paykasa astropay astropay astropay seo ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

BÜYÜKŞEHİRLER 24 SAAT YAŞAR

Son Güncelleme : 10 Temmuz 2018 23:07
BÜYÜKŞEHİRLER  24 SAAT YAŞAR

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen'in, 'Gece 12'den sonra içki satışı yapılmasın, herkes evinde istirahat etsin' açıklamasına bir tepki de Lokantacılar Odası'ndan geldi. Oda Başkanı Bahar Bilen, açıklamanın büyük bir talihsizlik olduğunu söyledi.

Türkiye Lokantacılar federasyonu'na bağlı odalar ve bir çok sivil toplum kuruluşunun bu konudan rahatsız olduğunu belirten Bilen, “İnsanların özgürlüklerine karışmanın doğru değil. Birsen'den konuyla ilgili yanlış bir ifade kullandıysa tekzip etmesini bekledik ama hiçbir açıklama gelmedi” dedi.

Birsen'in açıklamalarına kesinlikle katılmadıklarını dile getiren Bilen, “Olayı sadece ağızdan çıkan yersiz ve mesnetsiz bir açıklama olarak görüyoruz. Bizler büyük şehirde yaşıyoruz kasaba mantığı ile yönetilemeyiz. Nasıl ki bir fabrika üç vardiya çalışıyorsa büyük şehirler de 24 saat yaşarlar” diye konuştu.

Bilen, “Eskişehir’de Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı işletme belgeli tesis sayısı 34, oda sayısı 2 bin 150 ve yatak sayısı 5 bindir. Bununla birlikte yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimiz 2 bin 300'e yakındır. Bu sektörden ailesini geçindiren nüfus oranı 15 binin üzerindedir. Hiç kimsenin kişisel düşüncesi memleketimizin menfaatinin üstünde olmaması gerekir” dedi.

HERKES YATSIN ALKOL SATILMASIN İlgili haber için tıklayın.

HERKES YATSIN ALKOL SATILMASIN

Yorumlar (11) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Murat

11 Temmuz 2018 01:09
Bahar Bey doğru ve mantıklı olanı söylemiş. Ekrem Birsen Eskişehir için tam bir talihsizlik, umarım yakında görevi bırakmak zorunda kalır.

elalemamca

11 Temmuz 2018 08:21
yaşını başını almış hayatı yaşayamamış malesef hasetinden söylemiştir

Mehmet

11 Temmuz 2018 18:27
Haklısınız. Bu bir ufuk meselesi. Bazıları sadece kendi menfaatlerini düşünürler. Ancak Eskişehir Turizm yönünden ilerlerken Turizme hizmet edecek yan kuruluşların da hizmeti ön plana çıkarabilmeli. Mesela yeme içme sektörü Tur sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak duruyor. Konaklama sadece lüks otellere bırakılmış durumda. Tur otobüslerini rahatlatacak önlemler alınmıyor. Bu iş sadece lokantacılarla veya Birsenlerin insafına bırakılmamalı. Valilik, Emniyet, Belediye, Turizm Müdürlüğü el ele verip hizmet sektörünü bir araya getirerek cözümler üretmeli. Ki şehrimiz canlansın. Menfaatler bir kenara bırakılmalı. Hizmette yarışılmalı.

GECECi

11 Temmuz 2018 13:15
Birsen yukaridan ne istenirse onu söylüyor, bütün derdi milletvekili olmak.

okur

11 Temmuz 2018 12:47
Bahar beye katılıyorum..özgürlük kısıtlamasıdır bu..

Barmen

11 Temmuz 2018 12:07
Bu Birsen’i diğer Birsen’ler le karıştırmamak gerekir her zaman reklam şov peşinde koşar

es es

11 Temmuz 2018 16:22
dünya gençliği ne ile uğraşıyor bizim gençlik ise neyle.

mehmet

11 Temmuz 2018 14:07
Büyükşehir değiliz. Büyük bir kasabayız. Porsuk çayının geçtiği yerlerde yaşayan mutlu bir azınlık vardır. Kırmızı ışıklar şehriyiz. Millet ne yer içer uyur bana ne?

yasin

11 Temmuz 2018 13:59
Kim ne derse desin sayın birsen haklı. İsteyen evinde içsin

Aras

11 Temmuz 2018 00:33
Sorun şu ki biz nasıl büyükşehiriz. Sözde büyükşehiriz ama altyapıdan, ulaşıma, sosyal imkanlara kadar çok geride kalan bir büyükşehiriz. Hayatında şehir dışına çıkmamış olanlar için çok büyüğüz tabii.

Atay atan

11 Temmuz 2018 10:01
Birsen içmeyin demiyor ,gece 12 den sonra alkol satışı dursun yavaş yavaş herkes evine gitsin isteyen sabaha kadar alkol almadan ayılmaya çalışsın yada uyusun ,sessizlik olsun istirahat edenlere saygı duyulsun diyor kapansın demiyor ,,ve haklıda ,gece 12 den sonra yasaklansın restoranlarda alkol satışları ,ancak yerleşimalanı dışındakilere gece 02 ,00 a kadar serbest olsun
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
ESKİŞEHİR'İN FİNAL GURURU
Eskişehir, Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen şehircilik projeleri ile Dünya’nın dört bir yanından 115 kentin yaklaşık 200 projeyle yarıştığı WRI Ross Ödülü’nde finale kaldı.
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
DEMOKRAT VE GÜVELİ ŞEHİR
Erasmus Plus Öğrencileri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette 6 ülkeden 42 katılımcı yer aldı.
MUHTARLARDAN  BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
MUHTARLARDAN BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tepebaşı İlçesi Gazipaşa Mahalle Muhtarı Gülnazik Yüksel ve Mihalıççık İlçesi Kayı Mahalle Muhtarı Hüseyin Geren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e, gerçekleştirilen altyapı çalışmalarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
CAN DOSTLARINA GÜZEL DESTEK
Edebali Anadolu Lisesi öğrencileri, soğuyan hava ile birlikte yemek bulmakta zorlanan sokak canlıları için gönüllü öğretmenlerinin de desteği ile bir farkındalık çalışması başlattı.
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AHMET SİVRİ'NİN ACI GÜNÜ
AK Parti Tepebaşı Belediye Başkan aday adayı Ahmet Sivri’nin annesi Hafize Sivri son yolculuğuna uğurlandı.
SIKINTILARI BİLİYORUZ
SIKINTILARI BİLİYORUZ
AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan esnaf ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Asarcıklı Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret eden Çalışkan, vatandaşlarla sohbet etti.
SARAR'I GEZDİLER
SARAR'I GEZDİLER
Ankara Merkezli İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırmalar ve Eğitim Merkezi Genel Müdürü Büyük Elçi Musa Kulaklıkaya, BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve Mehmet Fatih Serenli Sarar'ı ziyaret etti.
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
İÇİMDEKİ KADINLAR BEĞENİ TOPLADI
Ressam Eda Baran’ın İçimdeki Kadınlar Resim Sergisi, Büyükşehir Belediyesi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı.
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
2017 Yılın Dünya Basın Fotoğrafı Ödülü’nü kazanan usta gazeteci Burhan Özbilici, Anadolu Üniversitesi’nde genç gazeteci adayları ile buluştu.