ÇAĞDAŞ SANATLAR'A 27 BİN ZİYARETÇİ

28 Temmuz 2018 16:54
ÇAĞDAŞ SANATLAR'A  27 BİN ZİYARETÇİ

Odunpazarı Belediyesi’nin Çağdaş Sanatlar Galerisi, açıldığı günden günümüze kadar yaklaşık 27 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Bir buçuk yıllık serüvenine 10 sergi sığdıran Çağdaş Sanatlar galerisinde bugüne kadar yaklaşık 450 eser sergilendi.

Pek çok farklı çalışma

Çağdaş Sanatlar Galerisi, Salvador Dali’nin eserlerinin sergilendiği serginin ardından sanat yolculuğuna; Hanefi Yeter’in Ahval adlı sergisi ve Suluboya Günleri’ni gerçekleştirdi. Süreli sergilerin dışında Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri ve Uluslararası Cam Festivali’nde sanatçılar tarafından yapılan eserlerinde sergilendiği galeride Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun Benim Kedilerim Resim Sergisi ile Uğur Çalışkan’ın “Post Apocalyptıc-Kaos ve Metamorfoz” Resim Heykel Sergisi ile 2017 yılındaki sanat yolculuğunu tamamladı.

Türk ressam için ilk kez

2018 yılının ilk sergisi şair Ahmet Telli’nin “Renkler, İmgeler, Sözcükler” adlı sergisi oldu. Ardından Çağdaş Sanatlar Galerisi, ünlü ressam Devrim Erbil’in "İkili Bakış" adını verdiği resim sergisine ev sahipliği yaptı. “İkili Bakış” Resim Sergisi’nde Devrim Erbil’in birbirinden özel 40 eser sergilendi. Çağdaş Sanatlar Galerisi İkili Bakış Resim Sergisi’nde bir ilki gerçekleştirerek, sanal gerçeklik uygulamasıyla teknoloji ile sanatı buluşturdu. Devrim Erbil’in eserleri Türk ressamları için ilk VR çalışması olarak izleyicilerle buluştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı. 
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi.