Ceren'in katilinden kan donduran ifadeler

05 Aralık 2019 12:21
Ceren'in katilinden kan donduran ifadeler

Ordu’da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in katil zanlısının ifadeleri kan dondurdu. Birilerini öldürmek istediğini söyleyen zanlı, Ceren Özdemir'i 4 kilometre takip ettiğini anlattı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğrencisi Ceren Özdemir (20), önceki gün küçük çocuklara bale eğitimi verdiği kurstan çıkıp Altınordu ilçesindeki evine gitti. Binanın kapı otomatiği bozuk olduğu için ablası pencereden anahtarı attı. Ceren Özdemir binaya girer girmez, arkasından gelen kişinin bıçaklı saldırısında yaşamını yitirdi.

OTOGARDA YAKALANDI, POLİSLERE SALDIRDI

Cinayeti çözmek için kurulan özel ekip, genç kızın yürüdüğü 2.5 kilometrelik mesafedeki tüm kamera kayıtlarını taradı. 5 noktada Ceren Özdemir’i takip ettiği belirlenen katil zanlısı Özgür Arduç MOBESE’den tespit edildi. Özgür Arduç, Altınordu Otogarı civarında suç aletiyle birlikte yakalandı. Operasyon sırasında bıçakla ekiplere saldıran zanlı, iki polisi hafif şekilde yaraladı. Suçunu itiraf eden zanlının, Ceren Özdemir ile herhangi bir bağlantısının olmadığı belirlendi.

SAĞLIK KONTROLÜ EMNİYETTE YAPILDI

Linç edilmek istenen zanlının sağlık kontrolü hastanede değil, emniyet merkezinde yapıldı. Zanlı Özgür Arduç'un emniyetteki ifadesi kan dondurdu. Saldırğan ifadesinde cinayeti bir iş yerinden çaldığı bıçakla gerçekleştirdiğini söyledi.

İNŞAATLARDA YATTI, KIYAFET VE YİYECEK ÇALDI

Zanlı, cezaevinden izinli olarak çıktığını ve geri dönmediğini de belirterek, bu süreçte inşaatlarda kalarak gününü geçirdiğini aktardı. Cezaevine dönmediği günlerde bir alışveriş merkezinden alarmlarını söktüğü kıyafetler ve yine bazı iş yerlerinden de yiyecek çaldığını söyleyen şüpheli, bıçakla öldürdüğü Ceren Özdemir'i daha önce hiç tanımadığını ifade etti.

4 KİLOMETRE TAKİP ETTİ

Cinayet günü Ceren Özdemir'i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini anlatan zanlı, çantasını gasbetmeyi düşündüğü Özdemir'in kendisinden güçsüz olduğunu değerlendirip, evine kadar izlediğini belirtti.

KAN DONDURAN İFADELER

Şüpheli, evin önüne geldiğinde camda birisini gördüğünü ve panikleyerek Özdemir'e bıçakla saldırdığını ve çantasını da bu panikle alamadığını ileri sürdü.

Daha önce de birilerini öldürmek için planlar yaptığını ifade eden zanlı, hedef olarak kadınları seçtiğini söyledi.

Saldırganın bazı kadınları takip ettiğini ancak bu kişilerin kalabalığa karışmasından dolayı cinayeti gerçekleştiremediğini söylediği öğrenildi.

"TABANCA ALABİLSEM, ÇOK KİŞİ ÖLDÜRECEKTİM"

Zanlının  daha fazla kişiyi öldürmek için tabanca bulmaya çalıştığını ancak parası olmadığı için tabanca alamadığını iddia ettiği kaydedildi.

"SABAH YENİ AVLAR ARADIM"

Zanlı ifadesinde şöyle konuştu:

"Üzerimdeki montu bir mağazadan çaldım. Ses çıkartan aparatı kopartıp, üzerime giydim. Bıçağı bir av malzemecisinden çaldım. Param olsa silah alacaktım ama param yoktu. Katliam yapmak istiyordum. Zıpkın çalmayı da düşündüm ama ancak bıçak çalabildim. 'Bıçağın karşısında kim durabilir bir bakayım' dedim. Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım gözlerimle. Ceren’e daha fazla darbe vuracaktım ama etrafta birileri vardır, diye korktum. 


Ceren’i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. 'Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim' diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım."

Odu Valisi Seddar Yavuz, katil zanlısının Ordu Açık Cezaevi'nden 1 Aralık'ta firar ettiğini açıkladı.

20'nin üzerine suç kaydı bulunan zanlının, bir çocuğun öldürülmesi nedeniyle "cinayete teşübbüs etmek" suçundan 23 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi. 

Amasya nüfusuna kayıtlı Özgür Arduç'un, 14 yıl sonra Ordu Açık Cezaevi'ne sevk edildiği öğrenildi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Poyraz

06 Aralık 2019 05:36
Cezaevinden izinli çıkmak nedir ya, böyle bir saçmalık olabilir mi?? Ruh hastası, psikopat, hastalıklı insanlar cezaevinden izinli çıkıyor ve bizlerin içerisinde gezip, dolaşıyor. Neden yanımdan geçiyorsun diye adam öldürecek potansiyele sahip böyle bir zihniyete sahip olunan ülkede, gün içinde kim bilir kaç tanesi yanımızdan geçip gidiyor. Şansa yaşıyor vesselam.

Sertes

06 Aralık 2019 08:49
Verin elektiriği 600 volt bunu beslemeyin belki senin anan vardı sırada belki bacın kimbilir hangi bayandı sıradaki atlamış sayın savcı hakim bey öyle düşünülüp karar vermesi lazım kanatimce

Doktor

06 Aralık 2019 07:59
Senin gibi hayvanları sinek gibi geberteceksin...Faydasız ve nüfus kalabalığından başka bir işe yaramadığın ; psikolojik ruh hastası olduğun belli...Sanırım ananın kötü tohumusun...sabah sabah canımı sıkma....seni .......çocuğu....

Esra y

05 Aralık 2019 20:07
Ya allah senin belanı versin pislik sen insan değilsin umarım içerden çıkamazsın kendini as orda sakin çıkma orda yatan insanların başına baçıklama kendi kendini öldür

Sıradan Vatandaş

05 Aralık 2019 15:39
Okurken insanın kanı donuyor. Nasıl insanlarla birlikte yaşıyoruz. Ne emeklerle yetiştirdiğimiz insanlar, evlatlarımız.. Karşısına bir manyak çıkıyor ve bitti.. Bu tip suçlar için idam cezası kesinlikle gündeme gelmeli. En kötü ihtimalle "ağırlaştırılmış müebbet " cazası istisnasız, tavizsiz uygulanmalı böylelerine.. Çok üzücü. Çok..Allah çocuklarımızı iyi insanlarla karşılaştırsın...