMİYETİ: Yazdığı bir yazıdan dolayı arkadaşımızın saldırıya uğraması son derece çirkin ve basın özgürlüğüne yapılmış bir saldırıdır.

ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ: Hiçbir gazeteci arkadaşımız yalnız değildir. Her şeyden önce Eskişehirliler onlara sahip çıkar. Eskişehir'in güçlü yerel gazeteleri, gazetecileri vardır.

AK Parti Milletvekili Nabi Avcı: Çok geçmiş olsun. Anlaşılan birilerinin tekerine çomak sokmuşsunuz. Gereken neyse yapılacak.

AK Parti Milletvekili Harun Karacan: Yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum. Ben de bu olayın bizzat takipçisi olacağım.

AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay: Bu saldırıyı kınıyorum. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yaşanan bu olayın takipçisi olacağız.

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü: Sayın Sağlam’a ve Sakarya Gazetesi’ne geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, saldırıyı kınıyorum.

CHP Milletvekili Utku Çakırözer: Bu saldırı basın ve ifade özgürlüğüne yapılmıştır. Saldırıyı yapanlar ve arkasındaki güçler bir an önc e bulunmalı ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Sanayi Odası  Başkanı Celalettin Kesikbaş: Bu saldırı kabul edilemez. Eskişehir Sanayi Odası Yönetim Kurulları olarak şiddetin her türlüsünü kınıyoruz.

EOSB Başkanı Nadir Küpeli:

Yapılan bu saldırı son derece çirkin ve tehlikeli. Halkın haber alma hakkına hizmet eden gazetecilere yapılan bu saldırı kabul edilemez.

Ticaret Odası Başkanı Metin Güler: Menfur saldırıyı kınıyor; şehrimizin usta gazetecilerinden olan Hakkı Sağlam’a ve basın camiamıza geçmiş olsun diliyorum.

Odunpazarı Kent Konseyi: Bu saldırı sayın Sağlam'ın yazdığı yazılardan dolayı ve tüm gazetecilere yapılmış bir saldırıdır.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

vicdanı ve irfanı hür

16 Kasım 2019 12:06
Tetikçi mahlukun arkasına saklanmış şehir eşkıyaları da adaletin önüne çıkarılmalıdır ki, yaptıkları yanlarına kar kalmasın.Kamu vicdanı müsterih olsun. Hakkı Sağlam'a geçmiş olsun diyorum.

ahmet

16 Kasım 2019 11:13
geçmiş olsun

ATİLLA

16 Kasım 2019 20:19
Geçmiş olsun .Yapılan saldırıyı kınıyorum.

Mübin Münür Yılmaz

17 Kasım 2019 07:50
Geçmiş olsun.

Halil Toksöz

17 Kasım 2019 01:45
Geçmiş olsun, basın özgürlüğü olmayan ülkede, başka hiç bir şeyin özgürlüğü yoktur.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama