CHP İL YÖNETİMİNE KAYYUM ATANDI

Son Güncelleme : 18 Eylül 2019 09:09
CHP İL YÖNETİMİNE KAYYUM ATANDI

CHP'de il yönetiminin kongre kararı almaması nedeniyle açılan dava sonuçlandı. Mahkeme CHP İl Yönetimine kayyum atanmasına karar verdi. İl Başkanı Abdülkadir Adar, karara itiraz edeceklerini söyledi.

CHP Eskişehir İl Başkanlığına atanan Abdülkadir Adar yönetiminin kongre kararı almaması nedeniyle bazı partililer dava açmıştı. Açılan dava sonuçlandı. Mahkeme, olağanüstü kongre yapılması için il yönetimine kayyum atanmasını kararlaştırdı. Buna göre 'Yahya Çelik, Şuayip Çapar ve Hikmet Bingöl’e tüzüğe göre partiyi 45 gün içinde olağanüstü kongreye götürme yetkisi verildi. CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar karara itiraz edeceklerini ifade ederek, “Bize ulaşan net bir şey yok. Bu konuda duyum aldık. Yazı elimize geldiği zaman buna itirazımız olacak. Kararı üst mahkemeye taşıyacağız” dedi. Adar, kongreye gidilirse aday olacak mısınız? sorusuna ise, “Arkadaşlarımızla oturur konuşuruz ona göre bir karar alırız” diye konuştu.Yorumlar (8) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vecihi Hür

17 Eylül 2019 15:01
Zaten atanmıştınız siz oraya. Koltuğa seçilerek gelmediğiniz için olsa gerek bir türlü kalkmayı bilemediniz. Siz gerçek bir CHP'li olamazsınız. Olsanız, korkmadan kongreye gider, ve seçimle yine o koltuğa oturmak için çalışırdınız.

ATİLLA

17 Eylül 2019 14:50
Kendisini yönetemeyen parti nasıl ülke yönetimine aday olabilirki?

tatar

17 Eylül 2019 15:45
bu ülke sizemi güvenecek daha demokratik olupda bir seçimi yapamıyosunuz . allah aşkına yazık

mustafa

18 Eylül 2019 09:14
bırak koltuğu arkadaş yapıştırdılarmı sizi oraya. Bide Cumhurbaşkanımıza laf edersiniz padişahlık getirdi diye. Asıl padişah sizsiniz.

Csn

18 Eylül 2019 08:48
Ha siz ha hdp zaten sizin göndereceğiniz falan yok işiniz gücünüz ülkeyi karıştırmak genel başkanınızda abd den atandı atatürkün partisine yazık nr hale getirdiniz ve o partisinde hiç kimsenin seri çıkmıyor

Karakaya

17 Eylül 2019 17:11
lafa geldi mi akp diktatör daha kendiniz seçim yapamıyorsunuz

bu gün - o gün

17 Eylül 2019 18:03
- MENDERES İN RUHU PEŞİNİZİ BIRAKMAYACAK . işiniz hiç rast gitmeyecek .

ALİ

18 Eylül 2019 10:07
AKP nin kapısına gidip te kabul görmeyen mhp linin bu listede ne işi var başka adam mı kalmadı koskoca CUMHURİYET ŞEHRİNDE helal olsun yapıyorlar bu sporu