ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

09 Ekim 2017 13:29
ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

Eskişehir Şairler, Ozanlar, Yazarlar Derneği (EŞYODER) yönetici ve üyeleri Çanakkale Şehitliği’ni gezdiler.

Geziye katılan şair ve ozanlar; Conk Bayırı, 57’inci alay, Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlı Dere Sargı Yeri, Zıhın Dere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Şehitler Abidesi ve Deniz Müzesi gibi Çanakkale Zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ettiler ve Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anlarına tanık oldular.

"Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer"


EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, Çanakkale Şehitliği gezisi ile ilgili yaptığı açıklamasında, ''Çanakkale Şehitlerimizi anmak ve gezi amaçlı 48 şair ve ozanımız, Eskişehir’den Çanakkale’ye giderek iki günlük geziye katıldılar. Çanakkale Şehitliği'ni gezerek duygulu anlar yaşadılar ve bilgi sahibi oldular. Çanakkale Şehitliği Abidesi ve diğer yerlerde de toplu halde hatıra resmi çekindiler. Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer. Onun için bütün dünya buraya geliyor. Çanakkale Savaşlarında bu mucizenin nasıl meydana geldiğini burada görüyoruz. Şairlerimiz; Çanakkale gezisinde, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili kendi derledikleri ve yazdıkları şiirleri okudular. Eskişehirli ozan Tahsin Genç, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili sazı ile birlikte kahramanlık türküleri söyledi'' dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

MEHMETÇİK'E ZAFER DUASI
ESKİŞEHİR'DEN F-16'LAR DİYARBAKIR'A GİTTİ
İŞTE ŞOFÖRÜN İLK İFADESİ
İŞTE ŞOFÖRÜN İLK İFADESİ
nkara'dan Bursa'ya geziye giden yolcuları taşıyan otobüsün Eskişehir'de kaza yapması sonucu 11 kişi öldü, 44 kişi yaralandı. Gözaltındaki şoför Muhsin Ö., polisteki ifadesinde ''Önüme bir karartı çıktı. Köpek sandım. Direksiyonu sağa kırdım ancak aracı toparlayamadım ve ağaca vurdum'' dedi.
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
BÜYÜKERŞEN TÜRKİYE'DE ÖRNEK İSİM
Trakya Belediyeler Birliği’ne üye Trakya’da hizmet veren 11 belediyenin başkan ve yetkililerinden oluşan heyet Eskişehir’de hayata geçirilen başarılı şehircilik projelerini yerinde inceledi.
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
AÇIK KAPI PROJESİ'Nİ BAKAN BAŞLATTI
 Eskişehir’de ‘Açık Kapı’ projesinin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “İçişleri Bakanlığımızın kendi personeli ile 117 yerli yazılım gerçekleştirdi” dedi. 
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
GEZİ YOLCULUĞU FACİAYLA BİTTİ
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 11 kişi hayatını kaybederken, 44 kişi de yaralandı. 
VALİ ÇAKACAK  KARNE DAĞITTI
VALİ ÇAKACAK KARNE DAĞITTI
Vali Özdemir Çakacak, Yunusemre İlköğretim Okulu'nu ziyaret ederek eğitim ve öğretimin birinci dönemini tamamlayan öğrencilere karneleri dağıttı. Öğrencilerin karne sevincine ortak olan Çakacak, "Yarı yıl tatilinde bol bol kitap okuyun. Hedefleriniz ve hayalleriniz büyük olsun" dedi.
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ
Tepebaşı Belediyesi termik santral konusunda bakanlığa iletmek üzere bölgede yaşayan vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
BAKAN SOYLU ESKİŞEHİR'DE
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk milletinin, dünyadaki fitnenin, zulmün ve dünyaya kaosu getirmek isteyenlerin önündeki son engel kapısı olduğunu belirterek "Dünyada bir karanlık zihniyet bu kapıyı zorlamaktadır ve bu kapı kırılırsa, zulmün önündeki son engel de kalkmış olacaktır" dedi.