ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!

10 Aralık 2018 09:11
ÇİLEĞİN KİLOSU 16 TL!

Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden çilek, kış aylarında kilosu 16 liraya da olsa tezgahlarda satılmaya devam ediliyor. 

Özellikle waffle yapımında her mevsim kullanılan çilek, kış aylarında genellikle toptan olarak pastanelere satılıyor. Bunun yanı sıra hamile olan kadınların da sık sık tükettiği bu meyvenin kilosu aralık ayı itibariyle kilosu 16 liradan tezgahlarda satılıyor.  Çileğin kilo fiyatının kış aylarında 20 liraya kadar çıktığını, yaz aylarında ise 5 liraya kadar düştüğünü belirten pazarcı Emin Özkaya, “Çilek, halkımızın en çok tükettiği meyvelerinden biri. Aralık ayı itibari ile kilosunu 16 liradan tezgahlara koyduk. Kış mevsiminde bu fiyatta olması doğal. Yaz aylarında 5 liraya kadar düşüyor. Çileğin aralık ayında da alıcısı var. Özellikle waffle yapımında çok önemli bir meyve. Genellikle pastanelere toptan satılıyor. Aşeren hanımlar da bol bol alıyorlar. Şuandaki tadı da gayet iyi. Herkese tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

prof.psikolog

10 Aralık 2018 15:43
Halk Fakir parası yok .... inanmıyorum arkadaş her araba trafik sıkışık park yeri bulmak sıkıntı , alış verişler çılgın gibi kafeler barlar tıklım tıklım .. Sonra çıkıp bana soğan 3 5 lira değip edebiyat yapamasın kimse.

ahmet

10 Aralık 2018 19:34
Kimse malını zorla al demiyor. Parası olan alıp yiyor. Bir paket sigara 7 -13 tl. zehire veriyor. Gıdaya gelince pahalı diyor. Her mevsimin kendine has özelliği var. Bunu yetiştiren üretici kış sezonunda ne zorlukla serada yetiştiriyor.

mustafa

10 Aralık 2018 12:19
Valla bedava. Aralık aynında çilek bulmak hemde 16 TL ye bedava. Yazın zaten 6-8 -10 TL ye satılıyordu.

ismailce

11 Aralık 2018 14:56
İyi,öğrenmiş olduk.Evden hesap yapıp çıkarız.:))

Eses

11 Aralık 2018 00:00
Her şey iyi diyenlere sormak lazım. Neoda aylardır kapalı olan dükkanların önündeki brandalardan ne amazon ormanları kaldı seyretmedik, ne masapichu kalıntıları, ne maya piramitleri. Bu adamlar gayet iyi kazanırken keyfinden kapıya kilidi vurdu demek ki. Ortalıkta görülenlerin çoğu kuru kalabalık. Alışveriş edenlere bakarsanız onlar da zaten başımıza musallat edilen Suriyeliler.

Ramazan

12 Aralık 2018 14:25
Emin Özkaya dan başka pazarcı yok mu ?

Vatandaş

11 Aralık 2018 21:38
Hormonluuuuuuuui
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Vali Özdemir Çakacak, TBMM ve Millî Eğitim Bakanlığı 16. Dönem İl Öğrenci Meclisi Başkanı Anıl İhsan Uslu ve çalışma grubu arkadaşlarını makamında kabul etti.
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
Önceki gün yoğunlaşan kar yağışına etkili ve yerinde müdahale etmek isteyen Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personel ve araçlarını seferber ederek karla mücadele ekibi oluşturdu.
MEMURLAR BORDRO YAKTI
MEMURLAR BORDRO YAKTI
Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını savunan memurlar dün bordro yaktı. Memurlar “Maaşlarımıza yapılan zamlar cebimize girmeden eriyecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
Eskişehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yollarda kaldı. Karayolu üzerinde mahsur kalan İbrahim Ölçer isimli sürücü ise, yol durumunu anlattığı görüntüyü sosyal medyada paylaştı. 
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.