ÇİFTÇİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

22 Eylül 2019 17:03
ÇİFTÇİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü Sarıcakaya’da geleneksel olarak düzenlenen Kültür ve Turizm Panayırına katılarak, kuşkonmaz üreticileriyle bir araya geldi.

Üretim vurgusu

CHP’li Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü haftasonu Eskişehir’in Sarıcakaya ilçesini ziyaret ederek, çeşitli ziyaretlerde bulundu. Sarıcakaya’daki Kuşkonmaz üretiminin hem Eskişehir hem de Türkiye için önemine vurgu yapan Çakırözer ve Süllü, “Türkiye’de Kuşkonmaz üretiminin yüzde 90’ı Sarıcakaya ilçemizde yapılıyor olması hepimiz için büyük gurur” dedi.

İhrac ediliyor

Vekiller “Sarıcakaya’daki Kuşkonmaz üreticilerimiz yurt içi pazarının yanı sıra Romanya, Hollanda, Almanya ve Singapur gibi ülkelere ihracat yaparak ülkeye gelir sağlıyor. Ekonomik getirisinin yanı sıra sağlık içinde oldukça yararlı olan Kuşkonmazı Sarıcakaya’mızda tüm ülkeye ve dünyaya yayan üreticilerimizle gurur duyuyoruz” diye konuştu. (HM)

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

yirmialtı

23 Eylül 2019 10:51
Utku ve Jale hn biz de sizlerle hdp ye pkk ya verdiğiniz destekten gurur duyuyoruz

Faik

23 Eylül 2019 10:11
Utku Bey Bilkent'ten Bilgisayar mühendisi olmuş, orada siyaset bilimi masteri yapmış, ve yurtdışı devamı da var. Gerçekten memleketin milletvekilliği kurumunda harcanıyor. Kendisine açık söylüyorum. Şu an ülkede mv diye bir kurum yok sayın çakırözer. sarıcakaya belediye başkanı ol daha iyi.