ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

09 Ekim 2017 13:29
ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

Eskişehir Şairler, Ozanlar, Yazarlar Derneği (EŞYODER) yönetici ve üyeleri Çanakkale Şehitliği’ni gezdiler.

Geziye katılan şair ve ozanlar; Conk Bayırı, 57’inci alay, Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlı Dere Sargı Yeri, Zıhın Dere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Şehitler Abidesi ve Deniz Müzesi gibi Çanakkale Zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ettiler ve Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anlarına tanık oldular.

"Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer"


EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, Çanakkale Şehitliği gezisi ile ilgili yaptığı açıklamasında, ''Çanakkale Şehitlerimizi anmak ve gezi amaçlı 48 şair ve ozanımız, Eskişehir’den Çanakkale’ye giderek iki günlük geziye katıldılar. Çanakkale Şehitliği'ni gezerek duygulu anlar yaşadılar ve bilgi sahibi oldular. Çanakkale Şehitliği Abidesi ve diğer yerlerde de toplu halde hatıra resmi çekindiler. Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer. Onun için bütün dünya buraya geliyor. Çanakkale Savaşlarında bu mucizenin nasıl meydana geldiğini burada görüyoruz. Şairlerimiz; Çanakkale gezisinde, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili kendi derledikleri ve yazdıkları şiirleri okudular. Eskişehirli ozan Tahsin Genç, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili sazı ile birlikte kahramanlık türküleri söyledi'' dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

NURCAN ÖZKAN'A SON GÖREV
NURCAN ÖZKAN'A SON GÖREV
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay'ın annesi Nurcan Özkan son yolculuğuna uğurlandı.
HOŞ GELDİN ELİF BEBEK
HOŞ GELDİN ELİF BEBEK
Doğan Haber Ajansı muhabiri Kemal Atlan baba oldu. Özel bir hastanede gerçekleşen doğum sonrası Kemal ve Meral çiftinin kız bebekleri dünyaya geldi. Bebeğe Elif ismi verildi.
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN YÜRÜDÜLER
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, Avrupa Birliği İklim Eylem Haftası münasebetiyle küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek adına 22 Ekim Pazar günü doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
ERTUĞRULGAZİ'DE SORUNLARI DİNLEDİ
Vali Özdemir Çakacak, Ertuğrulgazi Mahalle Muhtarı Nurettin Köroğlu’nu ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
BÜYÜKERŞEN’E DİYOJEN HEYKELİ
Sinop Kültür Sanat Turizm Geliştirme Derneği Başkanı Emre Yıldız, Sinop Üniversitesi öğrencileri ile Başkan Büyükerşen’i ziyaret ederek, Başkan’a ünlü filozof Diyojen’in heykelini hediye ettiler.
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
PTT'DE HEDİYE SÜRPRİZİ
Eskişehir'de, PTT'nin 177. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. Eskişehir İki Eylül Merkez PTT binasında gerçekleşen törende, 177'nci müşteriye çeşitli hediyeler verildi.
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
KIRSALDA ASFALT ÇALIŞMASI
Büyükşehir Belediyesi, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Asfalt Emülsiyon Plentinde ürettiği emülsiyon asfalt (su bazlı asfalt) ile ilçe kırsalı mahalle yollarında asfalt sathi kaplama yapımına devam ediyor.
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
HAMİLE EŞİNİ BIÇAKLADI!
Eskişehir'de boşanmak istediği eşi tarafından bıçaklanan 6 haftalık hamile kadın ağır yaralandı.
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
SOMALİ İÇİN DUA ETTİLER
Somali'nin başkenti Mogadişu'da 14 Ekim’de bomba yüklü kamyon ile düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için Eskişehir'de okuyan misafir öğrenciler tarafından hatim duası okundu.