ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

09 Ekim 2017 13:29
ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

Eskişehir Şairler, Ozanlar, Yazarlar Derneği (EŞYODER) yönetici ve üyeleri Çanakkale Şehitliği’ni gezdiler.

Geziye katılan şair ve ozanlar; Conk Bayırı, 57’inci alay, Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlı Dere Sargı Yeri, Zıhın Dere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Şehitler Abidesi ve Deniz Müzesi gibi Çanakkale Zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ettiler ve Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anlarına tanık oldular.

"Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer"


EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, Çanakkale Şehitliği gezisi ile ilgili yaptığı açıklamasında, ''Çanakkale Şehitlerimizi anmak ve gezi amaçlı 48 şair ve ozanımız, Eskişehir’den Çanakkale’ye giderek iki günlük geziye katıldılar. Çanakkale Şehitliği'ni gezerek duygulu anlar yaşadılar ve bilgi sahibi oldular. Çanakkale Şehitliği Abidesi ve diğer yerlerde de toplu halde hatıra resmi çekindiler. Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer. Onun için bütün dünya buraya geliyor. Çanakkale Savaşlarında bu mucizenin nasıl meydana geldiğini burada görüyoruz. Şairlerimiz; Çanakkale gezisinde, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili kendi derledikleri ve yazdıkları şiirleri okudular. Eskişehirli ozan Tahsin Genç, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili sazı ile birlikte kahramanlık türküleri söyledi'' dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.
KUMAR OPERASYONU
KUMAR OPERASYONU
Eskişehir'de, kumar oynanmasına yönelik bir dernek binasına yapılan operasyonda 39 kişi yakalandı.
YATAĞAN'DAN ACI HABER
YATAĞAN'DAN ACI HABER
Tepebaşı Ülkü Ocakları eski yöneticilerinden Sezgin Kılıç, Yatağan Termik Santrali’nde geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetti.
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
ÇÖZÜM YOLU DEMOKRASİ
CHP Eskişehir Miletvekili Utku Çakırözer Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) Genel Başkanı Yaşar Arslankaya ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Meclis’te ağırladı.

EN SON HABERLER