ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

09 Ekim 2017 13:29
ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ'Nİ GEZDİLER

Eskişehir Şairler, Ozanlar, Yazarlar Derneği (EŞYODER) yönetici ve üyeleri Çanakkale Şehitliği’ni gezdiler.

Geziye katılan şair ve ozanlar; Conk Bayırı, 57’inci alay, Yahya Çavuş, Seyit Onbaşı Tabyası, Soğanlı Dere Sargı Yeri, Zıhın Dere Sargı Yeri, Abide, Morto Koyu, Şehitler Abidesi ve Deniz Müzesi gibi Çanakkale Zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ettiler ve Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anlarına tanık oldular.

"Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer"


EŞYODER Başkanı Ertuğrul Şakar, Çanakkale Şehitliği gezisi ile ilgili yaptığı açıklamasında, ''Çanakkale Şehitlerimizi anmak ve gezi amaçlı 48 şair ve ozanımız, Eskişehir’den Çanakkale’ye giderek iki günlük geziye katıldılar. Çanakkale Şehitliği'ni gezerek duygulu anlar yaşadılar ve bilgi sahibi oldular. Çanakkale Şehitliği Abidesi ve diğer yerlerde de toplu halde hatıra resmi çekindiler. Çanakkale Şehitliği Abidesi, Türkiye ve dünya için önemli yer. Onun için bütün dünya buraya geliyor. Çanakkale Savaşlarında bu mucizenin nasıl meydana geldiğini burada görüyoruz. Şairlerimiz; Çanakkale gezisinde, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili kendi derledikleri ve yazdıkları şiirleri okudular. Eskişehirli ozan Tahsin Genç, Çanakkale ve Eskişehir ile ilgili sazı ile birlikte kahramanlık türküleri söyledi'' dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
 Eskişehir’de bir şahıs, tartıştığı kişiyi göğsünden bıçaklayarak yaraladı. 
YILMAZ HOCA'NIN  KIYMETİNİ BİLİN
YILMAZ HOCA'NIN KIYMETİNİ BİLİN
Gazeteci Özlem Gürses, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği etkinlikte Eskişehirli gençlerle bir araya geldi.
  OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
Eskişehir'den Antalya'nın Manavgat ilçesine geçen yıl ailesiyle tatile gittiği beş yıldızlı otelin havuzunda boğulan 6 yaşındaki Atakan Yiğit Arı’nın ölümüyle ilgili dava görülmeye başladı. Duruşmada olay gününü gözyaşlarıyla anlatan baba Ersin Arı, havuzda bir kızın "Ayağıma bir şey takıldı" diye çığlık atmaya başlaması sonrası oğlunun cankurtaran tarafından sudan çıkarıldığını söyledi. Anne Hatice Arı da "Oğlum göz göre göre otelin ihmali yüzünden hayatını kaybetti" dedi.
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
Eskişehir'de trafik kazasının ardından tartıştığı kişiyi tabancayla öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. 
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
Ankara yolu 8. kilometre üzerinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolu yapımı bahanesiyle Karayolları tarafından onlarca ağaç kesildi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 5 şahıs gözaltına alındı. 
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
KARANLIĞA IŞIK YAKTILAR
Adalar'da toplanan kalabalık Alpu'ya yapılması planlanan termik santrali protesto etti.
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ
Bir dizi ziyarette bulunmak ve çeşitli programlara katılmak üzere Mihalıççık ilçesine giden Vali Özdemir Çakacak, 'Vatandaşlarla Buluşma ve Muhtarlar Toplantısı'na başkanlık etti.
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
OLAY YERİ EĞİTİMİ ALDILAR
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda eğitim gören 65 öğrenci, 'Acil yardım kurtarma çalışmaları' eğitimi aldı.