ÇADIR ÇOCUKLARI PARK İSTİYOR

Son Güncelleme : 23 Mayıs 2020 18:05
ÇADIR ÇOCUKLARI PARK İSTİYOR

 Eskişehir’de mevsimlik tarım işçilerinin çocukları, çadırlardaki zorlu yaşamlarına, bayramı evlerinden çok uzaklarda geçirecek olmalarına rağmen mutluluklarından vazgeçmiyorlar.

Yazın tarım işlerinin yoğun olması sebebiyle yaşadıkları şehirlerinden çalışmak için Eskişehir’e gelen mevsimlik işçiler, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Çalışmalarının devam etmesi sebebiyle bu Ramazan Bayramı’nı çadırlarında geçirecek olan işçiler ve aileleri, Tepebaşı ilçesine bağlı Sakintepe Mahallesi’nde kurulan çadırlarda yaşayarak memleketlerine gitmek için adeta gün sayıyor. Aileleri ile birlikte çadırlarda kalan işçi çocukları ise, hep birlikte vakit geçiriyorlar. Bütün günleri toprak üstünde oyun oynamayla geçen çocukların yüzleri de her zaman gülüyor. Yıllardır aynı arazi üstünde kalan işçiler, kaldıkları alanda çocuklarının mutlu ve temiz bir şekilde yaşamaları için bir park yapılmasını istiyorlar.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

İsmail

23 Mayıs 2020 18:15
Allah bu insanlara yardım etsin. Gerçekten çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürüyorlar. Bizler de en ufak şeylerde isyan ediyoruz, sinirleniyoruz :(

cemali

24 Mayıs 2020 00:54
Suriyelilere düzenli çadırkentler kuran Afad bu işe niye el atmaz ?

T

25 Mayıs 2020 19:28
Bu güzel çalışkan insanlara herkes yardım etmeli! Özellikle elinde domates biber fidesi ile fotoğraf çektiren zevatlar şimdilerde kayıp.

hee

23 Mayıs 2020 19:33
büyükşehir çiftçilere göz boyama destek vermesin madem çiftçi dostu olmaya meylettiler üç beş kilo tohum,birkaç dut fidesi ve domates ile olmaz hee valla görelim halkçılığınızı da bu çocuklara sahip çıkın zaten bu yıldan sonra altın verseniz de gelmeyecekler

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama