CHP’li başkanlardan ‘haberdar’ değiliz tepkisi

Son Güncelleme : 11 Nisan 2020 12:04
CHP’li başkanlardan ‘haberdar’ değiliz tepkisi

İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanları, İçişleri Bakanlığı'nın 31 ilde hafta sonu geçerli olmak üzere ilan ettiği sürpriz sokağa çıkma yasağına tepki gösterdi. Gece yarısına 2 saat kala ilan edilen ve panik yapan vatandaşların market ile fırınlarda izdiham yaratmasına neden olan yasakla ilgili sosyal medyadan paylaşımda bulunan başkanlar kendilerinin bilgilendirilmediğini ifade etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Mansur Yavaş 48 saatlik sokağa çıkma yasağından sonra mesaj yayınladı.

İMAMOĞLU’NDAN SERT TEPKİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda sokağa çıkma yasağı kararının ansızın alındığını belirterek, kendilerine bilgi verilmediğini ve uygulamaya ilişkin detayları bilmediklerini söyledi.

İmamoğlu, “Sokağa çıkma yasağı kararı ansızın alınmamalı. İBB olarak bu kritik karardan haberdar değiliz, bilgilendirilmedik. Yarın İstanbul'da hangi hizmetleri verip vermeyeceğimizi bile bilmiyoruz. Ortak akıl ve iş birliği olmayan her karar sadece kafa karışıklığı ve panik yaratır” ifadelerini kullandı

SOYER: “KİMSEYİ EKMEKSİZ, SUSUZ BIRAKMAYACAĞIZ”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sokağa çıkma yasağının duyurulmasının ardından oluşan izdihamlarla ilgili açıklama yaptı. Soyer, “Kimseyi ekmeksiz, susuz bırakmayacağız; herkes evinde kalsın” dedi.

Twitter üzerinden paylaştığı videoda Soyer, şunları söyledi:

* Günlerdir, haftalardır çağrısını yapmıştık. Karantina kararı alınması gerektiğini ifade etmiştik, başka bir yolu olmadığını söylemiştik. Bu karar alındı. Ancak kararın uygulanması için 2 saat gibi çok kısa bir zaman dilimi bırakıldı. Bu da bir panipe ve telaşa yol açtı.

* Ancak buradan şunu ifade etmek istiyorum ki, herkes evinde kalsın. Paniğe, telaşa hiç gerek yok. İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm kurumsal kapasitesiyle yarın ve öbür gün ayakta olacak. Her türlü ihtiyacınızı gidermek için elimizden ne geliyorsa yaparız.

* Kimseyi ekmeksiz, susuz bırakmayacağız. Halk ekmek fabrikamız tam kapasitesiyle çalışmaya devam edecek. Sakin olun, huzurlu olun. Biz varız

MANSUR YAVAŞ: “MERAK ETMEYİN”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise, “Kıymetli hemşehrilerim, Ankara Büyükşehir Belediyemize bağlı Halk Ekmek fabrikamız iki gün boyunca üretim yapmaya ve bayiilere dağıtıma devam edecektir. Lütfen panik yapmayın, endişe etmenize gerek yok, bu karar hepimizin sağlığı için. Merak etmeyin. Ankara Valiliği ile irtibat halindeyiz. Ekmek dahil tüm acil ihtiyaçlarınız için Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Lütfen evlerinize dönün, biz sizin için görev başında olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Remzi akın

11 Nisan 2020 14:42
Her durumda konuya eklemlenip piar çalışması peşinde koşuyorsunuz . Yahu sizzzz oradan buradan tayyip düşmanlığı ana ortaklığı sayesinde bir araya gelmiş tesadüfen buluşmuş insanlarsınız .

serdars

11 Nisan 2020 13:11
derdiniz şu durumda bile nemalanmak.oy kapmaya ağlanmaya çalışmak yazıklar olsun.

Haberdar

11 Nisan 2020 22:01
Bilim kurulu saat 7 de bitti. Alınan kararlar da 10 da açıklandı. Herkes gibi sizde öğrendiniz. Sanki ayrı eyaletmisniz o haber verilecektir. Devlet uyguluyor sırayla her hususu. Yerel yöneticiler de ki bu alınganlik nedir.

resul

11 Nisan 2020 20:00
osmanlıda da meşhur ibrahim paşa diye birini saltanat epeyce idare etmiştir.başa gelen çekilir.

ATİLLA

11 Nisan 2020 13:09
Bu salgında en başarılı chp li belediye Ankaradır.Salgın başladığında yapabileceği her işi yapmıştır. Diğerlerinin ne yaptığı belirsizdir.İmamoğlu buzamana kadar lafla idare etti ama mantıklı bir açıklaması kalmadı.Sağolasın Mansur Yavaş

Mehmet

12 Nisan 2020 17:23
Sayın Başkanlar sizin dünyadan haberiniz yok zaten. Sahi siz neredesiniz, tatildemisiniz.

atilla ve serdars'a cevap

12 Nisan 2020 04:47
adamlar ülkenin en kalabalık 3 şehirin belediye başkanları.. sizin gibi 2 saat kala televizyondan öğreniyor yasağı bu normal mi!? halâ oy falan diyorsunuz.. allah en kısa sürede size ve sizin gibilere akıl fikir verir umarım..

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama