BÜYÜKŞEHİRLER 24 SAAT YAŞAR

Son Güncelleme : 10 Temmuz 2018 23:07
BÜYÜKŞEHİRLER  24 SAAT YAŞAR

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen'in, 'Gece 12'den sonra içki satışı yapılmasın, herkes evinde istirahat etsin' açıklamasına bir tepki de Lokantacılar Odası'ndan geldi. Oda Başkanı Bahar Bilen, açıklamanın büyük bir talihsizlik olduğunu söyledi.

Türkiye Lokantacılar federasyonu'na bağlı odalar ve bir çok sivil toplum kuruluşunun bu konudan rahatsız olduğunu belirten Bilen, “İnsanların özgürlüklerine karışmanın doğru değil. Birsen'den konuyla ilgili yanlış bir ifade kullandıysa tekzip etmesini bekledik ama hiçbir açıklama gelmedi” dedi.

Birsen'in açıklamalarına kesinlikle katılmadıklarını dile getiren Bilen, “Olayı sadece ağızdan çıkan yersiz ve mesnetsiz bir açıklama olarak görüyoruz. Bizler büyük şehirde yaşıyoruz kasaba mantığı ile yönetilemeyiz. Nasıl ki bir fabrika üç vardiya çalışıyorsa büyük şehirler de 24 saat yaşarlar” diye konuştu.

Bilen, “Eskişehir’de Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı işletme belgeli tesis sayısı 34, oda sayısı 2 bin 150 ve yatak sayısı 5 bindir. Bununla birlikte yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimiz 2 bin 300'e yakındır. Bu sektörden ailesini geçindiren nüfus oranı 15 binin üzerindedir. Hiç kimsenin kişisel düşüncesi memleketimizin menfaatinin üstünde olmaması gerekir” dedi.

HERKES YATSIN ALKOL SATILMASIN İlgili haber için tıklayın.

HERKES YATSIN ALKOL SATILMASIN

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Murat

11 Temmuz 2018 01:09
Bahar Bey doğru ve mantıklı olanı söylemiş. Ekrem Birsen Eskişehir için tam bir talihsizlik, umarım yakında görevi bırakmak zorunda kalır.

elalemamca

11 Temmuz 2018 08:21
yaşını başını almış hayatı yaşayamamış malesef hasetinden söylemiştir

Mehmet

11 Temmuz 2018 18:27
Haklısınız. Bu bir ufuk meselesi. Bazıları sadece kendi menfaatlerini düşünürler. Ancak Eskişehir Turizm yönünden ilerlerken Turizme hizmet edecek yan kuruluşların da hizmeti ön plana çıkarabilmeli. Mesela yeme içme sektörü Tur sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak duruyor. Konaklama sadece lüks otellere bırakılmış durumda. Tur otobüslerini rahatlatacak önlemler alınmıyor. Bu iş sadece lokantacılarla veya Birsenlerin insafına bırakılmamalı. Valilik, Emniyet, Belediye, Turizm Müdürlüğü el ele verip hizmet sektörünü bir araya getirerek cözümler üretmeli. Ki şehrimiz canlansın. Menfaatler bir kenara bırakılmalı. Hizmette yarışılmalı.

GECECi

11 Temmuz 2018 13:15
Birsen yukaridan ne istenirse onu söylüyor, bütün derdi milletvekili olmak.

okur

11 Temmuz 2018 12:47
Bahar beye katılıyorum..özgürlük kısıtlamasıdır bu..

Barmen

11 Temmuz 2018 12:07
Bu Birsen’i diğer Birsen’ler le karıştırmamak gerekir her zaman reklam şov peşinde koşar

es es

11 Temmuz 2018 16:22
dünya gençliği ne ile uğraşıyor bizim gençlik ise neyle.

mehmet

11 Temmuz 2018 14:07
Büyükşehir değiliz. Büyük bir kasabayız. Porsuk çayının geçtiği yerlerde yaşayan mutlu bir azınlık vardır. Kırmızı ışıklar şehriyiz. Millet ne yer içer uyur bana ne?

yasin

11 Temmuz 2018 13:59
Kim ne derse desin sayın birsen haklı. İsteyen evinde içsin

Aras

11 Temmuz 2018 00:33
Sorun şu ki biz nasıl büyükşehiriz. Sözde büyükşehiriz ama altyapıdan, ulaşıma, sosyal imkanlara kadar çok geride kalan bir büyükşehiriz. Hayatında şehir dışına çıkmamış olanlar için çok büyüğüz tabii.

