BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK

12 Aralık 2017 17:20
BÜYÜKŞEHİR MECLİS'İNDE GERGİNLİK

Dün akşam gerçekleşen Büyükşehir Belediye meclisinde gergin anlar ve sert diyaloglar yaşandı. Bizim Şehir Bülteni'nde çıkan "Baraj yatırımını 2018 programından çıkarmanın adı engelleme değil de nedir" başlıklı habere AK Partili meclis üyeleri tepki gösterdi.

Yaptığınız etik değil

Bültende çıkan habere tepki gösteren AK Partili meclis üyeleri adına Ahmet Yapıcı konuştu. Yapıcı, "Belediye bülteninde böyle bir haber yapamazsınız. Eğer haber yapmak istiyorsanız gazetelere gidip yapın veya ilan verin. Belediye meclis üyelerini ihanetle suçlayıp ifşa edip bastığınız bir haber. Bu etik değil, ahlaki değil, vicdanlı değil. Sizin bu yaptınızı esefle kınıyoruz" dedi.

Sizi affetmeyecekler

Başkan Yılmaz Büyükerşen ise, "Eskişehirliler sizin neler yaptığınızı öğrenecek. Gelecek kuşaklar sizi affetmeyecek. Bizi nasıl engellediğinizi herkes öğrenecek. Pek çok vatandaş beni arayıp soruyor barajla ilgili. Öğrenmek herkesin hakkı. Ben de sizi bu borulara ayırmadığınız ödenek için esefle kınıyorum" dedi.

Yorumlar (13) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

YÜZ

12 Aralık 2017 19:46
Şehrin gelişimi ve halkın sağlığı ile oynayanların ALLAH da sağlıklarıyla oynasın, bu dünyada her ahirette rahat yüzü görmesinler

Necmi çalış

12 Aralık 2017 20:43
Noldu Akpli oyuncular işinize gelmedi tabi saman altından su yürütmeye alıştınız

Temiz su

13 Aralık 2017 07:50
Temiz suya kim engel ise bizde onlara engel oluruz. Büyükerşenede bu konuda hak veririm. Lakin 71 evlerine vaad edilen ve verilmeyen kat artırımını bizde esefle kınıyoruz. Sağımız solumuz 4 kat 6 kat ve 8 kat ama bize 2 kat. Yok öyle haksızlık sayın başkan sizi adalete davet ediyorum. Zira daha nice böyle mahalleler var.

haklı

13 Aralık 2017 07:56
susuz kalında görün. hepinizden zaman gelecek hesap sorulacak. adam bir şeyler yapmak istiyor. Amma velakim bu içimizdeki yanlış insanlar şehiri heba ediyor. sırf erşana karşı olalım diye, o bir şey yapamasın diye ....

Selami

13 Aralık 2017 09:24
Eskişehir halkına gelecek pırıl pırıl tertemiz suyun gelişini engellemenin adı nedir acaba bilen varmı. Lafı ağızlarında nedeen dolaştırıyorlar merak ediyorum kardeşim neden engelliyorsunuz, peki engellemiyorsanız çıkın açık açık söyleyin biz engellemiyoruz diye üstü kapalı laflarla bu milletin aklıyla alay eetmeyin. Bakın beyle bu su işi öyle çocuk oyuncağı değil çoluğumuzun çocuğumuzun milletimizin iççeceği tertemiz su bununla oynamayın lütfen. Eğer çıkıp bu milllete yani Eskişehir halkına bu işi biz engellemiyoruz yalan söylüyorlar veya engelliyoruz ama haklı nedenlerimiz var demezseniz. Kerbelada Hz.Peygamberin soyundan olan torunları ve ehlibeyt mensuplarını katleden ve günlerce su içmesini engelleyen yezidin komutanlarına benzeyeceksiniz haberiniz olsun.

yahya

13 Aralık 2017 09:54
Ahmet yapıcı sen kimsin

Akın Türk

13 Aralık 2017 10:08
Teşekkürler isimli yorumcuya, hepsi seçilmiş isimler hepsinin iradesi var????????

hoca devri kapanıyor

13 Aralık 2017 12:42
hoca nın diktatörlüğü bitti , artık istediğini yapamıyor , kızgınlığı ondan .

26013

12 Aralık 2017 19:26
Eskisehir halkı ortada engel varmı yokmu biliyor. Ama bunu bilmelerine rağmen bilmezden geliyorlar. Seçim yaklaşınca engelleniyoruz diyorlar. Artık kimse inanmaz. Otogarda ki tadilatta mı engellendi.

çile

13 Aralık 2017 07:51
TEK ADAMLIĞIN bittiği için bu kadar tepkilisin hoca...

ali

12 Aralık 2017 22:19
klar sizin nasıl bir parti ve şahalefet partisi oldugunu ogrenecek ulkesini dış ulkelere şikayet eden dış ulkelere turkiyeye gitmeyin diyen sizsiniz millet uyandı bir siz uyanmadınız

ali

13 Aralık 2017 07:50
hoca; gelecek nesiller seninde neleri YAPMADIĞINI ve koca bir şehri sadece kendi HAYALLERİNE mahkum ettiğini öğrenecek ve seni affetmeyecek...

Teşekkürler.

12 Aralık 2017 22:23
Artık hoca bırakmalı. Olaylar iyi yönetilemiyor. Böyle şeyler yakışmıyor meclis üyeleri nin hepsi seçilmiş . Hepsinin iradesi var. Suçlamak yanlış.
GENÇLERİMİZ  ZEHİRLENMESİN
GENÇLERİMİZ ZEHİRLENMESİN
Ülkü Ocakları Eskişehir Yunusemre Şube Başkanlığı 'Uyuşturcuya Hayır' kampanyası kapsamında, vatandaşları bilinçlendirmek için Hamamyolu'nda bildiri dağıtıp açıklama yaptı.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE  TOPYEKÜN YAPILMALI
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPYEKÜN YAPILMALI
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında yapıldı.
ŞEHRİM 2023 OTOBÜSÜ ESKİŞEHİR'E GELİYOR
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
UZMAN ÇAVUŞ TRAFİK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ
Son olarak Afrin Harekatı'na katılan ve Eskişehir'e dönen Uzman Çavuş Murat Kızıldağ, geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
YILDA 70 BİN KİŞİYİ AĞIRLIYOR
Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh Sücaeddin Veli için 16. yüzyılın başında yaptırılan, 2015'te Türk Dünyası Kültür Vakfı tarafından restore ettirilen türbe, yılda ortalama 70 bin ziyaretçiyi ağırlıyor.
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
İSMİ KADAR 'ŞANSLI' OLAMADI
Eskişehir’de sokağa bırakılan “Şanslı” isimli kedi, yaşadığı kaza sonucu ön patilerini kaybetti.
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
30 ARAÇ MEN EDİLDİ
Eskişehir'de alkollü araç kullanan sürücülerin tespitine yönelik çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir haftada binin üzerinde araç sürücüsünü denetledi.
SAĞLIKÇILARDAN  ŞİDDET İSYANI
SAĞLIKÇILARDAN ŞİDDET İSYANI
Son zamanlarda artış gösteren sağlıkta şiddet olaylarına karşı, Eskişehirli sağlıkçılar da isyan etti. Eskişehir Devlet Hastanesi önünde bir araya gelen sağlıkçılar, “Sağlıkta şiddet son bulsun' diyerek seslerini duyurdu.
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
GELİP SORUNLARI GÖRSÜNLER!
Erenköy Mahallesi sakinleri, Odunpazarı Belediye'sinin başlatmış olduğu yol yapım çalışmaları için vatandaştan ücret istenmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar, “Yol değil imar istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

EN SON HABERLER