ÇAYA ZAM YOLDA

Son Güncelleme : 01 Ağustos 2018 01:08
ÇAYA ZAM YOLDA

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban önümüzdeki ay çaya zam yapılabileceğini belirtti.

Çay da nasibini alacak

Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban art arda gelen zamlardan sonra kahvehanelerdeki çayın fiyatına da zam yapılabileceğini söyledi. Bayramdan sonra oda yönetim kurulu toplantısında zam konusunun değerlendirileceğini belirten Çoban "Talepler doğrultusunda bir uygulamaya gideceğiz. Fakat büyük ihtimalle zamlardan çay da nasibini alacaktır" diye konuştu. Kahvehanecilerin giderlerinin arttığını vurgulayan Çoban "Çaya zam yapmak istemiyoruz ama başka çaremiz yok" dedi.

Proje daha önce tutmadı

Şıuanda çay fiyatının 1 lira olduğunu belirten Çoban "25 kuruş gibi bir zam öngörüyoruz. En ucuz çay satan illerden biriyiz. Eskişehir'den daha pahalıya çay satan ilçeler var" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimden önce vaat ettiği millet kıraathanesi ile yarışmak için kahvehanelere kitaplık eklenir mi sorusuna cevap veren Çoban "Daha önce böyle bir proje denemiştik ama tutmadı" diye konuştu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ek175

01 Ağustos 2018 02:43
hani cay ve kekler belesti? reis soz vermisti

Emre

01 Ağustos 2018 10:44
Bizde kola içer, amerikayı protesto ederiz...

zam zam

01 Ağustos 2018 09:24
zam zam zam suya zam, çaya zam, simide zam, ekmeğe zam ama maaşlara yok zam

eses

01 Ağustos 2018 10:43
sinek avlar kahveciler çayın maliyeti nedir zaten meşrubattan fazlasıyla kar yapıyorsunuz 30 kuruşluk soda bir buçuk kahvede

İsmet

01 Ağustos 2018 15:53
Kahvehanelerde çay 1 TL ancak çay bahçesi ve kafelerde fiyatlar değişiklik gösteriyor. Bir çok yerde odaya ait fiyat listesi dahi asılı değil.Denetim yapılmıyor sanırım.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.
İMAR BARIŞI ANLATILDI
İMAR BARIŞI ANLATILDI
Günyüzü ilçesinde İmar Barışı bilgilendirme toplantısı yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Şube Müdürü Murat Kayalı ve Mimar İpek Gülsoy vatandaşların sorularını yanıtladı.
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
HEDEFLERİMİZE KATKILAR SUNACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Şafak Ertan Çomaklı’yı ziyaret etti.
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
HAYVAN SAĞLIĞI MERKEZİ'Nİ GEZDİLER
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezini ziyaret etti.