Atay atan

11 Temmuz 2018 10:01
Birsen içmeyin demiyor ,gece 12 den sonra alkol satışı dursun yavaş yavaş herkes evine gitsin isteyen sabaha kadar alkol almadan ayılmaya çalışsın yada uyusun ,sessizlik olsun istirahat edenlere saygı duyulsun diyor kapansın demiyor ,,ve haklıda ,gece 12 den sonra yasaklansın restoranlarda alkol satışları ,ancak yerleşimalanı dışındakilere gece 02 ,00 a kadar serbest olsun
SİMİTÇİ MEMNUN VATANDAŞ TEPKİLİ
SİMİTÇİ MEMNUN VATANDAŞ TEPKİLİ
Simite yapılan 25 kuruşluk zam vatandaşların tepkisine neden oldu. Simitçi esnafı ise zamdan memnun. Vatandaşlar, "Simit ekmekten bile pahalı" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
'Neden sevgilime baktın?' dedi! Sonrası...
'Neden sevgilime baktın?' dedi! Sonrası...
Eskişehir'de açık hava sinemasında çıkan tartışma sonucu arkadaşını bıçaklayarak öldüren tutuklu sanık ile suça sürüklenen 3 tutuksuz çocuğun yargılanmasına devam edildi.
EŞ ZAMANLI UYUŞTURUCU OPERASYONU
EŞ ZAMANLI UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir'de, uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddiasıyla 9 şüpheli gözaltına alındı.
ANKARA ÇIKARMASI
ANKARA ÇIKARMASI
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler ve beraberindeki heyet, Ankara’da Eskişehir milletvekillerini ziyaret etti. Güler, şehrin geleceği için tüm kurumların, tüm milletvekillerinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğinin altını çizdi.
SAHTE POLİSLER  BİRBİRİNİ DOLANDIRDI
SAHTE POLİSLER BİRBİRİNİ DOLANDIRDI
Aralarında Eskişehir'in de yer aldığı i 10 ilde telefon dolandırıcılarına yönelik düzenlenen "Son alo" operasyonunda çökertilen çetenin sahte polislerinin de birbirini dolandırdığı ortaya çıktı.
 15 TEMMUZ  ŞEHİDİNİ  UNUTMADILAR
15 TEMMUZ ŞEHİDİNİ UNUTMADILAR
Eskişehir Göç İdaresi Müdür Vekili Gökhan Akyıldız ve beraberindeki 10 yabancı öğrenci, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında İstanbul'da şehit olan polis memuru Fatih Dalgıç'ın Eskişehir'in Çifteler ilçesindeki kabrini ziyaret etti, ailesiyle bir araya geldi.
 YAVRU KÖPEĞİ  İTFAİYE KURTARDI
YAVRU KÖPEĞİ İTFAİYE KURTARDI
Günyüzü ilçesinde kuyuya düşen yavru köpek, Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarıldı.
ÇALIŞMA ARKADAŞLARI EBEDİYETE UĞURLADI
ÇALIŞMA ARKADAŞLARI EBEDİYETE UĞURLADI
Eskişehir’de, çalıştığı Devlet Hastanesi'nde tedavi görürken hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Zerrin Demir, mesai arkadaşları ve hastane personeli tarafından ebediyete uğurladı.
ASKERLERE FETÖ GÖZALTISI
ASKERLERE FETÖ GÖZALTISI
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, muvazzaf askerlerin de aralarında yer aldığı 9 zanlı gözaltına alındı.