ÇİFTELER'E ŞEKER FABRİKASI KURULUYOR

Son Güncelleme : 18 Ocak 2020 08:01
ÇİFTELER'E ŞEKER FABRİKASI KURULUYOR

Adapazarı Şeker Fabrikası Genel Müdürü Hasan Çapraz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çifteler Belediye Başkanı Kadir Bıyık ile bir araya gelerek, ilçeye yapılması planlanan fabrika hakkında karşılıklı istişarelerde bulundular.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Kadir Bıyık, "Genel müdürümüz ile yapmış olduğumuz değerlendirmeler sonucunda inşallah ilçemize en kısa zamanda şeker fabrikasının kurulmasını hedefliyoruz. İlçemiz toprakları verimlidir. Kırsaldaki tarımın yaklaşık yüzde 60’ı Çifteler‘de yapılıyor. Şeker pancarı ana ürünümüz. Yıllık 800 bin ton civarı üretim yapılabiliyor. Burası bir fabrikanın iki yıllık ihtiyacını karşılayacak kadar bir kapasiteye sahip. Burada üretilen pancarların çeşitli illerdeki fabrikalara taşınması konusunda 32 milyon lira gibi bir para harcanıyor. Çifteler ilçemize bu fabrikayı kazandırabilirsek bu maliyetler 10 milyon liralara kadar düşüyor" dedi.

Ziyaret, çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Sivrihisarlı

18 Ocak 2020 09:10
kimi başkanlar sucuk festivali yapar, ilçesinde yol yoktur çamur diz boyudur yollarda öğrenciler yürüyemez, pazar yeri yoktur. Gerçek başkanlarda ilçesine yatırım getirir. Çifteler in köy yolları bile Sivrihisar'dan çok iyi durumda. Kadir başkanı tebrik ediyoruz.

Mehmet

17 Ocak 2020 18:21
Haydi hayırlısı. İnşallah yapılırsa şehrimize güzel bir hizmet getirilmiş olur.

Halil Toksöz

18 Ocak 2020 01:30
Hadi bakalım inşallah, hayırlı haberleri bekliyoruz. Fabrika kurulsun insanlar çalışsın, ülkemize fabrika istiyoruz, üretim istiyoruz.

Coşkun HADAK

18 Ocak 2020 08:57
Adapazarı Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu da bu konu hakkında inandırıcı bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyorum. Fabrika insanlar için aş iş, ülkemiz üretimine ve istihdama katkı demektir. Temennim İnşaallah gerçekleşir. Milletimize devletimize bu güzel vatana katkı sağlayan taşın altına yüreğini koyanları ayrıma tabi tutmadan, minnet ve şükranla herdaim yâd ederiz.

Tutarsızlık

17 Ocak 2020 19:32
Yılların şeker fabrikaları, tek tek yok pahasına, bedava paralara özelleştirilip işlemez hale getirildi. Savunma olarakta; Devlet şeker fabrikası mı işletirmiş canım? diyorlardı. Onlarda bu haberi görüyor mu acaba? Hiç sanmam, çünkü onlar böyle durumlarda ölü taklidi yapıyorlar. Yahu hani şeker fabrikaları zarar ediyordu? Devletin sırtına birer yüktüler????

ahmet

19 Ocak 2020 11:37
Avrupa da şeker fabrikalarını büyük üretici çiftçiler kuruyor. zor bir şey değil. Şeker fabrikalarının devletle ilişkisi olmaması lazım. 3 ay çalış dokuz ay bakım yapıyorum diye vakit geçiriyorlar. Diğer 9 ayın da değerlendirilmesi lazım. Çifteler pancar üretiminin merkezi ve şeker fab. Kurulmasını destekliyorum.

Mustafa Altıparmak

18 Ocak 2020 13:10
Hayırlısı ile olur İnşaAllah.İlçemizin coğrafi ve eknomik açıdan çok öneli bir potansiyele sahip.Sadece şeker fabrikası değil, yağ, yem un ve unlu ürünler, kuruyemiş gibi bir çok atılımlara açıktır.Ne yazzıkki şimdiye kadar bir atılım yapılnamıltır.Kalıcı bir eser bırakmak isteyen bu durumları değerlebdirsin

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama